Scrolltop arrow icon
Left arrow icon Kategorie
Close icon
Aktualności
Nauka angielskiego
Parenting
PL
PL flag icon
Mobile close icon
CTA background
Zarezerwuj najlepsze lekcje angielskiego dla Twojego dziecka
Darmowa lekcja próbna
Udostępnij
LinkedIn share icon
gra dla dziecka online
Edukacja dziecka
Star icon
11.10.2023
Time icon 9 min
Comment icon 0 komentarze

Mapa Świata – kontynenty dla dzieci poznających świat

Spis treści

Otaczający nas świat jest różnorodny i fascynujący, dlatego w tym artykule przyjrzymy się bliżej 7 kontynentom.  Zajrzymy także w głębiny oceanów, zacumujemy na wysuniętych fragmentach lądów i zobaczmy, jakie niesamowite istoty zamieszkują Europę, Azję, Afrykę, obie Ameryki, Australię i Antarktydę.

Jeśli chcesz wyjaśnić dziecku, czym są kontynenty i dlaczego na każdym z nich mieszkają inni ludzie, różne zwierzęta i żyją unikatowe rośliny, koniecznie rozłóż mapa świata lub atlas przed sobą i razem z dzieckiem wyrusz w niesamowitą podróż dookoła świata. 

Co to są kontynenty?

Kontynenty to ogromne obszary lądu na powierzchni Ziemi, odizolowane przez oceany. Kontynenty stanowią fundamentalną część geografii naszego globu.

Kluczową cechą, która wyróżnia kontynenty, jest ich rozdzielenie przez wody oceanów. Poznanie różnych kontynentów i ich charakterystycznych cech może być nie tylko fascynujące, ale także pomaga zrozumieć, jak różne kultury, języki i krajobrazy kształtują się na przestrzeni czasu.

Wskazówka dla rodziców:

Aby ułatwić młodszym dzieciom zrozumienie definicji kontynentu, można powiedzieć, że powierzchnia Ziemi składa się z wody i lądu. Kontynenty to „kawałki” lądu, które widzisz na mapie świata, globusie lub w atlasie, oddzielone wodą. Dzięki mapie świata w atlasie możesz spróbować zobaczyć, jakie są różne kontynenty, patrząc na nie z góry, w bardzo dużym oddaleniu. 

Następnie możecie razem z dzieckiem spróbować zrozumieć, na którym kontynencie się znajdujecie oraz jak daleko są pozostałe kontynenty, np. poprzez odwołanie do wspólnych wakacji: „Pamiętasz, jak byliśmy na wakacjach w Egipcie? Lecieliśmy tam samolotem kilka godzin. Z domu w Polsce w Europie, przenieśliśmy się na kontynent afrykański.” Ożywienie nauki poprzez przybliżanie teorii do wydarzeń z codziennego życia, to świetny sposób na zainteresowanie dziecka nauką i zaangażowanie w nią.

 

Ile jest kontynentów na świecie?

Na świecie istnieje 7 kontynentów. Te obszerne i zróżnicowane fragmenty lądów to Europa, Azja, Afryka, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Australia i Oceania oraz Antarktyda.

Każdy z 7 kontynentów ma swoje własne unikalne cechy geograficzne, kulturowe dziedzictwo i historię. Poznanie różnic między nimi stanowi fascynującą przygodą geograficzną, dlatego tak wielu podróżników nieustannie odkrywa świat poprzez podróże.  

Ciekawostka:

Liczba kontynentów może być inna w różnych częściach świata. Europa i Azja czasami uważane są za dwa różne kontynenty, a czasami za jeden wspólny, nazywany Eurazją, ponieważ są to jedyne dwa kontynenty nieoddzielone od siebie oceanem, a pasmem górskim. 

 

Kontynenty ćwiczenia dla dzieci

Połącz odkrywanie świata z nauką języka angielskiego! W Novakid nauczyciele native-speakerzy nie tylko uczą dzieci mówienia po angielsku, ale także odkrywają przed nimi fascynujące zakątki świata, ich kulturę i zwyczaje.

Wypełnij z dzieckiem „Kontynenty karty pracy dla dzieci” i poznaj nazwy 7 kontynentów po angielsku. Możesz też zapisać pociechę na bezpłatne zajęcia próbne w Novakid, żeby sprawdzić, jak nauka łączy się z zabawą i daje doskonałe efekty! 

Europa
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Australia i Oceania
Antarktyda
Azja
Your score: 0/0
Your time: 00:00