Scrolltop arrow icon
Left arrow icon Wszystkie kategorie
Close icon
Aktualności
Nauka angielskiego
Parenting
PL
PL flag icon
Mobile close icon
Greșeli gramaticale frecvente: Profesorul ne spune cum le putem evita
CTA background
Zarezerwuj najlepsze lekcje angielskiego dla Twojego dziecka
SPRÓBUJ ZA DARMO
Udostępnij
LinkedIn share icon
13.10.2020
Time icon 12 min

Novakid w Radio Kolor

Spis treści

Mimo, iż ostatnie czasy nie są łatwe ani dla nauczycieli w szkołach, ani dla uczniów, warto mieć świadomość, że lekcje online mogą przebiegać bezproblemowo i w przyjemny dla dziecka sposób. W Novakid nieustannie udowadniamy, że jest to możliwe! Ostatnio mieliśmy okazję pojawić się w podcaście Radio Kolor, gdzie Emma Zemke z Novakid wyjaśniała, czy nauka przez zabawę jest skuteczna i jak wpływa ona na zaangażowanie uczniów i ich postępy. Dowiedz się, jakie jeszcze tematy poruszono podczas rozmowy i przekonaj się, że nauka języka online może przynieść wiele korzyści zarówno dla rodziców jak i dzieci.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować rodzicom naszych uczniów za zaufanie i powierzenie nam tej niesamowicie ważnej funkcji, jaką jest zachęcanie maluchów do nauki języka angielskiego oraz skuteczne wykorzystywanie ich naturalnego potencjału rozwojowego. Dziękujemy również naszym uczniom za godziny wspaniałych zajęć oraz słuchaczom podcastu Radio Kolor, których mamy nadzieję zaintrygowaliśmy koncepcją nauki języka angielskiego online, w formie nauki przez zabawę.

Tymczasem, wróćmy do istoty rozmowy Emmy Zemke z prowadzącym podcast w Radio Kolor. Skupmy się na tym, czy nauka przez zabawę jest tak naprawdę skuteczna i jak właściwie wykorzystywać nowoczesną technologię do pożytecznej nauki.

  • W pierwszej części podcastu Emma odpowiadała na pytanie, czy nauka przez zabawę jest skuteczna. Stwierdziła, że największym wrogiem nauki u młodego człowieka jest stres. Gdy dziecko odczuwa stres nauką, jego mózg blokuje się i nie jest w stanie prawidłowo skoncentrować  się i zapamiętywać. W szkole języka angielskiego online Novakid chodzi o to, aby w formie nauki przez zabawę zapewnić dziecku odpowiedni komfort i warunki do chłonięcia nowej wiedzy.
  • Następnie Emma przybliżyła słuchaczom, jakie metody sprawdzają się najlepiej, jeżeli chodzi o naukę angielskiego w formie zabawy. Wymieniła między innymi śpiewanie, interaktywne ćwiczenia oraz elementy gry i zabawy, które budują w uczniu pozytywne uczucie do nauki, wzbogacają jego pamięć, uczą cierpliwości i rozwijają fantazję. Taka nauka najlepiej aktywizuje wszystkie zmysły dziecka na raz i podnosi efektywność, co ma duży wpływ na osiągane przez dziecko rezultaty.
  • W dalszej części podcastu, Emma wyjaśniła, jak przebiega nauka w Novakid, powołując się na to, że jest ona przede wszystkim uporządkowana i łatwa do przyswojenia przez dziecko.
  • Co za tym idzie, lekcje w Novakid są prowadzone na żywo, a uczestniczący w nich lektorzy i native speakerzy z całego świata posiadają odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje oraz wiedzę na temat tego, jak skutecznie współpracować z dziećmi.
  • Emma jest zdania, że nauka online w dzisiejszych czasach jest niesamowicie komfortowa, dzięki niewątpliwemu postępowi technologicznemu. Dodatkowo, grafik zajęć w Novakid jest elastyczny, a aby dziecko mogło uczestniczyć w lekcjach online, rodzic nigdzie nie musi go zawozić. Lekcje w Novakid to ogromna oszczędność czasu zarówno dla rodziców jak i samych dzieci.
Jesteś rodzicem i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem?
Skontaktuj się i opowiedz nam swoją historię.
  • W kolejnej części podcastu skupiono się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii w Novakid i odpowiedzi na pytanie, jak lekcje w szkole języka angielskiego online sprawdzają się w czasie pandemii koronawirusa. Konkluzja była oczywista. Nauka z domu, do której dziecko potrzebuje wyłącznie komputera z dostępem do Internetu jest bezpieczna i wygodna. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda nauki języka angielskiego, którą rodzic może zapewnić dziecku.
  • Emma opowiedziała również, dlaczego decydując się na szkołę językową dla dziecka warto wybrać Novakid. Wskazała na to, że w Novakid lekcje są nagrywane, dzięki czemu rodzic może swobodnie kontrolować postępy dziecka, a odpowiednio wykwalifikowani lektorzy potrafią dopasować poziom i styl nauczania do indywidualnych predyspozycji każdego ucznia. W Novakid stawia się na nauczanie metodą TPR – Total Physical Response, która polega na porozumiewaniu się dziecka z lektorem w naturalny sposób. Celem jest to, aby dziecko przyswoiło język obcy tak naturalnie jak swój język ojczysty.
  • Na zakończenie rozmowy Emma podkreśliła, że w dzisiejszych czasach nauka angielskiego w szkole online ma ogromny potencjał i przynosi wymierne korzyści. Słuchaczy Radio Kolor zachęciła do odwiedzenia strony Novakid.pl i zapisania pociechy na pierwsze, bezpłatne zajęcia próbne, aby sprawdzić, jak dziecko zareaguje na taką formę nauki języka angielskiego.

Całe nagranie

Całe nagranie znajdziesz pod tym linkiem: https://radiokolor.pl/podcasty/po/1975/wieczor-z-kolorem-emma-zemke

Jeżeli chcesz, aby twoje dziecko uczyło się języka angielskiego w ciekawy sposób, głównie w formie nauki przez zabawę, nie zwlekaj ani chwili dłużej i zapisz je na lekcje angielskiego online z native speakerami z całego świataDo uczestniczenia w lekcji pociecha będzie potrzebowała wyłącznie komputera z dostępem do Internetu. Przekonaj się jak szybko Ty i Twoje dziecko zobaczycie pierwsze efekty nauki. Pozwól dziecku wejść do niesamowitej przygody z językiem angielskim razem z Novakid.

Niedawno założyciel Novakid – Max Azarov opowiadał o szkole w Onet Radio. Dowiedz się więcej z naszego wpisu: Novakid w #OnetRANO.

Rate this post

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redactor's choice
Gramatyka
Słownictwo
Edukacja dziecka
You might also like
Wybierz język
Down arrow icon
Russia Global English Czech Republic Italy Portugal Brazil Romania Japan South Korea Spain Chile Argentina Slovakia Turkey Poland Israel Greece Malaysia Indonesia Hungary France Germany Global العربية Norway India India-en Netherlands Sweden Denmark Finland
Cookie icon
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Korzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.