Edukacja Rozwój

Dziecko ma problem z powrotem do szkoły? Jak mogą w tym pomóc indywidualne lekcje angielskiego online?

Początek roku szkolnego nie jest łatwy zarówno dla uczniów jak i ich rodziców. Szkolna rzeczywistość wymaga wypracowania skutecznej rutyny, która pozwoli całej rodzinie odnaleźć się w gąszczu obowiązków – tych domowych, tych szkolnych i tych zawodowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w życiu nie ma scenariuszy idealnych i również na ścieżce edukacyjnej dziecka mogą pojawiać się problemy i trudności, o różnorodnym podłożu. 

Jeżeli zauważysz, że Twoje dziecko ma problem z powrotem do szkoły, nie radzi sobie z nadmiarem obowiązków, bądź z relacjami z rówieśnikami, to czas, aby znaleźć dla dziecka odpowiednie rozwiązanie jego problemów. Zawsze warto rozmawiać z dzieckiem i próbować dowiedzieć się od niego, gdzie leży przyczyna problemów w szkole. 

Niektóre trudności takie jak brak czasu, nadmiar zajęć dodatkowych, długie dojazdy do szkoły czy stres na zajęciach można rozwiązać przy pomocy nowoczesnych metod edukacyjnych, takich jak, chociażby indywidualne lekcje angielskiego online. Dowiedz się, jak takie indywidualne zajęcia mogą pomóc dziecku z powrotem do szkoły i radzeniem sobie ze szkolną rzeczywistością. 

Częste przyczyny problemów dziecka w szkole

Rok szkolny, podczas którego przez 10 miesięcy nasze dzieci stale zdobywają nową wiedzę, rozwijają się w wielu obszarach i poznają świat to nie lada wyzwanie. Obecnie, kiedy większość rodziców stawia na wszechstronny rozwój swoich dzieci i chce zapewnić im jak najszerszy dostęp do edukacji, spora część uczniów jest przeciążona obowiązkami i nie ma wystarczająco dużo czasu wolnego dla siebie. 

To z kolei może prowadzić do frustracji, spadku motywacji i niechęci do dalszej nauki. Problemy szkolne u dzieci mogą mieć różne podłoże, jednak najczęściej w tym kontekście wymienia się zbyt dużą presję ze strony otoczenia, złe relacje w domu, problemy w kontaktach z rówieśnikami czy inne problemy wynikające z psychiki dziecka. 

Problemy dziecka z radzeniem sobie w szkole mogą wynikać także z:

  • trudności w pogodzeniu planu lekcji w szkole z grafikiem zajęć dodatkowych, 
  • brakiem kontaktu z zapracowanymi rodzicami, 
  • konfliktów z nauczycielami, 
  • wrodzonej nieśmiałości lub nadpobudliwości, 
  • stresu wywołanego powrotem do szkoły lub stresujących sytuacji w szkole.

Dlaczego indywidualne lekcje angielskiego online to najlepszy wybór dla dziecka? 

Nie da się rozwiązać wszystkich problemów dziecka w szkole jednym sposobem, ale wybierając dodatkową szkołę języka angielskiego, warto rozważyć indywidualne lekcje online z native speakerami w Novakid. Dzięki takiej formie zajęć dodatkowych z angielskiego pociecha może wiele zyskać i wyeliminować część trudności, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych zajęć w stacjonarnej szkole językowej. 

szczęśliwy chłopiec przy nauce

Na indywidualne lekcje angielskiego online, które odbywają się z dowolnego miejsca, wyłącznie za pośrednictwem komputera z dostępem do internetu, pociecha nigdzie dodatkowo nie musi dojeżdżać. To spora oszczędność czasu zarówno dla dziecka jak i rodziców. Dodatkowo grafik zajęć jest elastyczny i z łatwością można dostosować dni i godziny spotkań native speakerami do planu pozostałych zajęć dziecka. 

Podczas indywidualnych zajęć z native speakerem dziecko uczy się szybciej niż w szkole, ponieważ nauczyciel poświęca dziecku cały czas 100% swojej uwagi. Taka nauka jest bardziej efektywna i pozwala lepiej poznawać tajniki języka angielskiego. Lekcje online prowadzone przez native speakerów z najróżniejszych zakątków świata to także świetna okazja do poznawania anglosaskiej kultury i tradycji. 

Jeżeli Twoje dziecko jest nieśmiałe, to musisz wiedzieć, że lekcje 1:1 z native speakerem pomagają w przełamywaniu tzw. bariery językowej. Dziecko nie musi wypowiadać się na forum całej klasy, a to pomaga w walce z wrodzoną nieśmiałością. 

Jeżeli natomiast pociecha szybko się nudzi i zawsze ma dużo energii, przez co trudno jest jej usiedzieć nad książkami i zeszytami, to w Novakid również znajdziesz na to rozwiązanie. Lekcje prowadzone są głównie w formie nauki poprzez zabawę. W trakcie indywidualnych zajęć online nie brakuje językowych gier i zabaw. Każda lekcja to dla dziecka niesamowita przygoda, którą z zajęć na zajęcia pociecha chce przeżywać raz za razem. 

Indywidualne lekcje angielskiego online to zero stresu dla Twojego dziecka i ani chwili na nudę. Koniecznie sprawdź jakie korzyści pociecha wyniesie z zajęć angielskiego online w Novakid. Zapisz dziecko na pierwsze bezpłatne zajęcia próbne, podczas których nauczyciel pozna Twoje dziecko, jego potrzeby oraz dopasuje odpowiednio program nauczania do poziomu umiejętności językowych pociechy. 

Chcesz poznać więcej inspirujących porad? Sprawdź nasze artykuły:
Angielski od podstaw dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły językowej
Jesienny słowniczek – opiszcie jesień za oknem po angielsku!
Jak wspomóc dziecko w nauce języka obcego? Czyli słów kilka o materiałach do pracy w domu.
Nauka kolorów po angielsku dla dzieci – Zabawy kolorami!
Gotuj razem z dzieckiem – proste przepisy dla dzieci, które same mogą przygotować

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: