Edukacja Materiały do nauki

Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego

Naukę angielskiego można rozpocząć w każdym wieku. Uczyć mogą się zarówno 3 i 4-latki, jak i osoby dorosłe, a nawet seniorzy. Oczywiście, w przypadku języków obcych im wcześniej rozpoczniemy naukę, tym większą mamy szansę, aby opanować język do perfekcji i posługiwać się nim płynnie niczym native speaker. Jeszcze kilka lat temu, nauka języka angielskiego oznaczała konieczność uczęszczania na zajęcia dodatkowe, zapisywania się do szkoły językowej, czy spotykania się z lektorem face to face. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie wszystko można znaleźć i załatwić w Internecie, nauka angielskiego jest o wiele łatwiejsza, bardziej dostępna i… tańsza. Ogromna liczba programów i aplikacji na telefon przeznaczonych do nauki angielskiego spowodowała, że obecnie możemy się uczyć w każdym miejscu, o każdej porze dnia i nocy oraz w każdym wieku. 

Aplikacje do nauki angielskiego cieszą się dużą popularnością, ponieważ w większości są darmowe i pozwalają na efektywną naukę języka bez wychodzenia z domu. Ucząc się z aplikacją możemy na bieżąco śledzić swoje postępy i stale mieć dostęp do wirtualnych lekcji angielskiego. Aplikacja do nauki angielskiego sprawdzi się świetnie w przypadku dzieci w wieku szkolnym, które posiadają już własnego smartfona oraz w przypadku dorosłych czy seniorów. Poza aplikacjami, można także korzystać z innych rozwiązań digitalowych – dowiedz się np., Jak wykorzystać YouTube przy nauce języka angielskiego.

 

Aplikacje do nauki angielskiego

Warto mądrze wykorzystywać potencjał swojego telefonu i zainstalować jedną z wielu popularnych aplikacji do nauki angielskiego. Dowiedz się, którą z aplikacji wybrać i jak regularnie z nią pracować, aby osiągnąć sukces. Sprawdź, które aplikacje sprawdzą się lepiej w przypadku najmłodszych, a które będą odpowiednie dla dorosłych. Czytaj dalej!

Aplikacja do nauki angielskiego – cud XXI wieku? 

W czasach, gdy telefony komórkowe przestały nam służyć wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, warto w mądrym celu wykorzystać wszystkie ich możliwości. Dzięki licznym aplikacjom dostępnym na nasze smartfony, możemy nie tylko grać w gry i przeglądać media społecznościowe, ale również wykorzystać je do celów edukacyjnych. 

Mimo, iż nauka języka angielskiego przez aplikację w telefonie może się niektórym wydawać mało poważna, to jeśli właściwie będziemy korzystać z danej aplikacji, wówczas zauważymy satysfakcjonujące efekty takiej nauki. Do nauki angielskiego z aplikacją w telefonie, należy odpowiednio podejść. Samodyscyplina i wewnętrzna motywacja to kluczowe kwestie w takim samodzielnym procesie nauki. Dobrze jest również wyznaczyć sobie cel nauki, czyli np. opanowanie podstawowych zwrotów w języku obcym, które przydadzą się nam podczas wakacji lub osiągnięcie bardziej zaawansowanego poziomu, który pozwoli nam na zdobycie certyfikatu językowego czy lepszego stanowiska pracy.

Aplikacje do nauki angielskiego

 

Wybierając aplikację do nauki angielskiego nie warto ograniczać się tylko do jednej appki. Skoro w Internecie dostępnych jest tak wiele różnych programów do nauki, zróbmy z nich wszystkich jak najlepszy użytek. Zainstalujmy kilka różnych aplikacji do nauki angielskiego, najlepiej takich, gdzie każda będzie rozwijać inne umiejętności językowe. Wśród aplikacji do nauki angielskiego znajdziemy zarówno popularne translatory, aplikacje z quizami i grami językowymi, aplikacje do nauki słownictwa i gramatyki oraz wymowy. Część aplikacji dedykowana jest najmłodszym użytkownikom, a część skierowana jest do dorosłych. Przed ściągnięciem na telefon każdej z aplikacji warto zapoznać się z opisem od wydawcy oraz poczytać w Internecie opinie na jej temat. Można też aplikację od razu ściągnąć na telefon i przetestować ją w praktyce. 

Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego – nasze zestawienie

Spośród tysięcy aplikacji do nauki języków obcych, dostępnych na telefony z systemem Android oraz iOS, wybraliśmy i zrecenzowaliśmy te najpopularniejsze. Dowiedz się czym wyróżnia się każda z aplikacji oraz jakie umiejętności językowe Ty i Twoja pociecha będziecie mogli dzięki nim zdobyć i podszlifować. 

Podzieliliśmy nasze wybory na darmowe aplikacje do nauki angielskiego, płatne aplikacje do nauki angielskiego oraz aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci. Zobacz, które apki mogą pomóc Ci w nauce i sprawdź, czy są dostepne na iOS i Android!

Darmowe aplikacje do nauki angielskiego

Duolingo

Duolingo to świetna darmowa aplikacja do nauki angielskiego, która zapewnia dobry start osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tym językiem obcym. Aplikacja jest kolorowa i bardzo przejrzysta, co powoduje, że jej użytkowanie to czysta przyjemność (dlatego można ją uznać także jako dobra aplikacja do nauki angielskiego dla dzieci)! Proces nauki jest usystematyzowany dzięki prostemu podziałowi na rozdziały i tematy. Każda sekcja zawiera po kilka lekcji. Kiedy czujesz, że materiał z danej dziedziny masz już opanowany, możesz przystąpić do przyjemnego testu sprawdzającego Twój poziom wiedzy. Dzięki bogatemu zestawowi ćwiczeń z lektorem możesz również pracować nad swoją wymową. O ile aplikacja pomaga w prosty i przyjemny sposób przyswoić podstawy danego języka obcego, o tyle do konkretnej nauki gramatyki przyda się już inne narzędzie. Aplikacja Duolingo jest odpowiednia zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

Busuu (busuu Limited) 

Busuu to aplikacja mocno promowana ostatnio w social mediach i w telewizji. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza u młodzieży oraz osób, które dużo czasu spędzają w mediach społecznościowych. Ta apka to połączenie tematycznych kursów językowych z funkcjonalnością platform społecznościowych. Aplikacja oferuje poznawanie krótkich form językowych używanych przez rodzimych użytkowników. Z aplikacją Busuu poznasz język angielski w codziennym wydaniu, tj. praktyczne zwroty i wyrażenia używane w potocznej komunikacji. W aplikacji znajdziesz fiszki, nagrania i proste ćwiczenia gramatyczne. Dodatkowo poznasz niuanse językowe oraz kontekst kulturowy danego języka. Busuu okaże się bardzo pomocnym narzędziem podczas nauki języka angielskiego przed wakacyjnym wyjazdem za granicę. Aplikacja posiada polski interfejs.

Ucz się języka angielskiego (Tweeba)

To jedna z propozycji aplikacji do nauki angielskiego, która nie wymaga dostępu do Internetu. Nawet jeśli jedziesz pociągiem, jesteś na środku morza lub w lesie i nie masz akurat zasięgu, możesz wciąż efektywnie uczyć się angielskiego. Aplikacja Ucz się języka angielskiego pozwala na korzystanie z niej niczym ze słownika oraz osobistego nauczyciela. Przy każdym słówku i wyrażeniu mamy możliwość zaznaczenia, czy dany materiał już przyswoiliśmy, czy wymaga on jeszcze powtórzenia Dodatkowo aplikacja codziennie wysyła nam powiadomienie o tzw. słówku dnia, które możemy łatwo zapamiętać i dołożyć do naszego zasobu znanego już słownictwa po angielsku. Aplikacja zawiera też ciekawe opcje do nauki gramatyki. Możesz przeglądać odmiany czasowników, a te nieregularne na stałe wgryzają się w Twój umysł.

dziecko używające aplikacji do nauki angielskiego

English Grammar – Learn & Quiz (SS Media Labs) 

Aplikacja świetnie sprawdzi się u osób średnio zaawansowanych lub zaawansowanych, które potrzebują funkcjonalnego narzędzia do poszerzania zasobu swojej wiedzy z języka angielskiego. Cała aplikacja jest anglojęzyczna i posiada banalny interfejs. W aplikacji znajdziesz opisane czasy w języku angielskim, podstawy gramatyki, ćwiczenia mowy i testy sprawdzające poziom wiedzy. Aplikacja przeznaczona jest raczej dla dorosłych osób, które potrzebują mieć zawsze przy sobie dostęp do materiałów z gramatyczną konstrukcją angielskich zdań.

English Idioms and Phrases (SevenLynx) 

Jeśli znasz już podstawy wymowy i posiadasz pewien zasób słownictwa w języku angielskim, do swojej nauki możesz włączyć aplikację do nauki angielskich idiomów i wyrażeń. Aplikacja sprawdzi się świetnie w przypadku osób, które potrzebują poszerzyć swoje zdolności mówienia po angielsku i chcą mówić płynnie, w naturalny sposób, niczym native speakerzy. Poszerzaj swoją znajomość idiomów, związków frazeologicznych oraz angielskich wyrażeń i sprytnie wplataj je w konwersację. Aplikacja przeznaczona jest raczej dla dorosłych, zaawansowanych uczniów angielskiego, ponieważ jest w całości anglojęzyczna i nie zawiera podstaw.

Memrise (Memrise)

Memrise to kolejny program do nauki angielskiego z kategorii lekkie i przyjemne. Zawiera sporą ilość niestandardowych i różnorodnych kursów. W tej aplikacji każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od poziomu znajomości języka oraz wieku. W aplikacji wybieramy sobie kurs o odpowiednim poziomie i wykonujemy kolejne zadania. Za nie otrzymujemy punkty, które z kolei przekładają się na osiągnięte poziomy oraz odznaki. Zadania dostępne w aplikacji bardzo przypominają te z podręczników do nauki angielskiego, ale wzbogacone są o praktyczne materiały wizualne i interaktywne, na podstawie których musimy podejmować różne akcje. Cały program jest intuicyjny i doskonale dopracowany. 

FunEasyLearn – Learn languages (FunEasyLearn) 

To doskonała propozycja dla najmłodszych uczniów języka angielskiego, dysponujących własnym smartfonem lub smartfonem rodziców. Aplikacja pozwala na skuteczną naukę przez zabawę. Poszerza podstawowy zasób słownictwa i jest bardzo przyjemna w obsłudze. Każde słówko zawiera dedykowaną, kolorową grafikę oraz zapis wymowy, które ułatwiają najmłodszym przyswojenie nowej wiedzy. Interfejs aplikacji jest bardzo przejrzysty, co sprawia, że nawet małe dziecko poradzi sobie z jego obsługą. Aplikacja będzie super wyborem dla dzieci, które chcą przypomnieć sobie znane już słówka i nauczyć się nowych. Korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpłatne. 

Płatne aplikacje do nauki angielskiego

Większość aplikacji do nauki angielskiego jest bezpłatna, ale często zdarza się, że inne opcje są dostepne odpłatnie. Warto najpierw pobrać aplikację i sprawdzić bezpośrednio w niej – lub zerknąć na opis w sklepie Google Play czy App Store.

dziecko uczące się z aplikacji

Aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci

Aby uczyć dzieci angielskiego z aplikacji, możesz spróbować z powyższych propozycji – szczególnie, jeśli masz starsze dzieci. Duolingo jest przejrzysta i kolorowa, więc powinna spodobać się nawet kilkulatkom. Mamy jednak kilka propozycji, stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach:

Timmy’s First Words in English

Ta plikacja oraz pokrewne (Timmy’s Learning New Skills, Timmy’s Starting to Read) to aplikacje stworzone przez British Council. Dzięki temu możesz mieć penwość, że materiał znajdujący się w programie jest w 100% wartościowy. W apce występują baranek Timmy i jego przyjaciele. Dziecko uczy się tu dzięki grom i zabawom. Wystarczy kilka minut dziennie, aby maluch robił postepy – nawet tego nie zauważając! Zamiast wkuwania, będzie się dobrze bawiło. Angielski stanie się dla niego przyjemnością. Aplikacje z Timmim są darmowe.

LearnEnglish Kids: Playtime

Za produkcję tej aplikacji równeiż odpowiada British Council. Mogą z niej korzystać dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Znajdą tu sporo wideo i animacji, dzięki którym rozwiną słownictwo. Taka metoda nauki sprawdzi się z pewnością dla maluchów, które kochają kreskówki! Aplikacja jest darmowa.

Fun English: Ucz angielskiego

Ta aplikacja jest darmowa (przez 30 dni), a następnie musisz wykupić subskrypcję. Dzięki niej otrzymasz dostęp do lekcji angielskiego oraz wielu gier, przeznaczonych dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Z apki można korzystać w trybie offline, a głosów do gry użyczyli lektorzy z amerykańskim oraz brytyjskim akcentem.

Pamiętaj też, że ucząc się w Novakid, masz możliwość korzystania z aplikacji oraz naszej specjalnej platformy. Znajdziesz tam informacje od nauczycieli, dotyczące postępów Twojego dziecka, jego zadania domowe i odznaczenia. Dzięki nowoczesnemu podejściu do nauki, dzieci chętniej biorą udział w zajęciach i są aktywniejsze.

Nauka słówek jest przyjemnością, a język poznaje się o wiele lepiej, jeśli można uczyć się w sposób przyjemny i bezstresowy. Aplikacje pomagają w tym i dostarczają dużo danych na temat tego, co idzie Ci dobrze, a co wymaga poprawy. Koniecznie dajcie znać, z czego Wy korzystacie!

Leave a Reply

%d bloggers like this: