Gry i zabawy

Gra Domek – poznaj zasady tej gry

Marzysz o wielkiej kuchni lub jasnym salonie? Wyobrażasz sobie, że Twój idealny dom ma dwa piętra i cztery sypialnie? A może potrzebujesz rozległego ogrodu i sporego garażu? Z rodzinną grą planszową Domek możesz mieć to wszystko na wyciągnięcie ręki! Poznaj przepięknie zilustrowaną grę planszową, która pobudza wyobraźnie o własnych, przytulnych czterech kątach. Ta gra familijna przeznaczona jest dla od 2 do 4 graczy i ze spokojem mogą w nią zagrać nawet najmłodsi.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, dlaczego tyle osób pokochało już grę Domek, czytaj dalej nasz najnowszy wpis. Przybliżymy Ci zasady grania w Domek oraz przekonamy, że to właśnie w tę kolorową i przepięknie zilustrowane grę planszową warto zagrać, podczas kolejnego rodzinnego wieczoru. Sprawdź koniecznie!

Gra Domek – recenzja

W ramach rozgrywki w rodzinną grę planszową Domek, w ciągu dwunastu rund zbierzesz tyle kart, by zapełnić swoją planszę pokojami, wybrać kolor dachu i znaleźć miejsce na stylowe lub praktyczne dodatki, tworząc tym samym swój niepowtarzalny „Domek” z unikalnym charakterem. Pod koniec rozgrywki gracze porównują swoje domki i zliczają punkty za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości. 

Domek to gra planszowa, która idealnie sprawdzi się, gdy szukamy planszówki do grania w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Dzięki możliwości dowolnego łączenia pomieszczeń w większe pokoje, obecności elementów wykończeniowych oraz kart, które pomagają wprowadzić zmiany do istniejącego już układu na planszy, gra daje pole do popisu osobom lubiącym kombinowanie i planowanie.

Ponadto mechanika gry jest bardzo intuicyjna, a do zabawy można zaprosić nawet przedszkolaki, przy niewielkiej pomocy rodziców. 

Gra domek – zasady i podstawy gry

Gra Domek przeznaczona jest dla od 2 do 4 graczy i skierowana jest zarówno do dorosłych jak i dzieci. Pojedyncza rozgrywka powinna zająć około 30 minut, jednak wprawni gracze bez problemu przejdą rundę w 15 min, a też nierzadko po pojedynczej rundzie następują kolejne rewanże. 

Dodatkowo, piękno i różnorodność kart do gry, które zawierają prawie 100 unikalnych grafik, powodują, że rozgrywka jest wyjątkowo przyjemna. Za sukces gry odpowiada m.in. przejrzysta i bardzo spójna z tematem mechanika rozgrywki, która daje możliwość podejmowania za każdym razem nowych, ciekawych decyzji. To wszystko budzi chęć zagrania w Domek raz za razem. 

Gra domek – instrukcje szczegółowe

Jeżeli chcesz lepiej poznać zasady gry w Domek, koniecznie zapoznaj się z oryginalną instrukcją dołączoną do pudełka z grą, którą znajdziesz tutaj: https://www.wydawnictworebel.pl/repository/files/instrukcje/Domek/domek_instrukcja-www.pdf lub obejrzyj wideo z instrukcjami od wydawcy gry, marki Rebel:

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, zajrzyj też do pozostałych:
Fiszki – czy ta metoda jest skuteczna?
Jak uczyć małe dzieci angielskiego?
Metoda Total Physical Response – dla kogo będzie odpowiednia?
Memory – jak grać?
Jak grać w Scrabble?

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: