Scrolltop arrow icon
Left arrow icon Wszystkie kategorie
Close icon
Aktualności
Nauka angielskiego
Parenting
PL
PL flag icon
Mobile close icon
Greșeli gramaticale frecvente: Profesorul ne spune cum le putem evita
CTA background
Zarezerwuj najlepsze lekcje angielskiego dla Twojego dziecka
SPRÓBUJ ZA DARMO
Udostępnij
LinkedIn share icon
09.01.2024
Time icon 8 min

Najlepsze strony do nauki angielskiego – gdzie uczyć się języka angielskiego w 2024? 

Spis treści

W dobie powszechnego dostępu do internetu nauka języka angielskiego stała się łatwiejsza i bardziej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej. W naszym najnowszym wpisie na blogu skupimy się na przedstawieniu wybranych stron internetowych, które umożliwiają efektywną naukę tego języka obcego w 2024 roku.

Wśród polecanych stron do nauki angielskiego online znajdą się zarówno darmowe, jak i płatne opcje, co pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie, niezależnie od budżetu, który chcemy przeznaczyć na naukę angielskiego.

Zachęcamy do odkrycia najlepszych stron www do nauki angielskiego, które mamy nadzieję, staną się także źródłem inspiracji do dalszego rozwijania swoich językowych umiejętności.

Strony do nauki gramatyki języka angielskiego

W procesie nauki języka angielskiego, zrozumienie i opanowanie gramatyki jest fundamentem, który pozwala na płynne i poprawne komunikowanie się. W internecie można znaleźć wiele stron dedykowanych nauce gramatyki, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych uczniów.

Poniżej przedstawiamy cztery wybrane strony, które oferują różnorodne podejścia do nauki angielskiej gramatyki.

1. Angielski Online z NovakidNovakid

 • Opis: Novakid to platforma edukacyjna skierowana do dzieci, oferująca naukę angielskiego online z native speakerami. Dzieci uczą się gramatyki w naturalny, intuicyjny i bezstresowy sposób, za pomocą interaktywnych gier i zabaw.
 • Zalety: Metoda nauki przez zabawę jest bardzo skuteczna w przypadku dzieci. Bezpośredni kontakt z native speakerami pomaga w nauce poprawnej wymowy i intonacji.
 • Wady: Skierowana głównie do dzieci, więc dorośli szukający nauki gramatyki mogą potrzebować materiałów na wyższym poziomie zaawansowania.
 • Czy jest płatna?: Tak, jest to platforma płatna, oferuje różne pakiety subskrypcyjne.

2. British Council LearnEnglishLearnEnglish

 • Opis: British Council oferuje bogatą bibliotekę zasobów do nauki gramatyki angielskiej, od prostych ćwiczeń po interaktywne gry.
 • Zalety: Wysoka jakość materiałów dydaktycznych, dostępność ćwiczeń na różnych poziomach zaawansowania, oraz zaufanie, jakim cieszy się British Council.
 • Wady: Niektóre zasoby mogą być dostępne tylko po opłaceniu.
 • Czy jest płatna?: Dostęp do wielu zasobów jest bezpłatny, ale niektóre materiały wymagają subskrypcji.

3. GrammarlyGrammarly

 • Opis: Choć Grammarly jest głównie znanym narzędziem do korekty tekstu, oferuje również zasoby edukacyjne do nauki gramatyki.
 • Zalety: Możliwość nauki poprzez praktykę – poprawianie własnych tekstów. Dostępne wskazówki gramatyczne są bardzo szczegółowe.
 • Wady: Aby uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności, w tym zaawansowanych wskazówek gramatycznych, wymagana jest płatna subskrypcja.
 • Czy jest płatna?: Podstawowa wersja jest bezpłatna, ale pełny zakres funkcji wymaga płatnej subskrypcji.

4. EnglishPage.comEnglishPage

 • Opis: Serwis oferuje szeroki zakres lekcji i ćwiczeń gramatycznych dostępnych za darmo.
 • Zalety: Duża ilość ćwiczeń z opcją automatycznego sprawdziania odpowiedzi, które umożliwiają samodzielną naukę.
 • Wady: Strona może wydawać się nieco przestarzała pod względem designu.
 • Czy jest płatna?: Nie, wszystkie zasoby są dostępne za darmo.

Każda z wymienionych stron oferuje coś unikalnego dla osób uczących się gramatyki angielskiej. Strony dostosowane są do różnych potrzeb uczniów, będących na różnym poziomie zaawansowania od A1 do C2.

Wybierając odpowiednie zasoby do nauki, zawsze warto wziąć pod uwagę własny styl nauki oraz osobiste cele edukacyjne.

Strony do nauki słownictwa w języku angielskim

Nauka słownictwa to kluczowy element opanowania języka angielskiego, który pozwala na płynne porozumiewanie się i zrozumienie tekstu.

W internecie można znaleźć wiele narzędzi ułatwiających zapamiętywanie nowych słów i zwrotów. Oto cztery strony, które wyróżniają się w 2024 roku pod kątem focusu na nauce słownictwa.

1. NovakidNovakid

 • Opis: Novakid to platforma edukacyjna oferująca kursy języka angielskiego dla dzieci z native speakerami. Oprócz gramatyki, duży nacisk kładziony jest na naukę słownictwa poprzez gry i interaktywne zabawy.
 • Korzyści: Dzieci uczą się nowych słów w naturalnym kontekście, co sprzyja lepszemu zapamiętywaniu. Interakcje z native speakerami ułatwiają naukę prawidłowej wymowy.
 • Czy jest płatna?: Tak, platforma oferuje różne pakiety subskrypcyjne.

2. QuizletQuizlet

 • Opis: Quizlet to popularna platforma edukacyjna umożliwiająca naukę słownictwa za pomocą fiszek, gier i testów. Użytkownicy mogą tworzyć własne zestawy słówek lub korzystać z istniejących.
 • Korzyści: Elastyczność w tworzeniu własnych zestawów, duży wybór gotowych materiałów, możliwość nauki w kontekście gier.
 • Czy jest płatna?: Dostępna jest zarówno wersja darmowa, jak i płatne subskrypcje oferujące dodatkowe funkcjonalności.

3. MemriseMemrise

 • Opis: Platforma Memrise specjalizuje się w nauce języków poprzez techniki zapamiętywania, oferując kursy słownictwa na podstawie wideo z native speakerami oraz wciągające gry pamięciowe.
 • Korzyści: Nauka słownictwa w kontekście prawdziwych sytuacji i rozmów, co znacząco poprawia zdolność do stosowania nowych słów w praktyce.
 • Czy jest płatna?: Memrise oferuje zarówno opcje darmowe, jak i płatne plany premium.

4. Vocabulary.comVocabulary.com

 • Opis: Strona oferuje innowacyjny sposób nauki słownictwa poprzez interaktywne quizy i gry słowne, automatycznie dostosowujące się do poziomu wiedzy użytkownika.
 • Korzyści: Personalizowany system nauki, który identyfikuje słowa, których użytkownik nie zna i koncentruje się na nich, aby maksymalizować postępy w nauce.
 • Czy jest płatna?: Platforma jest dostępna za darmo, z opcją zakupu subskrypcji dla szkół i nauczycieli chcących korzystać z dodatkowych narzędzi edukacyjnych.

Wybrane tutaj strony www do nauki słownictwa w języku angielskim oferują różnorodne metody i narzędzia, które mogą pomóc w szybkim i efektywnym rozszerzaniu zakresu znanych słów i zwrotów.

Wybór odpowiedniej platformy zależy jednak zawsze od indywidualnych preferencji, stylu nauki oraz konkretnych potrzeb użytkownika.

Jesteś rodzicem i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem?
Skontaktuj się i opowiedz nam swoją historię.

Brytyjskie strony do nauki angielskiego  

Podczas nauki języka obcego, szczególnie cenne są źródła pochodzące bezpośrednio z krajów anglojęzycznych, takich jak Wielka Brytania, które oferują autentyczne materiały dydaktyczne i naukowe.

Wiele stron internetowych bazuje na wiedzy zgromadzonej przez brytyjskie instytucje, umożliwiając dostęp do bogatych zasobów edukacyjnych.

Oto pięć przykładów takich stron, które mogą być szczególnie przydatne dla osób uczących się brytyjskiego języka angielskiego:

 1. Oxford Learner’s DictionariesOxford Learner’s Dictionaries daje dostęp do obszernej bazy definicji słów, przykładów użycia, a także informacji o wymowie. Strona oferuje także różnorodne narzędzia i zasoby pomocne w nauce angielskiego, w tym ćwiczenia na słownictwo i gramatykę.
 2. British Council LearnEnglishLearnEnglish oferuje szeroki zakres materiałów dydaktycznych, od gier i historii po interaktywne ćwiczenia gramatyczne i leksykalne. British Council oferuje również kursy dla różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania, co sprawia, że jest to świetne źródło dla każdego uczącego się.
 3. BBC Learning EnglishBBC Learning English oferuje codzienne lekcje języka angielskiego, w tym materiały wideo, audio oraz tekstowe, które pomagają w nauce słownictwa, gramatyki, oraz poprawiają umiejętności słuchania i czytania. Ponadto, BBC Learning English regularnie publikuje aktualne wiadomości w łatwiejszej do zrozumienia formie.
 4. Cambridge EnglishCambridge English to dostęp do wysokiej jakości materiałów przygotowawczych do egzaminów Cambridge, a także do różnorodnych zasobów edukacyjnych. Strona oferuje bogaty wybór testów, gier, oraz ćwiczeń językowych na wszystkie poziomy zaawansowania.
 5. English UKEnglish UK jako narodowe stowarzyszenie akredytowanych szkół języka angielskiego w Wielkiej Brytanii, oferuje linki do sprawdzonych zasobów do nauki angielskiego online. Jest to doskonałe miejsce do znalezienia kursów językowych oraz materiałów edukacyjnych, które pomogą w doskonaleniu umiejętności językowych.

Powyższe strony www zapewniają dostęp do autentycznych materiałów edukacyjnych, które są opracowane przez ekspertów w dziedzinie nauczania języka angielskiego, z focusem na brytyjski język angielski. Dzięki temu, uczniowie mogą nie tylko poprawić swoje umiejętności językowe, ale również zanurzyć się w kulturze angielskiej, co jest szczególnie motywujące w procesie nauki.

Kanały na YouTube do nauki angielskiego  

Dobrym sposobem na naukę języka angielskiego jest słuchanie native speakerów i oglądanie filmów po angielsku. Kanały na YouTube oferują szeroki zakres materiałów edukacyjnych, które mogą urozmaicić tradycyjne metody nauki.

Oto 6 kanałów, które w interesujący sposób pomagają w nauce angielskiego, dostarczając zarówno treści dla dzieci, jak i dla dorosłych na różnych poziomach zaawansowania. Każdy z nich wyróżnia się unikalnym podejściem do nauczania, od interaktywnych lekcji po praktyczne porady językowe.

1. Novakid dla dzieci – Kanał Novakid jest skierowany do najmłodszych uczących się języka angielskiego. Nauczyciele-native speakerzy uczą dzieci poprzez piosenki, rymowanki oraz interaktywne zabawy, wprowadzając nowe słówka i zagadnienia gramatyczne w przystępny sposób.  Dzieci uczą się w naturalny sposób, co sprzyja lepszemu zapamiętywaniu i rozumieniu języka.

2. BBC Learning EnglishKanał BBC oferuje bogaty wybór materiałów edukacyjnych, w tym krótkie lekcje gramatyki, słownictwa, a także praktyczne porady dotyczące egzaminów językowych. Wysokiej jakości materiały opracowane przez ekspertów, są zarówno edukacyjne, jak i rozrywkowe.

3. EngVid – Na kanale EngVid doświadczeni lektorzy oferują lekcje na różne tematy, od gramatyki i słownictwa po wskazówki dotyczące wymowy i przygotowania do testów językowych.

 • Korzyści: Lekcje są podzielone na kategorie tematyczne, co ułatwia znalezienie interesujących treści.

4. EnglishClass101 Kanał EnglishClass101 zawiera szeroki zakres lekcji, od podstaw języka dla początkujących, po bardziej zaawansowane koncepty dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

 • Korzyści: Materiały wideo są połączone z dodatkowymi zasobami na stronie, co pozwala na kompleksową naukę.

5. Rachel’s EnglishKanał Rachel na YouTube skupia się na amerykańskiej wymowie, oferując szczegółowe lekcje na temat fonetyki, intonacji i rytmu języka angielskiego. Praktyczne porady i techniki pomagają w osiągnięciu płynności i naturalności w mówieniu.

6. English with Lucy – Na swoim kanale Lucy prowadzi lekcje online na temat gramatyki, słownictwa, wymowy, a także porady dotyczące nauki angielskiego i kultury brytyjskiej. Jej podejście do nauczania jest bezpośrednie i przystępne, co sprawia, że treści są łatwe do zrozumienia dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Wysoka jakość wizualna i edukacyjna filmów sprawia, że nauka jest przyjemna i skuteczna. Lucy często koncentruje się na subtelnościach języka, które są kluczowe dla osiągnięcia płynności i naturalności w komunikacji.

Każdy z tych kanałów na YouTube przedstawia nieco inne podejście do nauki języka angielskiego, umożliwiając uczącym się znalezienie metody, która najlepiej odpowiada ich preferencjom i celom edukacyjnym. Oferują one szeroki zakres treści, od podstaw języka po zaawansowane koncepcje, co czyni je doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych metod nauki.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach nauka języka angielskiego jest łatwiejsza i bardziej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki niezliczonej ilości zasobów dostępnych online. Korzystanie z różnorodnych metod nauki, takich jak słuchanie native speakerów, interaktywne gry, czy oglądanie edukacyjnych filmów, może przyspieszyć i uprzyjemnić proces nauki.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest regularność i zaangażowanie w proces nauki, a wykorzystanie nowoczesnych narzędzi edukacyjnych może w tym procesie znacząco pomóc. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy szukasz sposobów na doskonalenie swoich umiejętności, wykorzystaj dostępne zasoby i odkrywaj jak fascynujący może być świat angielskiego!

Czy ten artykuł był inspirujący?

Rate this post

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redactor's choice
Gramatyka
Słownictwo
Edukacja dziecka
You might also like
Rozwój 12 latka
Edukacja dziecka
Wybierz język
Down arrow icon
Russia Global English Czech Republic Italy Portugal Brazil Romania Japan South Korea Spain Chile Argentina Slovakia Turkey Poland Israel Greece Malaysia Indonesia Hungary France Germany Global العربية Norway India India-en Netherlands Sweden Denmark Finland
Cookie icon
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Korzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.