Skontaktuj się z nami

Język angielski dla dzieci w wieku szkolnym

Nauka języka angielskiego różni się od nauki innych przedmiotów szkolnych. Celem nie jest zdobycie nowej wiedzy, ale nauka komunikacji w języku angielskim, dlatego priorytetem jest umiejętność mówienia, a nie znajomość struktur gramatycznych języka.
Children

Angielski jest narzędziem

Język angielski jest narzędziem do przekazywania myśli i intencji i tak też należy podchodzić do nauczania tego języka dzieci w wieku szkolnym. Inaczej niż w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym, dla nich najważniejsza jest nie zabawa, ale nauka - poważniejsze podejście do przedmiotu. Nie oznacza to jednak, że na lekcji w ogóle się nie bawią.

Dlaczego zabawa?

Zajęcia z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych powinny obejmować gry i zabawy, ale generalnie program powinien mieć na celu przekazanie dzieciom minimum wiedzy, która pomoże im w porozumiewaniu się w języku obcym.

Lekcja angielskiego dla dzieci w wieku szkolnym nie powinna wyglądać jak typowa lekcja, na której dzieci siedzą przy biurkach, piszą i czytają. Zajęcia zorganizowane w ten sposób są nudne i nie wzbudzą zainteresowania ani chęci do nauki języka.

Żywy angielski to nie lista słówek czy zasady gramatyczne. To inny świat, z własną kulturą, tradycjami i rozrywkami. Aby się z nimi zapoznać, trzeba opanować specjalny klucz, który posiada nauczyciel. Na każdej lekcji będzie on dzielił się swoimi sekretami poprzez rozmowę i zabawę - formę komunikacji, która jest bliska wszystkim dzieciom.

Banner

Kontakt słowny

W nauczaniu uczniów szkoły podstawowej ważne jest nawiązanie kontaktu słownego, który pomaga: - Zapoznać się. - Wprowadzić i utrwalić materiał językowy.

Kiedy znika bariera psychologiczna, uczeń potrafi słuchać i nie boi się mówić - wtedy można przejść do następnego etapu. Wówczas uczeń jest gotowy do nauki czytania i pisania.

Ustalenie priorytetów

Lekcje języka angielskiego w szkole podstawowej są zorganizowane odwrotnie. Głównym celem nauczycieli szkolnych jest nauczenie uczniów czytania, a następnie mówienia.

Szkolny angielski zaczyna się od nauki alfabetu, ale bez praktykowania komunikacji na żywo. Dlatego dzieci, które zaczynają uczyć się angielskiego w szkole, uważają, że jest on trudny i nudny.

Kończąc szkołę podstawową, wielu uczniów, którzy rozpoczęli naukę angielskiego w drugiej klasie i mieli lekcje dwa razy w tygodniu, nie potrafi czytać ani mówić i nie posiada żadnej wiedzy gramatycznej, która jest ważna dla dalszego rozwoju umiejętności mówienia.

Wielu uczniów nie jest w stanie samodzielnie odrobić pracy domowej, a rozmowa z obcokrajowcami na wakacjach nie wchodzi w rachubę.

Czym jest język angielski w Novakid dla uczniów szkół podstawowych?

1Nawiązywanie kontaktu

Po pierwsze, jest to rozmowa na żywo między nauczycielem a uczniem poprzez grę wspomaganą wizualizacją słuchową, wzrokową i ruchową; dzięki temu dzieci lepiej zapamiętują ważne zwroty i wzbogacają swoje słownictwo.

Regularne powtarzanie takich gier z wykorzystaniem kreskówek, rymowanek i piosenek sprawia, że dziecko zanurza się w środowisku językowym, aby zrozumieć sytuacje odpowiednie dla danego słownictwa.

2Alfabet

Alfabet jest wprowadzany, gdy uczeń opanował już umiejętności elementarne. Wszystko, czego dziecko się nauczyło, pomoże mu w przyszłości w nauce alfabetu i rozwijaniu umiejętności czytania. Kiedy w głowie dziecka istnieje prawidłowe słuchowe wyobrażenie słowa, obraz wzrokowy będzie wywoływał silne skojarzenia dźwiękowo-literowe. Ponadto czytanie stanie się fascynującą czynnością i nie będzie sprawiało żadnych problemów.

3Wizualizacja

Kolejnym etapem jest wizualizacja i zrozumienie wszystkiego, czego dzieci nauczyły się podczas komunikacji ustnej, poprzez gry i kreatywne zadania, które pomogą w dalszej nauce języka angielskiego.

We want to hear your child speak!

Internetowa szkoła języka angielskiego Novakid oferuje lekcje wideo dla początkujących oraz bardziej zaawansowanych użytkowników. Nasi nauczyciele są zainteresowani rozwijaniem umiejętności konwersacyjnych. Wiedzą, jak nauczyć uczniów komunikacji, nawiązać kontakt słowny z każdym uczniem i znaleźć się po właściwej stronie najbardziej nieśmiałych dzieci.

English only!

W Novakid nie ma nauczycieli mówiących w języku ojczystym dzieci, więc uczniowie będą musieli posługiwać się wyłącznie językiem angielskim. Atmosfera, jaką nauczyciel tworzy w klasie, pozwala w pełni uwolnić zdolności uczniów. Nadal w to wątpisz? Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną!

SPRÓBUJ ZA DARMObanner.onlyEnglishBanner.imageAlt