Edukacja

Różnice pomiędzy szkołą online i offline – którą wybrać?

Początek nowego roku szkolnego to dla wielu rodziców i ich dzieci czas nowych decyzji. Poza przygotowaniem się do pierwszego dzwonka wiele osób w tym okresie zaczyna również myśleć o różnych zajęciach dodatkowych, które pomogą nam w rozwoju i zdobywaniu nowych, cennych umiejętności. Wbrew pozorom, w zajęciach dodatkowych, takich jak kurs języka angielskiego nie uczestniczą wyłącznie dzieci, a coraz częściej zapisują się na nie również dorośli. Nauka angielskiego jest jednym z najczęściej wybieranych w Polsce zajęć dodatkowych i bardzo dobrze! W dzisiejszym międzynarodowym świecie język angielski przestał być już tylko mile widzianym atutem w CV, ale stał się umiejętnością, bez której trudno jest sobie poradzić w wielu codziennych sytuacjach.

Osoby, które decydują się na rozpoczęcie nauki języka angielskiego często stają przed dylematem, jaki tryb nauki i ile zajęć w tygodniu wybrać. Obecnie poza standardowymi korepetycjami z nauczycielem 1:1 oraz stacjonarnymi szkołami językowymi, młodsi i starsi uczniowie coraz częściej wybierają szkołę językową online. Sprawdź, jakie są różnice pomiędzy nauką języka angielskiego w szkole online i offline. Dowiedz się jakie korzyści daje nauka online, a jakie nauka offline i jak wyglądają lekcje online w Novakid. 

Różnice pomiędzy szkołą językową online i offline 

Różnic pomiędzy wyborem nauki angielskiego w szkole online i offline jest bardzo wiele. Zacznijmy od nauki w trybie offline, czyli w stacjonarnej szkole językowej lub w formie korepetycji 1:1 z nauczycielem. Takie zajęcia wymagają od ucznia podporządkowania się pod narzucony przez nauczyciela bądź szkołę językową harmonogram zajęć oraz zmuszają do dojeżdżania raz czy dwa razy w tygodniu do danej lokalizacji, gdzie odbywają się lekcje. Dojazdy w zakorkowanych miastach potrafią zabierać sporo czasu, którego uczniowie podstawówek oraz liceów i tak nie mają zbyt wiele. 

W przypadku zajęć w stacjonarnej szkole językowej, uczniowie zazwyczaj przydzielani są do kilkuosobowych grup, w których wspólnie z jednym nauczycielem uczą się angielskiego. Minusem takiego rozwiązania jest to, że uwaga nauczyciela rozproszona jest na kilku uczniach oraz to, że poziom całej grupy musi być dostosowany i ujednolicony. Nie ma tutaj tez miejsca na indywidualne podejście do danego ucznia, a jeżeli masz w domu nieśmiałe dziecko, wówczas problemem może być także praca w grupie oraz blokada przed swobodnym mówieniem po angielsku wśród innych uczniów.

szkoła online

Szkoła angielskiego online z kolei daje uczniowi mnóstwo korzyści. Przede wszystkim, uczeń nie musi nigdzie dojeżdżać, a zajęcia odbywają się w bezpiecznym i znanym otoczeniu, za pośrednictwem komputera z dostępem do internetu. Najważniejszym atutem nauki online jest indywidualne podejście nauczyciela do każdego ucznia podczas lekcji 1:1 oraz szybsza i bardziej efektywna nauka. Również nieograniczony dostęp do nauczycieli native speakerów, z dowolnego miejsca na Ziemi, czyni naukę online bardziej atrakcyjną dla ucznia. 

Korzyści nauki angielskiego online

Szukając przystępnych cenowo i atrakcyjnych zajęć dodatkowych z angielskiego dla pociechy, warto przyjrzeć się ofercie szkół językowych online. Taka nauka angielskiego online to bardzo wiele korzyści zarówno dla Twojego dziecka jak i Ciebie! Dzięki wygodnej formie uczestniczenia w zajęciach pociecha nigdzie nie musi dodatkowo dojeżdżać po szkole, a w lekcjach może uczestniczyć ze swojego własnego pokoju. Jedyne, co potrzebne jest do uczenia się angielskiego online to komputer z dostępem do internetu. Oznacza to również zero dodatkowych podręczników i zeszytów oraz stosów kserówek z zadaniami. 

Ucząc się angielskiego online mamy dużo więcej możliwości wyboru nauczyciela. Dzięki internetowi, lekcje może prowadzić nauczyciel native speaker z dowolnego miejsca na Ziemi. Native speaker o wiele lepiej wyjaśni dziecku wszelkie niuanse językowe, zadba o prawidłową wymowę, nauczy gramatyki i słownictwa potocznego, a także pomoże poznać anglojęzyczną kulturę, charakterystyczną dla danego kraju. 

Zajęcia z angielskiego online, w których uczestniczy tylko jeden uczeń ze swoim nauczycielem, są bardziej efektywne od nauki w grupie. Przez cały czas trwania zajęć uczeń otrzymuje 100% uwagi swojego nauczyciela. Nauczyciel z kolei na bieżąco może wyłapywać i poprawiać błędy popełniane przez ucznia, a dodatkowo poziom nauki może  być dostosowany do poziomu dotychczasowej wiedzy dziecka. 

szkoła online

Jak wyglądają lekcje online  w Novakid? 

Lekcje języka online w Novakid są dla dziecka całkowicie bezstresowe, a dzięki ciekawej formie nauki przez zabawę, pociecha po każdych zajęciach już nie może doczekać się kolejnych. Najmłodsi traktują lekcje angielskiego w Novakid jako niesamowitą przygodę, przez cały czas trwania lekcji są zaangażowani w wykonywanie zadań z nauczycielem, a dzięki formie zajęć 1:1, nauczyciel native speaker na bieżąco może kontrolować postępy dziecka i wyłapywać ewentualne błędy. 

Podczas każdej lekcji w Novakid dziecko poznaje nowe zagadnienie i stopniowo zanurzane jest w środowisku językowym, poprzez przechodzenie od rzeczy prostych do bardziej złożonych. Warto też wiedzieć, że lekcje online w szkole Novakid prowadzone są na podstawie programów zgodnych z europejskimi standardami nauczania. W przyszłości dziecko będzie mogło spokojnie pochwalić się angielskimi umiejętnościami, które pozwolą mu na zdawanie zaawansowanych certyfikatów w językowych.

Sprawdź też inne nasze artykuły:
Gramatyka angielska dla dzieci – Jak tłumaczyć zasady gramatyki dzieciom?
Native speaker – Kto to i jak może pomóc Twojemu dziecku w nauce języka obcego?
Jak przełamać barierę językową u dziecka?
Nauka angielskiego dla dzieci online – poznaj zalety
Kiedy zdecydować się na dodatkowe lekcje angielskiego?

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: