Kultura Popkultura

Bajka dla dzieci po angielsku – 5 propozycji, dzięki którym Twoje dziecko rozwinie swoje umiejętności językowe

Nauka przez zabawę to najlepszy, najskuteczniejszy i najprzyjemniejszy dla malucha sposób na naukę. Mowa tu zarówno o nauce przedmiotów ścisłych, np. matematyki poprzez zabawę w sklep i kasę, jak i o nauce języka angielskiego poprzez oglądanie bajek i kreskówek po angielsku. 

 

Nauczyciele języka angielskiego oraz rodzice są ze sobą zgodni, że bajki dla dzieci po angielsku przyczyniają się do szybszych postępów dziecka w nauce. Dzięki bajkom do nauki angielskiego , zarówno tym dłuższym np. Disneya czy Pixara, jak i krótkim bajkom po angielsku, które mają wiele odcinków, dziecko już od najmłodszych lat osłuchuje się z prawidłową wymową i w naturalny sposób podłapuje pierwsze słówka i proste wyrażenia po angielsku. 

 

Bajki dla dzieci po angielsku są przystosowane do możliwości poznawczych najmłodszych uczniów. Zazwyczaj mają krótki format, bohaterowie posługują się pięknym czystym angielskim i wypowiadają się w powolny i łatwy do zrozumienia sposób. Każda scena w bajce po angielsku umiejętnie łączy to co się dzieje na ekranie, z tym co słyszy dziecko. Takie zbieżne połączenie obrazu z dźwiękiem ułatwia dziecku zrozumienie, o czym jest dana bajka po angielsku, nawet jeżeli nie wszystkie słówka po angielsku są zrozumiałe. Dodatkowo określona partia słownictwa w bajkach dla dzieci po angielsku jest wielokrotnie powtarzana przez czas trwania całej bajki, co ułatwia maluchowi zapamiętanie nowych wyrażeń. 

Filmy animowane dla dzieci – co oglądać z dzieckiem?

Nauka angielskiego z anglojęzycznych bajek pozwoli dziecku bezstresowo zanurzyć się w środowisku języka angielskiego. Dzięki przyjemnej formie takiej nauki pociecha nawet nie zauważy, że mimochodem przyswaja język angielski. Taka nauka nie będzie nudna i żmudna, a maluch będzie miał kreatywne i mądre zajęcie na długi czas. 

 

Poznaj 5 najlepszych propozycji bajek dla dzieci, dzięki którym Twoja pociecha rozwinie swoje umiejętności językowe. Przekonaj się, jak dzięki oglądaniu tych 5 polecanych bajek, Twoje dziecko raz dwa zacznie posługiwać się językiem angielskim w codziennych sytuacjach. Oglądanie bajek po angielsku naprawdę działa! Przekonajcie się o tym z pociechą już dziś! 

 

Bajka dla dzieci po angielsku – 5 najlepszych propozycji

Martha Speaks

Wieloodcinkowa, animowana bajka Martha Speaks skierowana jest do najmłodszych widzów w wieku przedszkolnym. Opowiada o losach „magicznego” psa imieniem Martha, który nabywa umiejętność mówienia po angielsku na skutek zjedzenia zupy z alfabetem. Bajka Martha Speaks nastawiona jest na naukę nowego, angielskiego słownictwa. W każdym odcinku Martha i przyjaciele tłumaczą widzom znaczenie kilkunastu nowych wyrazów. Każde nowe słówko pojawia się w odcinku wielokrotnie, dzięki czemu dziecko łatwiej je zapamięta. Cała bajka opiera się na pięknej, rysowanej, klasycznej animacji. 

Arthur

Animowana bajka Arthur również przeznaczona jest dla najmłodszych uczniów języka angielskiego w wieku przedszkolnym. Jest to animacja z tradycjami, która bawi i uczy dzieci już od lat dziewięćdziesiątych. Tytułowy Arthur to mrównik, który wraz z innymi zwierzęcymi przyjaciółmi uczęszcza do szkoły. Bajka nie tylko pomaga uczyć się dzieciom angielskiego, ale także zapoznaje je z ważnymi życiowymi problemami i kwestiami światopoglądowymi. Arthur i przyjaciele uczą najmłodszych m.in. o wartości przyjaźni i miłości w rodzinie, zachęcają do czytania książek i tłumaczą przy użyciu prostych angielskich słówek, jak skonstruowany jest świat, w który wszyscy żyjemy. Całość jest pięknie zilustrowana i animowana.

Peppa Pig 

Animowana, wieloodcinkowa bajka o losach zabawnej Świnki Peppy i jej rodzinki to współczesna produkcja, która bardzo szybko zyskała sympatię dzieci na całym świecie. Bajka przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, nawet tych, które nie uczęszczają jeszcze do przedszkola. W każdym odcinku Świnka Peppa i jej rodzinka przeżywają różne przygody, które zazwyczaj dotyczą codziennego życia. Język, którym posługuje się Peppa jest bardzo prosty do zrozumienia przez małe dzieci, a piękna brytyjska wymowa pozwala dziecku osłuchać się z prawidłowym akcentem. Animacja w tej bajce jest dość prosta, jednak wystarczająco interesująca, aby na długie godziny zainteresować pociechę. 

Postman Pat

Kreskówka Postman Pat to prawdziwy klasyk brytyjskich animacji dla dzieci. Bajka przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci, w wieku od 5 lat. Angielskie słówka, które pojawiają się w tej animacji są nieco trudniejsze, a i sam główny bohater mówi nieco szybciej, z pięknym brytyjskim akcentem. To świetna propozycja dla tych dzieci, które potrzebują osłuchać się z językiem angielskim i nauczyć się prawidłowej wymowy. W każdym odcinku dzielny Listonosz Pat i jego wierny czarno-biały kot Jess roznoszą pocztę w miasteczku Zielona Dolna. Oczywiście, za każdym razem przeżywają nieoczywiste przygody, które uczą i bawią dzieciaki na całym, świecie. Animacja jest bardzo kolorowa i żywa, a bohaterowie niezwykle prawdziwi. 

Up 

To propozycja długometrażowego filmu animowanego dla dzieci i dorosłych, który powstał dzięki współpracy studia Disney i Pixar. Up (po polsku Odlot), to piękna bajka która uczy i bawi zarówno najmłodszych jak i dorosłych. Główny bohater, nieco zgorzkniały 70-letni Carl, po śmierci żony postanawia zrealizować swoje marzenie i zamienia swój dom w statek powietrzny, po czym odlatuje daleko do Ameryki Południowej. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie to, że przez przypadek zabiera ze sobą rezolutnego, ośmioletniego skauta Russella. Bajka wskazuje na ważne wartości, którymi powinien w życiu kierować się każdy z nas, pokazuje nieco dzikiego świata i zapoznaje dzieci z ciekawymi angielskimi słówkami, które mogą się przydać podczas każdej podróży w nieznane. Jest też dobrym wstępem do nauki angielskiej gramatyki i zapoznaje najmłodszych z amerykańską wymową. Pozycja obowiązkowa do obejrzenia dla całej rodziny! 

Sprawdźcie też inne nasze artykuły:
Jak zachęcić dziecko do nauki? Poznaj sposoby na zmotywowanie malucha do systematycznej nauki!
Kiedy zdecydować się na dodatkowe lekcje angielskiego?
Nauka angielskiego dla dzieci online – poznaj zalety
Programowanie dla dzieci – czy warto?
Najlepsze kreskówki do nauki angielskiego
Najlepsze podcasty dla dzieci

Leave a Reply

%d bloggers like this: