Scrolltop arrow icon
Left arrow icon Wszystkie kategorie
Close icon
Aktualności
Nauka angielskiego
Parenting
PL
PL flag icon
Mobile close icon
CTA background
Zarezerwuj najlepsze lekcje angielskiego dla Twojego dziecka
SPRÓBUJ ZA DARMO
Udostępnij
LinkedIn share icon
Angielski online – jakie metody są skuteczne?
Jak się uczyć
Star icon
16.08.2021
Time icon 16 min

Angielski online – jakie metody są skuteczne?

Spis treści

Dobra znajomość języka angielskiego, przynajmniej na komunikatywnym poziomie to obecnie już nie tylko mile widziana umiejętność w CV, ale życiowa konieczność. Świat, który nas otacza, z roku na rok staje się coraz bardziej międzynarodowy, dociera do nas coraz więcej zagranicznych wpływów, a my sami stajemy się coraz bardziej świadomymi obywatelami świata. Chętnie podróżujemy, często zawieramy zagraniczne znajomości, marzymy o dobrze płatnej pracy za granicą oraz o studiach na prestiżowej zagranicznej uczelni dla naszych dzieci. Bez znajomości języka angielskiego osiąganie tych wszystkich celów jest niemalże niemożliwe. Dlatego warto zachęcać dziecko do nauki angielskiego już od najmłodszych lat. Im wcześniej pociecha rozpocznie naukę pierwszego języka obcego, tym płynniej będzie posługiwać się tym językiem w przeszłości.

Jeżeli lata szkolne masz już dawno za sobą, a Twój angielski pozostawia sporo do życzenia, to również nie jest jeszcze za późno na naukę tego języka obcego. Dla wszystkich zapracowanych rodziców i ich zabieganych pociech mamy skuteczne rozwiązanie. Jest nim nauka języka angielskiego online. Obecnie w internecie można znaleźć całą masę materiałów do efektywnej i przyjaznej nauki angielskiego. Dowiedz się, z jakich źródeł warto skorzystać i czego szukać w Internecie, aby zacząć uczyć się angielskiego bez wychodzenia z domu. Poznaj korzyści takiej nauki i wspólnie z dzieckiem przetestuj, który z przedstawionych sposobów na naukę angielskiego online odpowiada Wam najbardziej.

Jesteś rodzicem i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem?
Skontaktuj się i opowiedz nam swoją historię.

Nauka angielskiego online – dlaczego warto? 

Nauka angielskiego online jest skuteczniejsza i przyjemniejsza od nauki w tradycyjnej, stacjonarnej szkole językowej. Dodatkowo można jej przypisać mnóstwo korzyści, które doceni każdy dorosły uczeń oraz dziecko. Po pierwsze angielskiego online można uczyć się bez konieczności wychodzenia z domu. Jeżeli pracujesz zdalnie, to z pewnością docenisz fakt, że aby uczestniczyć w lekcji angielskiego, nie musisz dojeżdżać do wybranej szkoły językowej. Jedyne czego potrzebujesz do nauki to komputer z dostępem do Internetu. Ponadto, nauka angielskiego online może odbywać się z dowolnego miejsca na ziemi. Nie ważne, czy jesteś na wakacjach, pracujesz zdalnie z domu, uczestniczysz w delegacji z pracy, czy masz dziecko, które sporo czasu spędza u dziadków. Angielskiego online możesz uczyć się absolutnie wszędzie!

Kolejnym atutem samodzielnej nauki angielskiego online jest to, że możemy uczyć się wtedy kiedy chcemy. Nie ograniczają nas sztywne godziny ustalone przez szkołę językową i grafik zajęć. Samodzielnie możesz zdecydować, czy na naukę angielskiego online wolisz poświecić poranek, popołudnie czy wieczór. Tak samo lekcje angielskiego online możesz dopasować do grafiku zajęć pozaszkolnych pociechy. Jest to bardzo komfortowe.

Nauka angielskiego online wcale nie oznacza niższego poziomu nauczania, wręcz przeciwnie! Ucząc się angielskiego online, dzięki różnorodności dostępnych opcji jesteśmy bardziej zmotywowani do nauki, nie ma nad nami nauczyciela-straszaka, a i postępy w nauce pojawiają się szybciej, jeżeli tylko jesteśmy konsekwentni w naszych działaniach.

W Internecie znajdziesz ogromną ilość różnorodnych materiałów do nauki angielskiego online, a i sposobów na taką naukę jest wiele. Znalezienie czegoś dopasowanego do naszego lub dziecka poziomu znajomości angielskiego jest bardzo łatwe. Ponadto, duża część materiałów do nauki angielskiego online dostępna jest całkowicie za darmo, dzięki czemu taka nauka jest o wiele tańsza niż zajęcia w tradycyjnej szkole językowej. Ucząc się angielskiego online, minimalizujemy też stres. Powtarzając nowe słówka i wyrażenia po angielsku w domowym zaciszu, łatwiej jest przełamać na początku barierę językową, niż wypowiadając się od razu w większej grupie osób.

Skuteczne metody na naukę angielskiego online 

Poniżej prezentujemy 6 najefektywniejszych i najbardziej przyjaznych metod nauki języka angielskiego online. W dzisiejszych czasach, aby nauczyć się mówić płynnie w języku obcym wcale nie trzeba od razu ruszać za granicę czy wykupywać kursu w stacjonarnej szkole językowej. Internet oferuje nam całą masę różnych możliwości nauki angielskiego. Jakość materiałów do nauki angielskiego online jest bardzo wysoka, a sporo z nich udostępniane jest całkowicie bezpłatnie. Poznaj sprawdzone metody na naukę angielskiego online i zdecyduj, który sposób będzie najodpowiedniejszy dla Ciebie lub Twojej pociechy. Wspólnie szlifujcie w domu swój język angielski, bo znajomość tego języka obcego przyda się z pewnością, w niejednej sytuacji w codziennym życiu.

Śpiewanie piosenek dla dzieci po angielsku

Na YouTubie znajdziesz mnóstwo kanałów z piosenkami po angielsku dla dzieci. Takie piosenki mają zazwyczaj szybko wpadającą w ucho melodię, a ich tekst jest łatwy do zapamiętania i często powtarzany. Dodatkowo większość piosenek dla dzieci po angielsku, które znajdziecie online, ma dedykowane filmiki, na których postaci wykonują różne tańce i pokazywanie. Nauka angielskiego poprzez śpiewanie piosenek po angielsku tańczenie do nich to dla dziecka (zwłaszcza w wieku przedszkolnym) świetna zabawa. Śpiewając piosenki, dziecko angażuje się w 100%, a powtarzając kolejne zwrotki i refren po angielsku uczy się prawidłowej wymowy i nowych słówek. To także świetny sposób na przełamanie bariery językowej u dziecka.

Oglądanie bajek po angielsku 

Podczas oglądania bajek, kreskówek i filmów dla dzieci po angielsku, pociecha mimochodem uczy się angielskiego, zanurzając się stopniowo w środowisku językowym. Poprzez oglądanie bajek po angielsku dziecko może osłuchać się z prawidłową wymową po angielsku oraz poznawać wiele przydatnych słówek i wyrażeń. Jeżeli Twoja pociecha uwielbia bajki, to następnym razem, zamiast puszczać jej ulubioną kreskówkę po polsku, przełącz na angielską wersję językową. Dziecko wyciągnie z takiego oglądania o wiele więcej.

Lekcje angielskiego online

Jednym z najefektywniejszych sposobów na naukę angielskiego online jest wybór szkoły językowej online, np. Novakid. W Novakid dziecko o określonej porze dnia spotyka się z nauczycielem online i uczestniczy w indywidualnej lekcji angielskiego. Podczas takiej lekcji, pociecha uczy się nowych rzeczy po angielsku, zgodnie ze swoim poziomem znajomości angielskiego.

Lekcje w szkole językowej online Novakid prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli native speakerów z różnych anglojęzycznych krajów na świecie. Dzięki zajęciom z native speakerami pociecha stale komunikuje się po angielsku i już na starcie przełamuje barierę językową. Dodatkowo uczy się także od nauczyciela prawidłowej wymowy.

Lekcje online w Novakid są prowadzone głównie w formie nauki przez zabawę, przez co nie ma ani chwili na nudę. Dziecko jest w pełni zaangażowane w prowadzone zajęcia, a dzięki prostej platformie online można na bieżąco śledzić postępy w nauce malucha. Koniecznie zapisz swoje dziecko na pierwsze, bezpłatne zajęcia próbne i sprawdź, czy taka forma nauki angielskiego online będzie skuteczna. Jesteśmy przekonani, że tak!

Słuchanie podcastów po angielsku

To skuteczny sposób na naukę angielskiego online dla bardziej zaawansowanych uczniów – nastolatków i dorosłych. Słuchanie podcastów po angielsku pomaga rozszerzyć zasób znanego słownictwa i pozwala osłuchać się z oryginalną brytyjską lub amerykańską wymową. Podcasty mają przeróżną tematykę, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Od lifestyle’u, wiadomości ze świata i mody, poprzez tematy kulinarne i motoryzacyjne, na psychologii i self-care kończąc. Słuchanie podcastów online jest darmowe i przy regularnym podejściu pozwala szybko osiągnąć dużą płynność w mówieniu po angielsku. 

Gry edukacyjne dla dzieci po angielsku 

Dzieciaki kochają gry komputerowe i najchętniej spędzałyby całe dnie przed ekranem. Warto ten fakt wykorzystać do mądrej nauki angielskiego. W Internecie można znaleźć mnóstwo anglojęzycznych gier dla dzieci o różnej tematyce. Od gier typowo edukacyjnych, poprzez gry logiczne, na grach strategicznych i multiplayerach kończąc.

Grając w anglojęzyczne gry, dziecko nie tylko spędza czas w ulubiony przez siebie sposób, ale również mimochodem uczy się komunikacji i rozwiązywania problemów po angielsku. To cenna umiejętność, zwłaszcza że podczas grania w grę decyzję często trzeba podjąć spontanicznie, dzięki czemu umysł dziecka pracuje “po angielsku” na najwyższych obrotach. Najbardziej opornych uczniów z pewnością bardziej do nauki angielskiego zachęci godzina grania w angielską grę na komputerze, niż godzina uczenia się słówek z listy na pamięć…

Aplikacje do nauki angielskiego

Dużą popularnością wśród osób, które chcą się uczyć angielskiego online na własną rękę, ale mają na to niewiele czasu, cieszą się aplikacje do nauki angielskiego, takie jak, chociażby Duolingo. Nauka z aplikacji jest bardzo intuicyjna i przystępna. Z łatwością można opanowywać małe porcje materiału i realizować na bieżąco powtórki. W aplikacjach do nauki angielskiego znajdziemy zarówno moduł do nauki angielskiej gramatyki jak i słówek oraz wyrażeń, na każdym poziomie zaawansowania. Przyjazny interfejs aplikacji i odznaki przyznawane za osiąganie kolejnych poziomów w nauce są niezwykle motywujące. Dodatkowo, z aplikacji do nauki angielskiego można korzystać w każdych warunkach, w niemalże każdym miejscu na świecie. Można uczyć się na wakacjach, podczas podróży, w drodze do pracy lub szkoły, a nawet leżąc w łóżku przed snem.

Sprawdź też inne nasze materiały:

Rate this post

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redactor's choice
Gramatyka
Słownictwo
Edukacja dziecka
You might also like
Jak się uczyć
Wybierz język
Down arrow icon
Russia Global English Czech Republic Italy Portugal Brazil Romania Japan South Korea Spain Chile Argentina Slovakia Turkey Poland Israel Greece Malaysia Indonesia Hungary France Germany Global العربية Norway India India-en Netherlands Sweden Denmark Finland
Cookie icon
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Korzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.