Gry i zabawy Materiały do nauki

Wielkanocne ozdoby dla dzieci – zróbcie je razem!

Wielkanoc to chyba najbardziej radosne Święta w całym roku. Nic dziwnego, ponieważ z Wielkanocą nierozerwalnie związane jest nadejście wiosny, przestawienie czasu z zimowego na letni, coraz dłuższe i cieplejsze dni oraz więcej słońca. To piękny czas, w którym przyroda budzi się do życia, a nam samym i naszym dzieciom chce się więcej, mamy więcej zapału i energii do działania.

Warto wykorzystać ten wyjątkowy czas przed Wielkanocą na właściwe przygotowanie się do Świąt. Możliwości jest co niemiara! Możemy wspólnie z dzieckiem posprzątać mieszkanie, zagrać w wiosenne gry i zabawy, pośpiewać piosenki o wiośnie, porysować lub przygotować własnoręczne ozdoby wielkanocne. Takie wspólne działania z dzieckiem podczas Świąt Wielkanocnych z pewnością przyczynią się do zacieśnienia więzów rodzinnych i będą świetnym sposobem na kreatywne spędzenie czasu razem. 

Dowiedz się jak wspólnie z dzieckiem przygotować ozdoby wielkanocne DIY, które ozdobią Wasz dom na czas Świąt. Przekonaj się, że takie przygotowanie do Wielkanocy wspólnie z dziećmi to naprawdę duża frajda. Sprawdź najciekawsze pomysły na wielkanocne ozdoby dla dzieci i zróbcie je razem! 

Dekoracje wielkanocne – zrób to sam!

Ozdoby wielkanocne robione przez dzieci własnoręcznie będą o wiele ciekawszą dekoracją domu na Święta, niż kupione w sklepie gotowe dekoracje. Większość dzieci uwielbia prace plastyczne, dlatego samodzielne przygotowanie wielkanocnych ozdób sprawi Tobie i Twojemu maluchowi dużo radości. 

Podczas wykonywania wielkanocnych dekoracji wszystkie chwyty są dozwolone. Możemy razem z dzieckiem rysować, malować, kolorować, lepić figurki z plasteliny, wycinać, kleić czy odciskać pieczątki – jedynym ograniczeniem niech będzie nasza i dziecka wyobraźnia! 

Ozdoby Wielkanocne z papieru

Kartki wielkanocne DIY

Samodzielnie wykonane kartki Wielkanocne lub Wielkanocne laurki to najpiękniejszy i zarazem najprostszy prezent, który możemy podarować najbliższym na Święta. Takie kartki, nawet jeśli nie będą idealne, będą miały o wiele większą wartość, niż te kupione w sklepie. Uśmiech osoby obdarowanej taką Wielkanocną kartką DIY będzie bezcenny! 

Papierowa girlanda z jajkami

Tą prostą ozdobę wielkanocną do zawieszenia na kominku, na schodach, nad łóżkiem czy na ścianie wykonasz z dzieckiem w kilka chwil. Potrzebne będą: arkusz papierów kolorowych, nitka lub sznurek oraz dziurkacz i nożyczki. Z kolorowego papieru w ulubionych odcieniach wycinacie małe jajeczka, a następnie dziurkujecie wszystkie w tym samym miejscu i nawlekacie na sznurek. Gotowe!

Papierowe pisanki

To jedna z najbardziej klasycznych dekoracji wielkanocnych, którą z łatwością wykonasz z dzieckiem w domu. Potrzebne będą: kolorowe papiery, kredki lub flamastry, klej i nożyczki. Wygląd pisanki z papieru zależy tylko i wyłącznie od Waszej fantazji! 

Wielkanocne witraże

Samodzielnie wykonany Wielkanocny witraż DIY będzie piękną ozdobą na okna w naszym domu. Wykonanie takiego witrażu jest całkiem proste. Wystarczy przygotować ramkę z pustą przestrzenią w środku, np. w kształcie jajeczka, kurczaka czy zajączka, a następnie wypełnić kształt kolorowymi kawałkami cienkiej bibuły. Gdy tylko promienie słoneczne, których na Wielkanoc nie powinno zabraknąć, padną na nasze domowe witraże, ich kolory będą żywe i magiczne.

Papierowy wieniec pisankowy 

Świetny pomysł na piękny, własnoręcznie zrobiony wieniec Wielkanocny z papieru. Można go później przywiesić na drzwi wejściowe do domu, umieścić nad Wielkanocnym stołem, czy nad łóżkiem w sypialni dziecka.

Marchewkowa girlanda z papieru

Świeże warzywa i owoce to symbol nadchodzącej wiosny, dlatego też na stole Wielkanocnym w każdym domu  z pewnością znajdzie się sałatka jarzynowa i świeże warzywa. Dodatkową porcję warzyw można wykorzystać do udekorowania domu, na przykład wykonując marchewkową girlandę z papieru. Do jej przygotowania potrzebne będą: nożyczki, pomarańczowy i zielony papier, klej lub zszywacz i sznurek. 

Papierowe zajączki

Papierowe zajączki to uniwersalna ozdoba wielkanocna, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Z papierowych zajączków można zrobić girlandę nawlekając je na sznurek, przykleić do szyby w oknie lub do ściany albo wykorzystać do zrobienia kartek świątecznych czy ozdobienia prezentów. 

Zajączki z rolek po papierze toaletowym

Puste rolki po papierze toaletowym malujemy farbami lub kolorujemy kredkami na różne kolory, a następnie z tektury lub papieru wycinamy dlugie uszka i doklejamy je od wewnątrz. Następnie malujemy zajączkom oczy, noski i wąsiki. Możemy także dodać kokardki.

Zajęcze uszy

Pozwolą Twojemu dziecku stać się na chwilę Zajączkiem Wielkanocnym! Wykonasz je za pomocą długiego paska papieru, z którego trzeba zrobić opaskę dopasowaną wielkością do głowy dziecka oraz z doklejonych do niej dwóch długich, zajęczych uszu. Gotowe – można kicać!

Wielkanocne ozdoby – inspirujące filmy!

Jeśli zaprezentowane wyżej przykłady papierowych ozdób wielkanocnych DIY to dla Ciebie wciąż za mała dawka inspiracji, koniecznie zobacz inspirujące filmy, z kolejnymi ciekawymi przykładami na własnoręcznie wykonane wielkanocne ozdoby dla dzieci. 

Zając z papierowej dłoni

Wielkanocny kurczak z rolki po papierze toaletowym

Zajączek ze skarpetki

Papierowy koszyczek wielkanocny na jajko

Jak udekorować wielkanocną pisankę? 

Wielkanocna kartka z życzeniami 3D

Pamiętaj, że Wielkanoc to także doskonały moment, aby śpiewać z dziećmi wiosenne piosenki lub recytować wiosenne wierszyki. Z naszego bloga dowiesz się także, jak wyglądają wielkanocne tradycje Anglosasów.

Leave a Reply

%d bloggers like this: