Materiały do nauki

Time2Talk – tematyczne webinary dla dzieci po angielsku – #2Food

NovaKid to innowacyjny i skuteczny sposób na naukę języka angielskiego dla najmłodszych. Dzięki lekcjom w formie zabawy oraz spotkaniom online z native speakerami z całego świata, dzieci w przyjemny sposób chłona wiedzę. Dzięki regularnym lekcjom angielskiego online dzieci w wieku już od 4 do 12 lat mają stały kontakt z językiem angielskim. Lekcje prowadzone są w ciekawy i angażujący sposób, dzięki czemu maluchy nie nudzą się podczas zajęć, a dzięki formie nauki przez zabawę szybko uczą się nowych zwrotów i słówek.

Zespół lektorów, nauczycieli i native speakerów nieustannie opracowuje nowe, skuteczne metody nauki angielskiego dla najmłodszych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu prowadzących lekcje, dzieci szybko uczą się nowych słówek i wyrazów, a ich zainteresowanie lekcją jest ogromne.

Ostatnio, idąc za duchem czasu, w NovaKid rozpoczęliśmy cykl webinarów dla najmłodszych. Podczas spotkań online z lektorami z całego świata dzieci na każdej lekcji poznają inny temat i w formie zabawy skutecznie przyswajają nowe słówka i wyrażenia. 

Zobacz jak wyglądały drugie z cyklu zajęcia poświęcone tematowi Food, czyli jedzenie. W czasie trwającego 30 minut webinaru dzieci z pomocą interaktywnych gier i zabaw, zgadywanek oraz quizów mogły porozmawiać o swoim ulubionym jedzeniu. 

Jakie zagadnienia poruszono podczas webinaru? 

  • Wspólne śpiewanie piosenki na powitanie
  • Wspólne recytowanie wierszyka o jedzeniu
  • Wspólne powtarzanie nazw jedzenia
  • Wspólne ćwiczenie zdań „I like/ I don’t like” z nazwami jedzenia
  • Interaktywny quiz związany z jedzeniem
  • Wspólne przyporządkowywanie nazw jedzenia do określonych kategorii (vegetables, fruit, meat)
  • Wspólne reagowanie na nazwy jedzenia (I like, I don’t like, I love, I hate) 
  • Quiz podsumowujący preferencje jedzeniowe dzieci

Dzięki anglojęzycznym webinarom dla dzieci, podczas których nauka prowadzona jest głównie poprzez zabawę, najmłodsi uczniowie nie nudzą się ani przez chwilę i z zaangażowaniem poznają nowe słówka i wyrażenia związane z danym tematem. Rodzice dzięki temu mają chwilę dla siebie oraz pewność , że ich pociecha spędza czas w ciekawy i pożyteczny sposób.

W szkole języka angielskiego online – NovaKid możesz możesz zapisać dziecko na regularne zajęcia, podczas których pociecha będzie pracować z lektorem indywidualnie. Lekcje prowadzone są w stu procentach zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu i dojeżdżania do szkoły językowej. Obejrzyj webinar z cyklu Time2Talk i przekonaj się dlaczego ta metoda nauki angielskiego online jest tak skuteczna wśród młodszych i starszych dzieci. Sprawdź koniecznie!

Słowniczek:

pasta – makaron
rice – ryż
soup – zupa
meat – mięso
a pear – gruszka
an orange – pomarańcza
a pineapple – ananas
an apple – jabłko
a banana – banan
cake – tort / ciasto
ice cream – lody
water – woda
juice – sok
milk – mleko
lemonade – lemoniada
salad – sałatka
chicken – kurczak
coffee – kawa

Pisaliśmy też o: activities, animals i clothes.

Leave a Reply

%d bloggers like this: