Scrolltop arrow icon
Left arrow icon Kategorie
Close icon
Aktualności
Nauka angielskiego
Parenting
PL
PL flag icon
Mobile close icon
CTA background
Zarezerwuj najlepsze lekcje angielskiego dla Twojego dziecka
Darmowa lekcja próbna
Udostępnij
LinkedIn share icon
Pomysł na prezent dla dziewczynki w wieku 6-8 lat
Prezenty dla dzieci
Star icon
17.08.2023
Time icon 5 min
Comment icon 1 komentarze

Pomysł na prezent dla dziewczynki w wieku 6-8 lat

Spis treści

Rozwój dziewczynki w wieku od 6 do 8 lat opiera się na intensywnych zmianach i coraz to nowych odkryciach. Mała dziewczynka od energicznej sześciolatki, która pochłania sobą cały świat, w końcu dorasta i stawia pierwsze kroki w szkole jako początkowo wrażliwa siedmiolatka, aby stać się sumienną i coraz pewniejszą siebie uczennicą w wieku ośmiu lat. 

W tym wieku dziewczynki dążącą do budowania swojej tożsamości. Warto wspierać je w rozwoju w tym okresie i dostarczać inspirujących bodźców, które pobudzają rozwój i zachęcają do rozwijania pasji oraz zainteresowań. Mądrym wsparciem dla 6, 7 i 8-latek mogą okazać się zabawki i prezenty, które posiadają wymiar edukacyjny, a jednocześnie ucieszą krytyczne oko i wrażliwe serce dziewczynki. 

W jaki sposób wybrać odpowiedni prezent dla dziewczynki w wieku 6-8 lat? Jakie czynniki brać pod uwagę przy dokonywaniu wyboru, aby prezent nie tylko zadowolił, ale również przyczynił się do jej rozwoju? Odkryj kluczowe cechy rozwojowe charakterystyczne dla tej grupy wiekowej i dokonaj trafnego wyboru prezentu dla 6-latki, 7-latki i 8-latki.

Potrzeby rozwojowe dziewczynek w wieku 6-8 lat

W wieku 6 lat dziewczynka staje się wyraźnie świadoma siebie i swoich potrzeb. Jej umysł jest chłonny jak gąbka i absorbuje wiedzę o otaczającym świecie ze wszystkich możliwych źródeł. Wartościowe dla niej są dostrzeżenie przez dorosłych i rówieśników, pochwały oraz uznanie, dzięki którym ma motywację do dalszego rozwoju. 6-latka jest zwykle energiczna i pełna życia, jasno i bezpośrednio wyraża swoje zdanie i preferencje.

W wieku 7 lat dziewczynka przechodzi przez etap spowolnienia nadaktywności, stając się bardziej samodzielną i zorganizowaną. Jej potrzeby uwagi ze strony innych osób zmieniają się i wymagają umiejętnego balansowania. Zbyt wiele lub zbyt mało uwagi może wpłynąć na jej samopoczucie. W tym okresie stres związany z nowymi wyzwaniami, takimi jak szkoła, czy nowa grupa rówieśnicza mogą wpłynąć na jej pewność siebie. Warto zapewnić jej w tym okresie wsparcie i poczucie bezwarunkowej akceptacji.

W wieku 8 lat dziewczynka przechodzi przez fazę intensywnego społecznego rozwoju. Potrzebuje poznawać nowych ludzi i zawierać znajomości. Rozumie już zasady życia społecznego i jest w stanie ocenić konsekwencje swoich działań. Wciąż pozostaje wrażliwa i rozmowna, potrafi wykorzystać swoją energię w przemyślany sposób. Na tym etapie rozwoju ważne jest zapewnienie jej wsparcia emocjonalnego i zrozumienia, które pozwolą jej rozkwitać i dojrzewać w zgodzie ze sobą. 

Jak wybrać prezent dla dziewczynki 6-8 lat?

Mimo różnic, jakie można zaobserwować u dziewczynek w wieku 6, 7 i 8 lat, jest wiele cech, które je łączą. Posiadanie otwartego i niezwykle chłonnego umysłu, chęć poszerzania swoich zainteresowań, spędzanie czasu w gronie rówieśników i zawieranie pierwszych prawdziwych przyjaźni, to tylko kilka z nich. Dobierając prezenty dla dziewczynki w tym wieku, warto kierować się jej osobowością, zainteresowaniami oraz tym, co prezent może wnieść wartościowego w jej życie na późniejszych etapach rozwoju.

Jesteś rodzicem i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem?
Skontaktuj się i opowiedz nam swoją historię.

Na co zwrócić uwagę wybierając zabawki dla dziewczynek 6, 7, 8 lat?

Zabawki są ważnym narzędziem na różnych etapach rozwoju dzieci, dlatego warto świadomie je wybierać, kierując się nie tylko preferencjami dziecka, ale także wartościami edukacyjnymi i bezpieczeństwem. Wybierając zabawkę na prezent dla 6-latki lub nieco starszej dziewczynki, zwróć szczególną uwagę na: 

 • Bezpieczeństwo zabawki i jakość wykonania – zabawki powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, wolnych od szkodliwych chemikaliów i ostrych krawędzi.
 • Wartość edukacyjna – wybieraj zabawki, które promują naukę i rozwijają umiejętności, takie jak układanki, gry logiczne, gry karciane, gry językowe czy zestawy do eksperymentów. 
 • Wspieranie kreatywności – zabawki takie jak kredki, farby, zestawy do rysowania czy modelowania, koraliki i zestawy DIY pozwalają dziewczynkom wyrażać siebie i rozwijać zdolności artystyczne.
 • Rozwój umiejętności motorycznych – gry i zestawy wymagające precyzyjnych ruchów, takie jak zestawy do biżuterii czy małe puzzle, pomagają w rozwijaniu zdolności manualnych.
 • Równość płci – nie wybieraj dla dziewczynki jedynie “dziewczyńskich” zabawek, które mogą utrwalać stereotypy płciowe. Pozwól, aby dziewczynka miała dostęp do zabawek tradycyjnie przypisywanych zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.
 • Trwałość – wybieraj zabawki, które są solidnie wykonane i mogą wytrzymać intensywną zabawę, aby uniknąć częstych zakupów nowych zabawek, co bywa kosztowne.
 • Rozwój relacji społecznych – zabawki, które zachęcają do interakcji z innymi, takie jak tradycyjne gry planszowe, mogą pomóc w rozwijaniu ważnych w tym wieku umiejętności społecznych.
 • Unikaj nadmieru elektroniki – zbyt wiele gadżetów emitujących szkodliwe światlo niebieskie może przeszkadzać w kreatywnym myśleniu, nauce i wypoczynku. Dobrze jest zachować równowagę między tradycyjnymi a elektronicznymi zabawkami.
 • Recenzje innych rodziców – zanim dokonasz zakupu, przeczytaj recenzje innych rodziców, aby dowiedzieć się, jakie są realne doświadczenia ich dzieci z daną zabawką.
 • Rozwój pasji – jeśli dziewczynka w wieku 6-8 lat wykazuje zainteresowanie określoną dziedziną (np. astronomią, muzyką czy tańcem), szukaj tematycznych zabawek, które pomogą jej rozwijać to zainteresowanie.

Super prezenty dla dziewczynki 6-8 lat – TOP 10 najlepszych propozycji

Najlepsze pomysły na fajne prezenty dla dzieci znajdziesz tutaj. Sprawdź, jakie wybrać zabawki dla 8-letniej dziewczynki, jakie prezenty na 7 urodziny dla dziewczynki oraz jakie są modne i polecane zabawki dla dziewczynek 6 lat. 

1. Książki dla 6-letniej dziewczynki 

Pomóż dziewczynce odkrywać magię czytania z wyjątkowymi bohaterami książkowymi zarówno z Polski, jak i zza granicy. Dzięki nim dziewczynka puści wodze fantazji i zagłębi się w niezwykłe światy. Czytanie rozwija wyobraźnię i poszerza słownictwo. Wybór odpowiednich tytułów pomaga kształtować charakter i zrozumienie świata. W szczególności polecamy tytuły takie jak: “Opowieści z Narnii”, “Seria przygód o Harrym Potterze”, “Baśnie Hansa Christiana Andersena”, “Muminki” oraz “Ania z Zielonego Wzgórza”.  

2. Gry planszowe dla 6-latki

Gry planszowe to świtna okazja do wspólnego spędzania czasu z rodziną i rówieśnikami oraz odciągnięcie dziewczynki od ekranu komputera i smartfona. „Domek” to fascynująca gra rodzinna, w której dziewczynki mogą stawiać swoje pierwsze kroki w budowaniu domków marzeń. Natomiast „Dixit” rozwija wyobraźnię poprzez tajemnicze ilustracje i wspólne opowiadanie i odgadywanie historii. 

3. Nauka angielskiego 

Nauka poprzez zabawę bez wychodzenia z domu? To możliwe z lekcjami angielskiego online w Novakid! Dzięki lekcjom angielskiego z certyfikowanymi nauczycielami native speakerami 6,7 i 8-letnia dziewczynka będzie rozwijać umiejętności językowe w naturalny sposób, co stanowi wartościowy prezent, który zaowocuje w jej przyszłości.

4. Klocki 

Niezależnie od tego, czy wybierzesz magiczny świat „Harry’ego Pottera”, dziewczęce przygody z klockami „Lego Friends”, czy zaczarowane klocki z „Krainy Lodu” – taka zabawka rozwija zdolności manualne i kreatywność, oferując godziny wciągającej zabawy.

5. Puzzle 

Składanie układanek z postaciami z ulubionych bajek i filmów to nie tylko świetna zabawa, ale też trening koncentracji i cierpliwości. Super pomysłem na prezent dla 6-8 latki będą puzzle tematyczne z Barbie, “Krainą Lodu”, końmi lub puzzle świecące w ciemności z jednorożcem

6. Podświetlana tablica do rysowania 

To idealne narzędzie dla małych artystów. Podświetlana tablica pomoże dziewczynce rozwijać zdolności rysunkowe, a różnorodne szablony i poziomy trudności dostosują ten prezent do jej obecnych i przyszłych umiejętności.

7. Baśniowy pamiętnik na kod 

Magiczne miejsce, gdzie każda mała księżniczka może przechowywać swoje sekrety, marzenia i plany. Interaktywny pamiętnik oferuje różnorodne funkcje edukacyjne i rozrywkowe, ucząc jednocześnie odpowiedzialności za własne rzeczy.

8. Zabawka edukacyjna Super Mikroskop 

Pomóż ambitnej dziewczynce zgłębić fascynujący świat mikro. Łatwy w użyciu, profesjonalny mikroskop do badania mikrokosmosu, zawiera 50 eksperymentów, ćwiczenia i specjalne objaśnienia. Wprowadza w świat nauki w łatwy i przyjemny sposób. 

9. Zestaw kreatywny do robienia biżuterii

Pozwól małej dziewczynce stać się projektantką własnej biżuterii! Kreatywność, duma z własnoręcznie wykonanych rzeczy i godziny zabawy gwarantowane! Wybrany przez nas zestaw do tworzenia biżuterii zawiera 3 bransoletki, 2 naszyjniki, liczne charmsy, koraliki. Nie zapomnij dopytać, kogo 6-latka obdaruje własnoręcznie wykonaną biżuterią…

10. Zestaw edukacyjny Laboratorium Perfum

Niech obdarowywana dziewczynka odkryje tajniki tworzenia perfum i poczuje się jak prawdziwy naukowiec. To nie tylko wspaniale pachnąca zabawa, ale też wprowadzenie w świat chemii i nauk ścisłych.

W tym artykule poleciliśmy 10 fajnych i wartościowych prezentów, które z pewnością wzbudzą entuzjazm u dziewczynek w wieku 6, 7 i 8 lat. Podaruj dziewczynce super prezent na urodziny, Święta, Dzień Dziecka lub inną ważną okazję. Spraw uśmiech na twarzy młodej jubilatki oraz wspieraj jej rozwój na tym fascynującym etapie dzieciństwa. 

5/5
 1. Agata

  Moja córeczka ma 6 lat i uwielbia układać klocki. Jakiś czas temu natrafiłam na klocki alleblox. Super zabawa, rozwijają kreatywność dzieci

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji
Gramatyka
Słownictwo
Edukacja dziecka
Może Ci się spodobać
Prezenty dla dzieci
Prezenty dla dzieci
Prezenty dla dzieci
Wybierz język
Down arrow icon
Russia Global English Czech Republic Italy Portugal Brazil Romania Japan South Korea Spain Chile Argentina Slovakia Turkey Poland Israel Greece Malaysia Indonesia Hungary France Germany Global العربية Norway India India-en Netherlands Sweden Denmark Finland
Cookie icon
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Korzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.