Kultura Popkultura

Alvin i wiewiórki – familijna komedia do obejrzenia od zaraz!

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie gang zabawnych, śpiewających gryzoni? Brzmi surrealistycznie? Niekoniecznie! Takie rzeczy dzieją się w popularnej serii filmów animowanych dla dzieci (i dorosłych), zatytułowanej “Alvin i Wiewiórki”. 

Oryginalny, angielski tytuł bajki to „Alvin and the Chipmunks”, gdzie chipmunks oznacza amerykański odpowiednik zwierzęcia, które wygląda praktycznie tak samo jak “nasze” polskie wiewiórki”. Jeżeli jesteście ciekawi, jakie niesamowite przygody przeżywają w kolejnych filmach z serii Alvin oraz pozostałe wiewiórki, zostań z nami. Dowiedz się jak miały na imię wszystkie wiewiórki, które pojawiają się w filmie, jakie pozostałe postacie są ważne dla fabuły filmu oraz co takiego robią bohaterowie filmu, że potrafią nas rozbawić do rozpuku!

Alvin i wiewiórki – główna fabuła filmu

Cała seria filmów o rozśpiewanych wiewiórkach rozpoczyna się od zwykłego przypadku. Alvin, Simon i Teodor, czyli trzy wiewiórki, które jak normalne gryzonie żyją sobie spokojnie na drzewie, mają jednak pewną nadzwyczajną cechę – potrafią mówić ludzkim głosem! Mało tego, poza tym, że potrafią mówić, świetnie śpiewają. 

Akcja filmu rozpoczyna się, gdy drzewo, na którym mieszkają Alvin, Simon i Teodor zostaje ścięte, a trzej bracia trafiają do obcego miasta, gdzie poznają samotnego mężczyznę po trzydziestce imieniem Dave. Dave jest natomiast artystą, który ledwo wiąże koniec z końcem, oddając się swojej muzycznej pasji i komponując piosenki. Jednakże jego utwory nie są w ogóle przyjmowane przez szefa wytwórni płytowej – Iana. 

Gdy Dave spotyka na swojej drodze trzy uzdolnione wokalnie wiewiórki, jego kariera szybko nabiera tempa. Wiewiórki bardzo szybko stają się gwiazdami muzyki pop, a David zaczyna być znany na całym świecie. Muzycznymi przebojami Alvin i wiewiórki szybko podbijają serca młodszych i starszych zarówno w filmie, jak i w prawdziwym świecie.

Alwin i wiewiórki postacie

Główne postaci występujące w filmie Alvin i wiewiórki mają imiona, które łatwo zapamiętać. Są to tytułowy Alvin i pozostałe wiewiórki, czyli, Simon i Teodor. 

Alvin jest liderem całej paczki wiewiórek. Wiewiórka w typie „macho”, która kryje swoje uczucia. Do tego bardzo lubi rozrabiać. Na co dzień nosi czerwony sweter z żółtą literą A, bywa też, że czasem założy czerwoną bejsbolówkę.

Simon to najbystrzejszy wiewiór z całej paczki. Jest nieziemsko inteligentny, asertywny, a przez to w pewien sposób pociągający. W drugiej części filmu, którego akcja rozgrywa się w czasach szkolnych, jest brany za kujona i nieudacznika. Jednak dzięki silnej osobowości udowadnia, że potrafi się postawić swoim lękom. 

Na co dzień nosi okrągłe okulary i niebieski sweter.

Teodor, który nosi zielony sweter, jest jednocześnie zabawny i wrażliwy. Jest dość pulchny, jednak to dodaje mu tylko dodatkowego uroku! Uważa Dave’a za swojego ojca, a gdy męczą go koszmary senne, szybko wskakuje do jego łóżka.

Jak można się domyślić, nie samym śpiewem wiewiórki żyją i w filmie pojawia się również wątek relacji damsko-męskich. W drugiej odsłonie filmu Alvin i Wiewiórki – Alvin, Simon i Teodor muszą zmierzyć się w bitwie na głosy z damskim tercetem wiewiórek. Dziewczyny, które pojawiają się w drugiej części filmu Alvin i Wiewiórki są pełne uroku, czaru i charakteru. Po obejrzeniu pierwszej części filmu koniecznie zabierzcie się z pociechą za część drugą i poznajcie wyjątkowe dziewczyny: Brittany, Żanetę i Eleonorę. 

Alvin i wiewiórki po angielsku – kiedy oglądać z dzieckiem? 

Oglądanie bajek i filmów po angielsku, a najlepiej jeszcze z angielskimi podpisami jest jedną z szybszych i przyjemniejszych metod nauki tego języka obcego. Osłuchując się z językiem podczas oglądania filmu w oryginalnej wersji językowej, uczymy się poprawnej wymowy oraz osłuchujemy się z wieloma nowymi słówkami. 

Nawet jeżeli Twoja pociecha nie jest w stanie zrozumieć jeszcze w pełni wszystkich dialogów po angielsku – nic nie szkodzi. Kontekst można bardzo łatwo wyciągnąć również z tego, co wizualnie dzieje się na ekranie. 

Film Alvin i wiewiórki świetnie nada się do nauki angielskiego poprzez zabawę. Dialogi w filmie nie są skomplikowane, a żywo zmieniające się obrazy na ekranie pozwolą dziecku zrozumieć co dzieje się w danej scenie filmu. 

Oglądanie filmów po angielsku polecamy nawet najmłodszym dzieciom, aby osłuchiwały się z brzmieniem języka obcego. Jeżeli masz w domu starszaka, który uczy się angielskiego w szkole, spróbujcie razem oglądać filmy i bajki po angielsku z angielskimi podpisami. Polecamy!

Sprawdź też inne nasze artykuły:
Nie bój się chcieć – piosenka z filmu Zwierzogród
Jak pomóc dziecku planować dzień?
Mój Brat Niedźwiedź – piękna bajka dla całej rodziny
Bezpieczeństwo w Internecie – jak o nie zadbać
Programowanie dla dzieci – czy warto?
Seriale dla młodzieży, które pomogą w nauce angielskiego

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: