Scrolltop arrow icon
Left arrow icon Kategorie
Close icon
Aktualności
Nauka angielskiego
Parenting
PL
PL flag icon
Mobile close icon
CTA background
Zarezerwuj najlepsze lekcje angielskiego dla Twojego dziecka
Darmowa lekcja próbna
Udostępnij
LinkedIn share icon
Darmowe kolorowanki do druku - wspieraj dziecięcą kreatywność 
Gry i zabawy z dzieckiem
Star icon
29.05.2023
Time icon 4 min
Comment icon 0 komentarze

Darmowe kolorowanki do druku – wspieraj dziecięcą kreatywność 

Spis treści

Drogi rodzicu! Nie masz pomysłu jak ciekawie spędzić z dzieckiem czas w domu? Wybierz zajęcie, podczas którego maluch nie będzie się nudził! Kolorowanki dla dzieci to super pomysł na wspólną zabawę! Możesz je łatwo wydrukować bez wychodzenia z domu, a do ciekawego i kreatywnego spędzenia dnia wystarczą Wam tylko kredki, cienkopisy, flamastry, mazaki lub farby. 

Rozwijaj umiejętności kreatywne i motoryczne u dziecka dzięki kolorowankom do druku! U nas znajdziesz kolorowanki tematyczne, podzielone na różne zagadnienia i dopasowane do zainteresowań dziecka. Nasze malowanki są przygotowane z myślą zarówno o dziewczynkach jak i chłopcach. 

Oprócz świetnej zabawy, kolorowanki często niosą przesłanie edukacyjne, dlatego warto wykorzystać ten czas na naukę np. nowych angielskich słówek! Wszystkie kolorowanki, które tutaj znajdziesz, są dostępne do pobrania w formacie PDF i można je wydrukować za darmo. 

Kolorowanki dla dzieci po angielsku – Novakid Coloring Book

Połącz przyjemne z pożytecznym i rozwijaj dziecięcą kreatywność w formie zabawy, a przy okazji ucz dziecko nowych słówek po angielsku! Te wszystkie korzyści odnajdziesz w mega kolorowance XXL od Novakid.

Kolorowankę od Novakid możesz pobrać za darmo i wygodnie wydrukować w domu. Chwyć z dzieckiem za kredki, flamastry lub farby i wspólnie z bohaterami Novakid, odkrywajcie super przygody na kolejnych stronach! 

Kolorowanka Novakid – The Right Place to start to nie tylko 11 stron obrazków do kolorowania, ale także różnorodne zadania dla młodych umysłów! Wspólnie z bohaterami Novakid uczcie się angielskiego i poznawajcie nowe słówka! 

Poznajcie angielskie nazwy przyborów szkolnych, kolorów i środków transportu, wybierzcie się do kina i ugotujcie super obiad! A to nie wszystko! 

Dziecięcy mózg najlepiej przyswaja nową wiedzę poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Dlatego też nauka angielskiego poprzez zabawę jest najprzyjemniejszym i najskuteczniejszym sposobem, który rodzice i nauczyciele mogą zaproponować dzieciom.

Zabawa pozwala na naturalne i przyjemne wprowadzenie języka angielskiego do codziennych sytuacji, co sprzyja lepszemu zapamiętywaniu słów i zdań. Dodatkowo, poprzez zabawę dzieci często uczą się w grupie, co rozwija umiejętności społeczne, jak również pomaga im poznać kulturę anglojęzyczną, na przykład podczas zajęć z nauczycielami native-speakerami. 

Jesteś rodzicem i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem?
Skontaktuj się i opowiedz nam swoją historię.

Kolorowanki i rysunki do druku – dużo darmowych wzorów!

Tu znajdziesz strony z darmowymi kolorowankami dla dzieci, które możesz pobrać w formacie PDF i wydrukować w domu za darmo. Chwytajcie za kolorowe kredki, flamastry i inne przybory plastyczne i… do dzieła!

 • Szkielet dinozaura do druku – dinozaury są fascynujące, a dzieci je uwielbiają. Na Ziemi żyło tyle różnych dinozaurów, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Bardzo wiele z nich znajdziesz do pokoorowania na Eduzabawy
 • Kolorowanka wiosna – przywitaj wiosnę z wiosennymi kolorowankami, które znajdziesz na Eduzabawy. Kwiatki, listki, owady i inne oznaki wiosny – pokolorujcie je wszystkie! 
 • Kosmos kolorowanka – w kosmosie jest zawsze co robić! Pokoloruj planety, gwiazdy i inne elementy kosmosu. Wspieraj małego astronautę w rozwoju kreatywności i wiedzy o kosmosie z kolorowankami na Światkolorowanek
 • Kubuś Puchatek kolorowanka – każde dziecko kocha Kubusia Puchatka oraz przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Pokolorujcie ich dzięki kubusiowym kolorowankom dostępnym na e-kolorowanki. Odkryjcie kolejne niesamowite przygody Kubusia i przyjaciół. 
 • Koszyczek Wielkanocny kolorowanka – jak Wielkanoc, to wiadomo, że trzeba przygotować koszyczek do święconki, pomalować pisanki i poszukać jajek na ogrodzie. Nazwij i pokoloruj wszystkie elementy koszyczka wielkanocnego, które znajdziesz na Supercoloring
 • Pszczoła kolorowanka – bzzzzzz, co tak bzyczy? To owad w czarno-żółte paski, czyli pszczoła! Pokoloruj jej czułki, odwłok, skrzydełka i nóżki. Wydrukuj kolorowankę z Rodzicielskieinspiracje.  
 • Ufoludek kolorowanka – Twoje dziecko kocha zombie, potwory, upiorne postaci i ufo? Wydrukuj kolorowankę z ufoludkiem i innymi poza ziemskimi istotami z Kolorankidodruku. Możecie też z dzieckiem opowiadać sobie przy okazji  kosmiczne historie! 
 • Kolorowanki jedzenie – zachęć dziecko do zjadania wszystkiego z talerza i wspólnie kolorujcie ulubione jedzenie z kolorowankami z Eduzabawy. 

Rozwijanie kreatywności u dziecka od wczesnego wieku – dlaczego jest tak ważne?

Rozwijanie kreatywności u dzieci od jak najwcześniejszego wieku jest niezwykle istotne w dzisiejszym, szybkim i dynamicznym świecie. Kreatywność wpływa na wyobraźnię i umiejętność rozwiązywania problemów, co przydaje się w życiu codziennym. 

Dzieci, które są zachęcane do myślenia kreatywnego, uczą się patrzeć na świat z różnych perspektyw, co przyczynia się do ich wszechstronnego rozwoju. Rozwijanie kreatywności może też wpłynąć na rozwój emocjonalny dziecka, pomagając mu wyrażać swoje uczucia i myśli w sposób artystyczny i twórczy. 

Psychologowie są również zdania, że wspieranie i rozwijanie kreatywności u dzieci może pomóc w budowaniu umiejętności społecznych i komunikacyjnych, co jest kluczowe dla zdrowego rozwoju interpersonalnego dziecka. 

Dlatego warto zachęcać dzieci do wykorzystywania swojej wyobraźni i rozwijania kreatywności poprzez różnorodne aktywności. W świecie biznesu, ale też na kolejnych etapach edukacji, kreatywność to ceniona umiejętność miękka, która przyczynia się do osiągania sukcesów w życiu zawodowym. 

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy warto rozwijać kreatywne myślenie u dziecka, to wiedz, że kreatywność bezpośrednio oddziałuje na poziom endorfin, co skutecznie wpływa na rozwój mózgu i opóźnia procesy starzenia.

Jak kolorowanki i inne zabawy wspierają dziecięcą kreatywność?

Kolorowanki i zajęcia plastyczne, to doskonałe narzędzia, które mogą wspierać rozwój kreatywności u dzieci. Poprzez kolorowanie, malowanie, rysowanie, czy tworzenie innych form artystycznych, dzieci uczą się wyrażać swoje emocje oraz myśli w sposób twórczy i nieograniczający ich fantazji. 

Dzięki kolorowankom dzieci uczą się także trzymać prawidłowo przybory plastyczne, rozwijają swoją wyobraźnię, uczą kolorów, poznają nazwy zwierząt, roślin i przedmiotów oraz wzmacniają mięśnie rąk i ramion. Po ukończeniu kolorowanki, dziecko zwiększa swoją pewność siebie, a pochwała od rodziców po skończonej pracy dodatkowo wpływa na ich motywację.

Zabawy kreatywne przyzwyczajają dzieci do wyobrażania sobie różnych scenariuszy oraz rozwiązywania problemów, co może okazać się szczególnie przydatne w dorosłym życiu. Warto wspólnie z dzieckiem angażować się w różnorodne zabawy i wydarzenia kreatywne już od najmłodszych lat, ponieważ mogą one mieć pozytywny wpływ na osiąganie sukcesów w przyszłości, w życiu zawodowym i prywatnym. 

Baw się z dzieckiem kreatywnie – 6 łatwych pomysłów!

 1. Malowanie farbami – daj dziecku kolorowe farby i papier, i zachęć do tworzenia swoich własnych dzieł sztuki, bez ograniczeń. Malowanie jest doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności u dziecka.
 2. Tworzenie postaci z plasteliny – zaproponuj dziecku stworzenie swojej własnej postaci z plasteliny lub bohatera ulubionej bajki. To świetna zabawa, która pozwala rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne.
 3. Budowanie z klocków – daj dziecku różne klocki i zachęć do budowania najróżniejszych konstrukcji. To świetna okazja do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i kreatywności.
 4. Tworzenie rysunków w piasku – zaproponuj dziecku zabawę w piaskownicy, ale zamiast budowania zamków proponuj rysowanie w piasku. To świetna okazja do wyjścika poza schemta i kreatywnego wyrażania siebie. 
 5. Tworzenie opowieści – zachęć dziecko do wymyślania swoich własnych opowieści lub bajek. Możesz naprowadzić pociechę poprzez proponowanie różnych tematów, postaci czy miejsc. Ta forma zabawy rozwija wyobraźnię, zdolności językowe i pomaga dziecku w ekspresji emocji.
 6. Zabawy sensoryczne – to doskonały sposób na rozwijanie percepcji dziecka oraz jego zmysłów. W trakcie aktywności i zabaw sensorycznych maluchy poznają świat przez zmysły dotyku, smaku, zapachu i dźwięku, co sprzyja kształtowaniu ich wyobraźni i spostrzegawczości. 

W Novakid wiemy, jak rozwijać dziecięcą kreatywność! Szukasz ciekawych zajęć dodatkowych z języka angielskiego dla dziecka? Sprawdź programy Novakid do nauki angielskiego dla dzieci w wieku 4-12 lat. Każda lekcja angielskiego w Novakid to niesamowita przygoda! 

Dodatkowo, lekcje prowadzone w formie online to oszczędność czasu dla całej rodziny! Twoje dziecko może uczyć się mówienia po anielsku z nauczycielem native-speakerem, a Ty możesz zyskać czas tylko dla siebie! Sprawdź nasze metody nauczania i zapisz pociechę na pierwsze, darmowe zajęcia próbne. Przekonaj się, że nauka angielskiego może praktycznie łączyć przyjemne z pożytecznym! 

Rate this post

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji
Gramatyka
Słownictwo
Edukacja dziecka
Może Ci się spodobać
Gry i zabawy z dzieckiem
Gry i zabawy z dzieckiem
Gry i zabawy z dzieckiem
Wybierz język
Down arrow icon
Russia Global English Czech Republic Italy Portugal Brazil Romania Japan South Korea Spain Chile Argentina Slovakia Turkey Poland Israel Greece Malaysia Indonesia Hungary France Germany Global العربية Norway India India-en Netherlands Sweden Denmark Finland
Cookie icon
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Korzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.