Scrolltop arrow icon
Prop 1 Prop 2
Chcesz, aby Twoje dziecko było dwujęzyczne? ✌Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną!
Left arrow icon Kategorie
Close icon
Aktualności
Nauka angielskiego
Parenting
PL
PL flag icon
Mobile close icon
Udostępnij
LinkedIn share icon
Poznaj Aima Hosoi, która mimo młodego wieku otworzyła swój własny biznes! 
Historie naszych uczniów
Star icon
18.11.2022
Time icon 7 min
Comment icon 0 komentarze

Poznaj Aima Hosoi, która mimo młodego wieku otworzyła swój własny biznes! 

Spis treści

W tym wpisie przedstawimy jedną z najmłodszych bizneswomen na świecie, czyli obywatelkę Japonii – Aima Hosoi, która dzięki swoim umiejętnościom analitycznym, żyłce do interesów, zainteresowaniu biznesem oraz znajomości języka angielskiego, otworzyła w wieku 10 lat swój własny biznes. Poznaj jej fascynującą historię! 

Kim jest Aima Hosoi?

Aima Hosoi to prawdopodobnie jedna z najmłodszych japońskich przedsiębiorczyń, która może już poszczycić się niemałymi sukcesami. Ma zaledwie 11 lat i jest uczennicą szkoły podstawowej w Tokio. 

Gdy miała 10 lat, ogromne wrażenie zrobiła na niej oryginalna torba, wykonana ze zużytych, jednorazowych paczek po przekąskach. Dawanie “drugiej szansy” zwykłym przedmiotom, a nawet z pozoru patrząc – śmieciom, wzbudziło w 10-latce zainteresowanie upcyklingiem.

 

Upcykling – działalność polegająca na wykonywaniu nowych przedmiotów, ze starych lub używanych rzeczy / odpadów. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.*

 

Aima w kolejnych miesiącach rozwijała swoje zainteresowanie upcyklingiem poprzez uczestnictwo w dodatkowych zajęciach w szkole oraz wydarzeniach, takich jak Dzień Ziemi w stolicy Japonii, czy zbieranie śmieci w czasie wolnym. 

Jak mówi sama Aima: “W porównaniu z recyklingiem, który polega na ponownym wykorzystaniu przedmiotów takimi, jakie są, zdecydowanie ciekawsza jest dla mnie możliwość dalszej pracy z przedmiotami, aby zmienić je w coś o większej wartości. Poza tym, upcycling jest jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska niż recycling, co dodatkowo zmotywowało mnie do działania”. 

Jak Aima rozkręciła swój własny biznes? Podążała za swoimi zainteresowaniami i uczestniczyła w wielu wydarzeniach, które poszerzały jej wiedzę. Równolegle zaczęła bawić się w samodzielne tworzenie różnych przedmiotów z odpadów. Stopniowo rozszerzała swoją działalność. Finalnie przeprowadziła nawet kilka warsztatów dla szerszego grona odbiorców, na temat edukacji ekologicznej i budowania świadomości o idei upcyklingu. 

“Chęć zdobywania wiedzy i odwaga w działaniu to wszystko, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces.”

W marcu 2022 roku Aima wraz z mamą – Ayako Hosoi, założyły firmę Moco Earth Co., Ltd. Biznes jest prowadzony przez samą Aimę i koncentruje się na kilku działaniach, w tym: 

 • warsztatach dotyczących kwestii ochrony środowiska, 
 • wydarzeniach „upcyklingowych” otwartych dla szerokiej publiczności, 
 • wycieczkach w stylu eko 
 • produkcji i dystrybucji treści podnoszących świadomość dotyczącą zrównoważonego gospodarowania odpadami.

Najmłodsza i najbardziej przedsiębiorcza obywatelka Japonii mówi: „Moja firma pomaga rodzicom i dzieciom zrozumieć, z jakimi globalnymi problemami się mierzymy oraz podjąć działania zgodne z naturą. Podczas warsztatów ekologicznych, dzieci uczą się, jak rozwiązywać “ukryte” problemy, które da się lepiej zrozumieć, jeżeli poświęcimy czas, aby przyjrzeć im się bliżej. Stawiamy na naukę w praktyce, opartą o realne doświadczenia.”  

Dziewczynka zapytana o to, jak udało jej się założyć własną firmę w wieku 10 lat, odpowiada, że: “Aby odnieść sukces, wystarczy mieć chęć zdobywania wiedzy i odwagę w działaniu. Jeśli pewnego dnia moja firma stanie się wystarczająco rentowna, będzie to oznaczać, że wniosłem swój mały, ale wielki wkład w naszą planetę”. 

Obecnie Aima stoi na czele całej grupy twórców internetowych, którzy są częścią ruchu zrównoważonego rozwoju w Japonii. Jej profil na Instagramie “moco.earth”, to miejsce do dzielenia się pomysłami, czerpania inspiracji i przyłączenia się do dynamicznie rozwijającej się, młodej społeczności dążącej do uczynienia świata lepszym i bardziej eko! 

Oprócz pełnienia funkcji prezesa Moco Earth Co. Ltd. Aima jest członkiem Komitetu Wykonawczego Earth Day Tokyo 2022. Co więcej, od czerwca 2022 roku aktywnie pracuje nad wywieraniem realnego wpływu na osiągnięcie niektórych celów zrównoważonego rozwoju ustanowionych przez ONZ w 2015 roku. 

A to wszystko dzięki systematycznie rozwijanym umiejętnościom biznesowym, zdolnościom interpersonalnym, determinacji w dążeniu do celu oraz dobrej znajomości języka angielskiego, który przydaje się do prowadzenia rozmów na temat ekologii w globalnej, ogólnoświatowej skali. 

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko, tak jak Aima Hosoi, odniosło sukces w przyszłości, koniecznie zadbaj o rozwój jego umiejętności językowych już od najmłodszych lat. Daj nam znać w komentarzu poniżej, jakie super umiejętności ma Twoje dziecko i jak wykorzystuje je na co dzień! Wybór zajęć z języka angielskiego online w Novakid to najlepsza gwarancja dobrego startu w przyszłość dla Twojej pociechy. Sprawdź, jak to działa podczas pierwszej, bezpłatnej lekcji próbnej! 

 

Czy podobał się Tobie ten wpis? 

 

* https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/upcycling 

Rate this post

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji
Gramatyka
31.05.2022
Time icon 16 min
Czasy w języku angielskim – ile ich jest i jak je rozpoznać?
Słownictwo
14.01.2022
Time icon 8 min
Pomieszczenia w domu po angielsku
Edukacja dziecka
21.09.2020
Time icon 6 min
Co robić, gdy dziecko ma złe oceny w szkole
Może Ci się spodobać
Historie naszych uczniów
19.05.2022
Time icon 3 min
Happy Flashmob chóru Novakid połączył 1,5 miliona słuchaczy na całym świecie
Historie sukcesu Novakid
Historie naszych uczniów
05.08.2022
Time icon 9 min
5 historii sukcesu Novakid: od nauki angielskiego do świata filmu, sportu i biznesu
Wybierz język
Down arrow icon
RU flag icon Russia EN flag icon Global English CZ flag icon Czech Republic IT flag icon Italy PT flag icon Portugal BR flag icon Brazil RO flag icon Romania JP flag icon Japan KR flag icon South Korea ES flag icon Spain CI flag icon Chile AR flag icon Argentina SK flag icon Slovakia TR flag icon Turkey PL flag icon Poland IL flag icon Israel GR flag icon Greece MY flag icon Malaysia ID flag icon Indonesia HU flag icon Hungary FR flag icon France DE flag icon Germany ARAB flag icon Global العربية NO flag icon Norway IN flag icon India IN-EN flag icon India-en NL flag icon Netherlands SE flag icon Sweden DK flag icon Denmark FI flag icon Finland
Cookie icon
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Korzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.
Prop Prop Prop Prop
Wpisz poniżej swój adres e-mail, aby otrzymywać treści od wybitnych ekspertów. Rozwój dziecka, nauka języka angielskiego i nie tylko!

  Imię
  Adres e-mail
  Novakid dziecko
  Prop Prop Prop Prop
  Wpisz poniżej swój adres e-mail, aby otrzymywać treści od wybitnych ekspertów. Rozwój dziecka, nauka języka angielskiego i nie tylko!

   Imię
   Adres e-mail
   Novakid dziecko
   Prop Prop Prop Prop
   Wpisz poniżej swój adres e-mail, aby otrzymywać treści od wybitnych ekspertów. Rozwój dziecka, nauka języka angielskiego i nie tylko!

    Imię
    Adres e-mail
    Novakid dziecko