Scrolltop arrow icon
Left arrow icon Wszystkie kategorie
Close icon
Aktualności
Nauka angielskiego
Parenting
PL
PL flag icon
Mobile close icon
Greșeli gramaticale frecvente: Profesorul ne spune cum le putem evita
CTA background
Zarezerwuj najlepsze lekcje angielskiego dla Twojego dziecka
SPRÓBUJ ZA DARMO
Udostępnij
LinkedIn share icon
11.10.2023
Time icon 10 min

Najlepsze aplikacje i programy do nauki angielskiego – aplikacje angielskie dla dzieci i dorosłych

Spis treści

Naukę angielskiego można rozpocząć w każdym wieku. Uczyć mogą się zarówno 3 i 4-latki, jak i osoby dorosłe, a nawet seniorzy. Oczywiście, w przypadku języków obcych im wcześniej rozpoczniemy naukę, tym większą mamy szansę, aby opanować język do perfekcji i posługiwać się nim płynnie niczym native speaker.

Jeszcze kilka lat temu, nauka języka angielskiego oznaczała konieczność uczęszczania na zajęcia dodatkowe, zapisywania się do szkoły językowej, czy spotykania się z lektorem face to face. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie wszystko można znaleźć i załatwić w Internecie, nauka angielskiego jest o wiele łatwiejsza, bardziej dostępna i… tańsza. 

Ogromna liczba programów i aplikacji na telefon przeznaczonych do nauki angielskiego spowodowała, że obecnie możemy się uczyć w każdym miejscu, o każdej porze dnia i nocy oraz w każdym wieku.

Warto mądrze wykorzystywać potencjał swojego telefonu i zainstalować jedną z wielu popularnych aplikacji do nauki angielskiego. Dowiedz się, którą z aplikacji wybrać i jak regularnie z nią pracować, aby osiągnąć sukces. Sprawdź, które aplikacje sprawdzą się lepiej w przypadku najmłodszych, a które będą odpowiednie dla dorosłych. 

Aplikacje do nauki angielskiego – czy warto?

Wybierając aplikację do nauki angielskiego nie warto ograniczać się tylko do jednej appki. Skoro w Internecie dostępnych jest tak wiele różnych programów do nauki, zróbmy z nich wszystkich jak najlepszy użytek. 

Zainstalujmy kilka różnych aplikacji do nauki angielskiego, najlepiej takich, gdzie każda będzie rozwijać inne umiejętności językowe. Wśród aplikacji do nauki angielskiego znajdziemy zarówno popularne translatory, aplikacje z quizami i grami językowymi, aplikacje do nauki słownictwa i gramatyki oraz wymowy.

Część aplikacji dedykowana jest najmłodszym użytkownikom, a część skierowana jest do dorosłych. Przed ściągnięciem na telefon każdej z aplikacji warto zapoznać się z opisem od wydawcy oraz poczytać w Internecie opinie na jej temat. Można też aplikację od razu ściągnąć na telefon i przetestować ją w praktyce.

Jakie są korzyści z apki do nauki angielskiego? 

Lekcje angielskiego dla dzieci poprzez aplikację na telefon lub tablet mają tę przewagę nad tradycyjnymi zajęciami, że możemy z nich korzystać dosłownie wszędzie. Ponadto, aplikacje na telefon do nauki angielskiego są coraz bardziej zaawansowane i mają coraz więcej funkcji. Najczęściej są też darmowe, co może ułatwić podjęcie decyzji o nauce nowego języka obcego. 

Poza tym, prawie każdy z nas ma przy sobie jakieś urządzenie mobilne. Nie ma lepszego zastosowania smartfona w czasie nudy, niż poświęcenie na nim kilku minut na naukę angielskiego z przyjemną aplikacją. Dziecko może uczyć się zawsze i wszędzie, nawet wykorzystując czas na przystanku autobusowym, na przerwie w szkole lub podczas popołudniowej nudy.

Aplikacje dla dzieci do nauki angielskiego są obecnie bardziej dostępne, niż kiedykolwiek wcześniej – warto z nich skorzystać! Musimy oczywiście przy tym pamiętać, że niezależnie jakiego języka obcego się uczymy, nic nie zastąpi regularnych ćwiczeń w mówieniu oraz systematycznej nauki. Te elementy są najważniejsze by osiągnąć sukces.

Aplikacja do nauki języka na pewno w tym wesprze, jednak aby dodatkowo pomóc dziecku osiągnąć językowy sukces, można połączyć naukę angielskiego z aplikacją z zajęciami z angielskiego online prowadzonymi przez nauczycieli native speakerów.

Novakid ma sprawdzone sposoby na naukę angielskiego poprzez zabawę. Nasi uczniowie szybko osiągają pożądane efekty nauki. Koniecznie sprawdź, zapisując pociechę na pierwsze, bezpłatne zajęcia próbne. 

Jak działają różne aplikacje do uczenia się angielskiego?

Najczęściej darmowe aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci są stworzone z myślą o nauce poprzez zabawę. W bezpłatnych aplikacjach do nauki angielskiego znajdziemy różne gry, rebusy, filmiki czy proste i interaktywne zadania do wykonania.

Ćwiczenia w apce są zawsze dostosowane do wieku, poziomu językowego i możliwości ucznia. Dopasowanie nazwy do obrazka, gry memory, fiszki, kolorowanki i piosenki, to jedne z wielu opcji zabawy połączonej z nauką, na które możemy się natknąć po zainstalowaniu takiej aplikacji.

Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego – Top 8

Spośród tysięcy aplikacji do nauki języków obcych, dostępnych na telefony z systemem Android oraz iOS, wybraliśmy i zrecenzowaliśmy te najpopularniejsze. Dowiedz się czym wyróżnia się każda z aplikacji oraz jakie umiejętności językowe Ty i Twoja pociecha będziecie mogli dzięki nim zdobyć i podszlifować.

Duolingo

Duolingo to świetna darmowa aplikacja do nauki angielskiego, która zapewnia dobry start osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tym językiem obcym. Aplikacja jest kolorowa i bardzo przejrzysta, co powoduje, że jej użytkowanie to czysta przyjemność! Proces nauki jest usystematyzowany dzięki prostemu podziałowi na rozdziały i tematy.

Każda sekcja zawiera po kilka lekcji. Kiedy czujesz, że materiał z danej dziedziny masz już opanowany, możesz przystąpić do przyjemnego testu sprawdzającego Twój poziom wiedzy. Dzięki bogatemu zestawowi ćwiczeń z lektorem możesz również pracować nad swoją wymową.

O ile aplikacja pomaga w prosty i przyjemny sposób przyswoić podstawy danego języka obcego, o tyle do konkretnej nauki gramatyki przyda się już inne narzędzie. Aplikacja Duolingo jest odpowiednia zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Busuu (busuu Limited)

Busuu to aplikacja mocno promowana ostatnio w social mediach i w telewizji. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza u młodzieży oraz osób, które dużo czasu spędzają w mediach społecznościowych. Ta apka to połączenie tematycznych kursów językowych z funkcjonalnością platform społecznościowych. 

Aplikacja oferuje poznawanie krótkich form językowych używanych przez rodzimych użytkowników. Z aplikacją Busuu poznasz język angielski w codziennym wydaniu, tj. praktyczne zwroty i wyrażenia używane w potocznej komunikacji. W aplikacji znajdziesz fiszki, nagrania i proste ćwiczenia gramatyczne. 

Dodatkowo poznasz niuanse językowe oraz kontekst kulturowy danego języka. Busuu okaże się bardzo pomocnym narzędziem podczas nauki języka angielskiego przed wakacyjnym wyjazdem za granicę.

Jesteś rodzicem i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem?
Skontaktuj się i opowiedz nam swoją historię.

Ucz się języka angielskiego (Tweeba)

To jedna z propozycji aplikacji do nauki angielskiego, która nie wymaga dostępu do Internetu. Nawet jeśli jedziesz pociągiem, jesteś na środku morza lub w lesie i nie masz akurat zasięgu, możesz wciąż efektywnie uczyć się angielskiego.

Aplikacja Ucz się języka angielskiego pozwala na korzystanie z niej niczym ze słownika oraz osobistego nauczyciela. Przy każdym słówku i wyrażeniu mamy możliwość zaznaczenia, czy dany materiał już przyswoiliśmy, czy wymaga on jeszcze powtórzenia.

Dodatkowo aplikacja codziennie wysyła nam powiadomienie o tzw. słówku dnia, które możemy łatwo zapamiętać i dołożyć do naszego zasobu znanego już słownictwa po angielsku. Aplikacja zawiera też ciekawe opcje do nauki gramatyki. Możesz przeglądać odmiany czasowników, a te nieregularne na stałe wgryzają się w Twój umysł.

English Grammar – Learn & Quiz (SS Media Labs)

Aplikacja świetnie sprawdzi się u osób średnio zaawansowanych lub zaawansowanych, które potrzebują funkcjonalnego narzędzia do poszerzania zasobu swojej wiedzy z języka angielskiego. Cała aplikacja jest anglojęzyczna i posiada banalny interfejs.

W aplikacji znajdziesz opisane czasy w języku angielskim, podstawy gramatyki, ćwiczenia mowy i testy sprawdzające poziom wiedzy. Aplikacja przeznaczona jest raczej dla dorosłych osób, które potrzebują mieć zawsze przy sobie dostęp do materiałów z gramatyczną konstrukcją angielskich zdań.

English Idioms and Phrases (SevenLynx)

Jeśli znasz już podstawy wymowy i posiadasz pewien zasób słownictwa w języku angielskim, do swojej nauki możesz włączyć aplikację do nauki angielskich idiomów i wyrażeń. Aplikacja sprawdzi się świetnie w przypadku osób, które potrzebują poszerzyć swoje zdolności mówienia po angielsku i chcą mówić płynnie, w naturalny sposób, niczym native speakerzy.

Poszerzaj swoją znajomość idiomów, związków frazeologicznych oraz angielskich wyrażeń i sprytnie wplataj je w konwersację. Aplikacja przeznaczona jest raczej dla dorosłych, zaawansowanych uczniów angielskiego, ponieważ jest w całości anglojęzyczna i nie zawiera podstaw.

Memrise (Memrise)

Memrise to kolejny program do nauki angielskiego z kategorii lekkie i przyjemne. Zawiera sporą ilość niestandardowych i różnorodnych kursów. W tej aplikacji każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od poziomu znajomości języka oraz wieku.

W aplikacji wybieramy sobie kurs o odpowiednim poziomie i wykonujemy kolejne zadania. Za nie otrzymujemy punkty, które z kolei przekładają się na osiągnięte poziomy oraz odznaki. Zadania dostępne w aplikacji bardzo przypominają te z podręczników do nauki angielskiego, ale wzbogacone są o praktyczne materiały wizualne i interaktywne, na podstawie których musimy podejmować różne akcje. Cały program jest intuicyjny i doskonale dopracowany.

FunEasyLearn – Learn languages (FunEasyLearn)

To doskonała propozycja dla najmłodszych uczniów języka angielskiego, dysponujących własnym smartfonem lub smartfonem rodziców. Aplikacja pozwala na skuteczną naukę przez zabawę. Poszerza podstawowy zasób słownictwa i jest bardzo przyjemna w obsłudze. Każde słówko zawiera dedykowaną, kolorową grafikę oraz zapis wymowy, które ułatwiają najmłodszym przyswojenie nowej wiedzy.

Interfejs aplikacji jest bardzo przejrzysty, co sprawia, że nawet małe dziecko poradzi sobie z jego obsługą. Aplikacja będzie super wyborem dla dzieci, które chcą przypomnieć sobie znane już słówka i nauczyć się nowych. Korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpłatne.

Pamiętaj też, że ucząc się w Novakid, masz możliwość korzystania z aplikacji oraz naszej specjalnej platformy. Znajdziesz tam informacje od nauczycieli, dotyczące postępów Twojego dziecka, jego zadania domowe i odznaczenia. Dzięki nowoczesnemu podejściu do nauki, dzieci chętniej biorą udział w zajęciach i są aktywniejsze.

Novakid – aplikacja do nauki angielskiego dla dzieci

Aplikacja do angielskiego dla dzieci Novakid, to nowoczesna technologia, którą pokocha twoje dziecko. Appka od Novakid ułatwia systematyczną naukę i regularne powtórki, dzięki czemu nowe angielskie słówka i zagadnienia szybko zostają opanowane przez ucznia. Pobierz aplikację Novakid i ucz się angielskiego w dowolnym miejscu! 

Aplikacja do nauki angielskiego od Novakid to przede wszystkim rozwijające językowo gry bez reklam, wciągające komiksy i animowane opowieści, lekcje angielskiego online z wykorzystaniem gier oraz bezpłatne materiały lekcyjne i prace domowe.

Aplikacja do nauki angielskiego dla dzieci od Novakid pozwala uczyć się w dowolnym miejscu i czasie. Uczniowie mogą korzystać z niej na smartfonie lub tablecie. Doskonała zabawa w świecie gier Novakid Game World jest w pełni bezpieczna i dopasowana do uczniów w wieku 4-12 lat.

Apka umożliwia także rodzicom łatwe planowanie lekcji, wygodne zarządzanie swoim saldem oraz śledzenie postępów pociechy. Pobierz aplikację i przetestuj ją z dzieckiem w praktyce!

Dla kogo są najlepsze aplikacje do nauki języka angielskiego?

Aplikacje do nauki języka angielskiego mogą być przydatne dla różnych grup osób. 

  • Dla dzieci i młodzieży najlepsza będzie aplikacja Duolingo, która oferuje zabawny sposób nauki języka angielskiego poprzez gry i ćwiczenia, co może przyciągnąć uwagę młodszych użytkowników. Również Rosetta Stone jest znana z metody komunikacyjnej, która uczy języka angielskiego przez ćwiczenia mówienia i słuchania, co jest doskonałe dla młodszych uczniów.
  • Dla osób dorosłych świetnie sprawdzi się appka Babbel, która oferuje kursy języka angielskiego skoncentrowane na codziennych sytuacjach, co jest przydatne dla dorosłych uczących się na potrzeby życia codziennego. Również Memrise to aplikacja znana ze swojego podejścia opartego na zapamiętywaniu i powtarzaniu, co może być pomocne dla osób, które chcą skupić się na nauce słownictwa.
  • Dla zaawansowanych uczniów uczących się biznesowego angielskiego super sprawdzi się Busuu. Ta aplikacja oferuje kursy dostosowane do specjalistycznego języka biznesowego, co jest przydatne dla osób pracujących w biznesie. Co ciekawe również LinkedIn Learning oferuje kursy języka angielskiego, które mogą pomóc w rozwoju umiejętności językowych w kontekście kariery zawodowej.
  • Dla osób pragnących doskonalić wymowę poleca się apkę Speechify. Ta aplikacja koncentruje się na doskonaleniu wymowy i rozumieniu ze słuchu, co jest szczególnie przydatne dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności wymowy.
  • Dla osób zainteresowanych językiem literackim, warto wypróbować Audible. Jeśli ktoś chce doskonalić język angielski, słuchając książek lub literatury, Audible oferuje ogromny wybór audiobooków.

Pamiętaj, że wybór aplikacji zależy od indywidualnych preferencji, celów i poziomu zaawansowania ucznia. Ważne jest, aby wybrać taką aplikację, która najlepiej pasuje do naszych potrzeb i preferencji nauki.

Mamy nadzieję, że tym wpisem udało nam się zachęcić Ciebie i pociechę do nauki języka angielskiego. To prostsze niż myślisz! Wystarczy tylko wykorzystać telefon lub tablet, pobrać wybraną aplikację do nauki angielskiego i uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, nawet w podróży, czy czekając na przystanku. 

Czy ten artykuł był pomocny? 

5/5

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redactor's choice
Gramatyka
Słownictwo
Edukacja dziecka
You might also like
Jak się uczyć
Wybierz język
Down arrow icon
Russia Global English Czech Republic Italy Portugal Brazil Romania Japan South Korea Spain Chile Argentina Slovakia Turkey Poland Israel Greece Malaysia Indonesia Hungary France Germany Global العربية Norway India India-en Netherlands Sweden Denmark Finland
Cookie icon
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Korzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.