Skontaktuj się z nami

Angielski dla dzieci w wieku 6-7 lat

Kurs języka angielskiego dla starszych przedszkolaków i pierwszoklasistów w wieku 6-7 lat w Novakid to doskonała okazja dla początkujących, aby polubić angielski i przygotować się do nauki języka obcego w szkole.

Dlaczego zaczynamy uczyć dzieci w wieku 6 lub 7 lat?

W tym wieku dziecko zachowuje naturalny mechanizm uczenia się mowy i ma dobrze rozwiniętą pamięć mimowolną. W postrzeganiu informacji dominuje pamięć wzrokowa i słuchowa. Dzieci stają się bardziej poznawcze, rozwija się ich pomysłowość i kreatywność. Brak strachu przed komunikacją pomaga uniknąć bariery językowej.

video preview
Video
Wiek 6-7 lat to szczególny etap w życiu pierwszoklasistki i pierwszoklasisty. Z jednej strony bardzo zmienia się ich styl życia, zwiększa się obciążenie fizyczne, nerwowe i psychiczne. Z drugiej strony jest to najlepszy okres dla nauki języka.

Specyfika nauczania dzieci w wieku 6-7 lat

    • Naturalny mechanizm przyswajania języka daje szansę na ominięcie bariery językowej. Język angielski jest postrzegany jako język ojczysty.
    • Pamięć wzrokowa i słuchowa tworzą obrazy tego, co jest słyszane i widziane w języku angielskim. Kiedy dziecko nauczy się rozumieć język obcy w ten sposób, nie będzie już potrzebowało tłumaczenia na język ojczysty.
    • Pamięć mimowolna oznacza, że wszystko, co wywołuje silną reakcję emocjonalną, pozostanie w pamięci dziecka.
    • Wyobraźnia i twórcze myślenie pomagają w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności mówienia.

Program Novakid uwzględnia specyfikę rozwoju dzieci w wieku 6 i 7 lat, co pozwala na efektywną naukę języka angielskiego.

ZAPISZ SIĘ NA LEKCJĘ PRÓBNĄ

English for 6 and 7 year olds in Novakid

Specjalna forma zajęć

Specjalna forma zajęć

Online program nauczania angielskiego dla starszych przedszkolaków i pierwszoklasistów w Novakid uwzględnia najważniejsze cechy psychologiczne dzieci w wieku 6-7 lat. Są to m.in.: preferowanie zajęć ruchowych, twórczych lub zabawowych; niezdolność do skupienia swojej uwagi przez długi czas i chęć zdobycia pochwały, a także być zawsze na pierwszym miejscu.
Właśnie dlatego na każdych zajęciach w Novakid dzieci bawią się, śpiewają, tańczą, rysują, doświadczają pozytywnych emocji i są nagradzane gwiazdkami za właściwe odpowiedzi.
Nauka dająca wyniki

Nauka dająca wyniki

W Novakid dziecko jest całkowicie zanurzone w anglojęzycznym środowisku, co oznacza, że uczy się słuchać i słyszeć po angielsku, rozumieć bez tłumaczenia, odpowiadać wykorzystując swoją znajomość języka.
Dzięki temu nauka jest efektywna. Po 2-3 miesiącach regularnych lekcji w Novakid, dziecko zaczyna się komunikować w języku angielskim, a na koniec kursu może m.in. poprowadzić prostą rozmowę o sobie, powiedzieć która godzina, policzyć do 20 po angielsku.