Scrolltop arrow icon
PL
PL flag icon
Mobile close icon
Udostępnij
LinkedIn share icon
Blogerka podróżnicza Greta
Historie naszych uczniów
Star icon
12.08.2022
Time icon 3 min
Comment icon 0 komentarze

Nad brzegiem Dunaju: przewodnik po Węgrzech z blogerką Gretą 

Spis treści

Lato trwa, a wraz z nim nasze wirtualne podróże do najciekawszych miejsc świata. 

Dziś odwiedzimy Węgry — miejsce narodzin słynnej kostki Rubika. 9-letnia blogerka podróżnicza Greta z Novakid szkoły angielskiego online opowie nam o swoim kraju i o jego atrakcjach.

A więc… byliśmy na Węgrzech! Widzieliśmy mnóstwo wspaniałych rzeczy: majestatyczną rzekę Dunaj oraz piękną stolicę tego kraju, Budapeszt, z jego wiszącymi mostami, kościołami i starym zamkiem. Widzieliśmy też węgierskie jeziora: Velence i Balaton, gdzie można pluskać się do woli, a nawet nauczyć się stand-up paddleboardingu — pływania na desce surfingowej na stojąco z pagajem. Masz ochotę coś zjeść po tych wszystkich atrakcjach? Żaden problem! Węgrzy słyną ze swojego wspaniałego jedzenia. Gęsty gulasz, bułeczki drożdżowe o nazwie kifli, pieczone na rożnie kürtőskalács czyli słodkie kartusze… Mmm! Pycha! 

Co powiesz na kolejne ciekawe podróże? Do tej pory poznaliśmy malownicze Wyspy Kanaryjskie z Martą,wędrowaliśmy po włoskiej dolinie Val Chisone z Elisą i odwiedziliśmy małe polskie miasteczko Wąbrzeźno z Tymoteuszem.A z Emilianem wybraliśmy się do Monachium — miasta BMW, Oktoberfestu i klubu piłkarskiego Bayern Monachium.

Od Samarkandy do Disneylandu: dokąd pragną pojechać uczniowie Novakid i ich rodzice

Aby Twoje marzenia się spełniły, przede wszystkim musisz zacząć marzyć. Opowiedz nam o swojej wymarzonej podróży w komentarzach pod tym wpisem i zyskaj szansę na wygranie nagrody o wartości 60 zł w bonusach Novakid! 

Do naszego wirtualnego flash moba dołączyły już dziesiątki dzieci i ich rodziców z całego świata. Dowiedzieliśmy się, że Sofia z Rumunii chce pojechać do Disneylandu w Paryżu, żeby spotkać tam Myszkę Miki, Kaczora Donalda i księżniczki Disneya. Ilaria z Włoch planuje wybrać się w wielką podróż samochodem do słonecznej Samarkandy w Uzbekistanie. Maria z Rosji marzy o Australii, gdzie na pewno przyda jej się angielski. Yaman z Turcji również chce tam pojechać! Pragnie też zgłębić tajemnice starożytnych cywilizacji w Peru, zobaczyć zorzę polarną w Norwegii i przejechać się saniami ciągniętymi przez renifery. A Маrk z Hiszpanii marzy o wyjeździe do Futuroscope — francuskiego parku rozrywki, słynącego z atrakcji wirtualnej rzeczywistości.

A Ty? Dokąd pragniesz pojechać? Opowiedz nam w komentarzu! 🙂 

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prop left
Prop right
Który styl uczenia się jest najlepszy dla Twojego dziecka?
Rozwiąż test i dowiedz się już teraz
Rozpocznij test
Jakim typem rodzica jesteś?
Sprawdź teraz
Rozpocznij test
Wybór redakcji
Łatwa gramatyka
31.05.2022
Time icon 16 min
Czasy w języku angielskim – ile ich jest i jak je rozpoznać?
Słownictwo
14.01.2022
Time icon 8 min
Pomieszczenia w domu po angielsku
Novakid dla rodziców
21.09.2020
Time icon 6 min
Co robić, gdy dziecko ma złe oceny w szkole
Może Ci się spodobać
Historie naszych uczniów
18.11.2022
Time icon 7 min
Poznaj Aima Hosoi, która mimo młodego wieku otworzyła swój własny biznes! 
Historie naszych uczniów
13.05.2022
Time icon 4 min
Zwiedzaj włoską Dolinę Chisone z Elisą, blogerką podróżniczą Novakid
Historie sukcesu Novakid
Aktualności
05.08.2022
Time icon 9 min
5 historii sukcesu Novakid: od nauki angielskiego do świata filmu, sportu i biznesu
Wybierz język
Down arrow icon
RU flag icon Russia EN flag icon Global English CZ flag icon Czech Republic IT flag icon Italy PT flag icon Portugal BR flag icon Brazil RO flag icon Romania JP flag icon Japan KR flag icon South Korea ES flag icon Spain CI flag icon Chile AR flag icon Argentina SK flag icon Slovakia TR flag icon Turkey PL flag icon Poland IL flag icon Israel GR flag icon Greece MY flag icon Malaysia ID flag icon Indonesia HU flag icon Hungary FR flag icon France DE flag icon Germany ARAB flag icon Global العربية NO flag icon Norway IN flag icon India IN-EN flag icon India-en NL flag icon Netherlands SE flag icon Sweden DK flag icon Denmark FI flag icon Finland
Cookie icon
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Korzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.
Prop Prop Prop Prop
Otrzymuj porady ekspertów nt. rodzicielstwa bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową!

  Imię
  Adres e-mail
  Popup kid novakid
  Prop Prop Prop Prop
  Novakid ma dla Ciebie prezent! Wyjątkowy poradnik o rozwoju umiejętności miękkich u dzieci.
  Zdobądź go teraz! Wystarczy wpisać swój adres e-mail:

   Imię
   Adres e-mail
   Popup kid novakid