Scrolltop arrow icon
Prop 1 Prop 2
Chcesz, aby Twoje dziecko było dwujęzyczne? ✌Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną!
Left arrow icon Kategorie
Close icon
Aktualności
Nauka angielskiego
Parenting
PL
PL flag icon
Mobile close icon
Udostępnij
LinkedIn share icon
Gry interaktywne online – czy mogą być przydatne w nauce?
Gry i zabawy z dzieckiem
Star icon
10.08.2022
Time icon 6 min
Comment icon 0 komentarze

Gry interaktywne online – czy mogą być przydatne w nauce?

Spis treści

Dużo ostatnio słyszy się o tym, że nasze pociechy zbyt wiele wolnego czasu spędzają przed ekranem komputera, telewizora czy konsoli do gier. Rodzice i psychologowie biją na alarm, że dzieciaki pozostawione same sobie nudzą się, a najłatwiejszym dla nich sposobem na wyjście z nudy jest właśnie ekran komputera, smartfona czy telewizora. Takie “bezmyślne” patrzenie w ekran w żaden sposób nie rozwija dziecka, nie pobudza jego kreatywności, a ponadto wpływa niekorzystnie na rozwój relacji międzyludzkich. Gdy pozwolimy kilkulatkowi zatracić się w świecie wirtualnym, pociecha na dłuższą metę przestanie cieszyć się tym, co prawdziwe i namacalne. To z kolei może mieć poważne konsekwencje w przyszłości dziecka.

Jednakże warto mieć też na uwadze, że nie wszystkie gry online i programy tv muszą być dla pociechy złe. Jeżeli dziecko, z pomocą rodziców, potrafi wygospodarować czas, zarówno na fizyczną zabawę z rówieśnikami, jak i na naukę, spędzanie czasu z rodziną, czytanie czy na granie w gry lub oglądanie bajek, wówczas wszystko jest w porządku. Co więcej, niektóre gry interaktywne online są w stanie pobudzić kreatywność dziecka, przyspieszyć czas reakcji i poprawić koordynację, a także czegoś nauczyć. Poznaj najciekawsze gry interaktywne online, które mogą być przydatne dla Twojej pociechy w ramach nauki. Uczenie się przez zabawę jest tym, co maluchy kochają najbardziej na świecie, także śmiało odkrywajcie razem z nami wartościowe gry interaktywne online. 

Dlaczego gry interaktywne online są przydatne w nauce? 

Interaktywne gry online dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym mogą przynieść sporo korzyści. Większość takich gier domyślnie działa w języku angielskim, a samo to jest już ogromną wartością dla naszej pociechy. Granie w gry online po angielsku pozwala w niemal nieograniczony sposób poszerzać słownictwo z wielu różnych dziedzin, a ponadto rozwija umiejętność rozumienia całego kontekstu danej wypowiedzi, nawet jeżeli pojedyncze słówka nie są jeszcze dziecku znane. To, co słychać w grze zawsze łączy się z tym, co dzieje się na ekranie, także zrozumienie kontekstu jest dla dziecka niezwykle intuicyjne.

Poza tym, gry interaktywne online po polsku lub po angielsku uczą dziecko jak postępować w niestandardowych sytuacjach i nastawiają pociechę na nieustanne rozwiązywanie pojawiających się w grze problemów. Gry uczą także samodzielności, ponieważ podczas rozgrywki to wyłącznie dziecko odpowiada za losy swojego bohatera w grze.

Gry interaktywne online rozwijają u dziecka również umiejętność logicznego myślenia i tzw. łączenia kropek w drodze do celu oraz myślenia strategicznego. Raz zdobyta umiejętność w jednej grze może posłużyć do rozwiązania zupełnie innego problemu w innej grze. Ponadto, gry są dla kilkulatków o wiele atrakcyjniejsze wizualnie niż szkolne podręczniki, dlatego od czasu do czasu warto pozwolić dziecku na zdobywanie nowej wiedzy poprzez quiz online czy interaktywne karty pracy na dany temat.

Jakie jeszcze korzyści płyną z grania w gry interaktywne online przez dziecko? Gra niezależnie od jej tematyki uczy również tego, że aby osiągnąć cel, trzeba przestrzegać określonych zasad, a aby wygrać, trzeba postępować fair i działać systematycznie. To także świetna motywacja dla dziecka, by stale rozwijać się w danej dziedzinie i samodzielnie dążyć do bycia coraz lepszym.

Gry interaktywne online, a nauka angielskiego poprzez zabawę 

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na naukę języka angielskiego od najmłodszych lat jest regularny kontakt z tym językiem obcym. Trudno jest jednak na co dzień zadbać o to, aby nasza pociecha mogła swobodnie konwersować z kimś po angielsku i szlifować w ten sposób swój akcent i wymowę. Jednym ze stosunkowo prostych sposobów na zapewnienie dziecku codziennej dawki kontaktu z językiem angielski jest właśnie granie w gry interaktywne online. Takie gry, najczęściej dostępne są w języku angielskim, a w przypadku gier typu multiplayer (to, dla starszych dzieci) możliwe jest nawet prowadzenie rozmów w czasie rzeczywistym z rówieśnikami z całego świata – oczywiście po angielsku.

Ciekawym sposobem na naukę angielskiego poprzez zabawę, z wykorzystaniem elementów gier interaktywnych online jest zapisanie dziecka na zajęcia do szkoły języka angielskiego online – Novakid. W naszej szkole dzieciaki poprzez specjalną interaktywną platformę nawiązują prawdziwe relacje z nauczycielami – native speakerami, a podczas każdej lekcji na platformie dzieje się coś ciekawego. Wszystko oczywiście odbywa się wyłącznie po angielsku, w dodatku w atrakcyjnej dla dziecka formie. Dzięki licznym grom i zabawom językowym prowadzonym w ramach zajęć z angielskiego online w Novakid pociecha w formie zabawy nieustannie zdobywa nową wiedzę i umiejętności z angielskiego, poprawia swoje zdolności komunikacyjne w tym języku i pożytecznie spędza czas. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak zajęcia z angielskiego online w naszej szkole przełożą się na językowe sukcesy Twojego dziecka, koniecznie zapisz pociechę na pierwsze, bezpłatne zajęcia próbne, podczas których poznacie styl nauczania w Novakid i dowiecie się nieco więcej o interaktywnych grach online po angielsku realizowanych w ramach zajęć.

Rate this post

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji
Gramatyka
31.05.2022
Time icon 16 min
Czasy w języku angielskim – ile ich jest i jak je rozpoznać?
Słownictwo
14.01.2022
Time icon 8 min
Pomieszczenia w domu po angielsku
Edukacja dziecka
21.09.2020
Time icon 6 min
Co robić, gdy dziecko ma złe oceny w szkole
Może Ci się spodobać
Gry i zabawy z dzieckiem
29.06.2023
Time icon 10 min
Gry planszowe dla dzieci – 35 super propozycji dla całej rodziny!
Gry i zabawy z dzieckiem
26.10.2020
Time icon 10 min
10 dekoracji DIY na Halloween
Novakid placeholder
Gry i zabawy z dzieckiem
19.11.2021
Time icon 8 min
Kalambury dla dzieci po angielsku – angielskie hasła do gry w kalambury
Wybierz język
Down arrow icon
RU flag icon Russia EN flag icon Global English CZ flag icon Czech Republic IT flag icon Italy PT flag icon Portugal BR flag icon Brazil RO flag icon Romania JP flag icon Japan KR flag icon South Korea ES flag icon Spain CI flag icon Chile AR flag icon Argentina SK flag icon Slovakia TR flag icon Turkey PL flag icon Poland IL flag icon Israel GR flag icon Greece MY flag icon Malaysia ID flag icon Indonesia HU flag icon Hungary FR flag icon France DE flag icon Germany ARAB flag icon Global العربية NO flag icon Norway IN flag icon India IN-EN flag icon India-en NL flag icon Netherlands SE flag icon Sweden DK flag icon Denmark FI flag icon Finland
Cookie icon
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Korzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.
Prop Prop Prop Prop
Wpisz poniżej swój adres e-mail, aby otrzymywać treści od wybitnych ekspertów. Rozwój dziecka, nauka języka angielskiego i nie tylko!

  Imię
  Adres e-mail
  Novakid dziecko
  Prop Prop Prop Prop
  Wpisz poniżej swój adres e-mail, aby otrzymywać treści od wybitnych ekspertów. Rozwój dziecka, nauka języka angielskiego i nie tylko!

   Imię
   Adres e-mail
   Novakid dziecko
   Prop Prop Prop Prop
   Wpisz poniżej swój adres e-mail, aby otrzymywać treści od wybitnych ekspertów. Rozwój dziecka, nauka języka angielskiego i nie tylko!

    Imię
    Adres e-mail
    Novakid dziecko