Edukacja Rozwój

Jakich języków warto się uczyć w 2021

W dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego to absolutna podstawa. W świecie, w którym podróże zagraniczne są prostsze niż kiedykolwiek, kiedy życie w kraju innym niż nasza ojczyzna stało się zjawiskiem powszechnym, a anglicyzmy i obca kultura na dobre zagościły w środkach masowego przekazu, nie ma innej opcji jak znać przynajmniej język angielski. Dlatego też, naukę pierwszego języka większość dzieci rozpoczyna już od pierwszej klasy podstawówki, a coraz więcej maluchów uczy się angielskiego już od pierwszych dni życia. 

Również rodzice starają się szlifować swój język, poniewaz to pozwala zdobyć lepszą pracę i otwiera nowe możliwości dla całej rodziny. Nie jest jednak tak, że język angielski był w modzie od zawsze. Niektórzy rodzice z pewnością pamiętają czasy, gdy nacisk kładło się na naukę języka rosyjskiego, który jeszcze kilkanaście lat temu był mile widziany w Polsce ze względu na panujący ustrój. Z językami jest zatem nieco jak z trendami ubraniowymi. Moda na naukę danego języka obcego pojawia się, trend utrzymuje się przez dobre kilkanaście lat, a następnie dany język obcy jest wypierany przez coś nowego. 

Nie inaczej jest w 2021 roku. Coraz więcej mówi się o dynamicznym rozwoju krajów azjatyckich, zwłaszcza Chin, dlatego eksperci językowi coraz częściej podnoszą dyskusję na temat zasadności nauki języka chińskiego, koreańskiego czy japońskiego. Zatem, na jaki język obcy warto postawić w 2021 roku, tak aby nauka przyniosła nam i naszym dzieciom najwięcej korzyści? Czytaj dalej! Odpowiadamy na pytanie jakiego języka warto się uczyć. 

Nasze polecenia nie tyczą się jedynie Nowego 2021 Roku, a wielu lat, które są wciąż przed nami. Właśnie w takiej dalekiej perspektywie należy patrzeć na naukę języków obcych. Poznaj aktualne trendy językowe i wybierz taki język obcy, którego nauka przyniesie Tobie i Twojemu dziecku najwięcej korzyści. Jedno jest pewne, bez znajomości choć jednego języka obcego, np. języka angielskiego, funkcjonowanie w dzisiejszym, międzynarodowym świecie stanie się niezwykle trudne. Nie trać ani chwili dłużej i dowiedz się więcej o najpopularniejszych językach obcych. Wybierz język obcy, który przemawia do Ciebie i Twojej pociechy najbardziej i wspólnie zacznijcie poznawać go od podstaw. Odpowiednia szkoła językowa lub szkoła językowa online zdecydowanie ułatwią Wam cały proces. 

Jakich języków warto się uczyć? 

Zarówno nauka języka dla dzieci jak i dla dorosłych nie jest prostym zadaniem. Należy mieć świadomośc, że decydując się na zgłęnbianie tajników danego języka obcego, minie sporo lat zanim osiągniemy upragnioną biegłość w mowie i piśmie. Oczywiście, między poszczególnymi językami obcymi występują ogromne różnice w zasadach leksyki i gramatyki, co przekłada się na tempo nauki danego języka obcego oraz finalną liczbę lat, które trzeba spędzić na jego poznawaniu od podstaw. Dlaczego większość dzieci zaczyna naukę języków obcych od angielskiego? Dlaczego to właśnie język angielski stał się przepustką do życia w międzynarodowym świecie? Ponieważ jest to język stosunkowo łatwy do nauki. Nie bez powodu w szkołach, języki takie jak francuski czy niemiecki wprowadza się dopiero na dalszych etapach edukacji. Zatem biorąc pod uwagę obecne trendy językowe, nauka języka angielskiego to wciąż absolutna podstawa. W 2021 roku, podejmując decyzję o nauce języka obcego, należy rozpocząć od poznania języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. Dopiero później można przejść do nauki innych języków obcych. 

kobieta na tle napisów z powitaniem w różnych językach

Co do innych języków obcych, których warto się uczyć w 2021 roku, to w czołówce znajdują się: język mandaryński, hindi i arabski. „Niezła mieszanka kulturowa” – można by stwierdzić. Jednak nauka każdego z tych języków obcych w 2021 roku ma swoje uzasadnienie. Język mandaryński to najprostsza wersja języka chińskiego, który jest obecnie drugim najczęściej wykorzystywanym językiem na świecie. Nauka mandaryńskiego nie jest prosta i mimo, że język ten jest uznawany za jeden z najtrudniejszych na świecie, warto rozpocząć jego naukę. Coraz więcej mówi się o dominacji gospodarki chińskiej nad amerykańską, a kultura chińska coraz śmielej wkracza w nasze codzienne życie. 

Język hindi, mimo iż raczej nie łatwy do nauki, to jest niezwykle interesujący i perspektywiczny. Coraz więcej pracowników z Indii decyduje się na przyjazd do Europy, przez co na rynku pracy wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów ze znajomością języka hindi. 

Jeżeli chodzi zaś o język arabski, to za sprawą zwiększonej liczby imigrantów, wzrasta moda na jego naukę. Języki arabskie obowiązują w ogromnej liczbie krajów, które gospodarczo prosperują bardzo dobrze, stąd zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów od języka arabskiego, zwłaszcza w Unii Europejskiej. 

Nauka języków obcych dla dzieci online 

Warto również wspomnieć, że aby w dzisiejszych czasach skutecznie uczyć się danego języka obcego od podstaw, wcale nie trzeba poświęcać na to bardzo dużo czasu. Dzięki rozwojowi technologii i telekomunikacji, coraz więcej szkół językowych decyduje się na prowadzenie zajęć w formie online. Dzięki temu Ty lub Twoje dziecko możecie uczestniczyć w lekcjach języka obcego bez wychodzenia z domu i bez konieczności dojazdu do szkoły językowej. Zaoszczędzony czas możecie poświęcić w 100% na zgłębianie tajników wybranego języka obcego. 

Lekcje angielskiego online, na przykład takie, które prowadzi Novakid są łatwe i przyjemne, a dodatkowo sprawiają, że dziecko zaczyna traktować naukę angielskiego jak niesamowitą przygodę. Rodzice dzieci, które już uczą się w Novakid powtarzają, że po każdej lekcji angielskiego online, ich pociecha nie może doczekać się kolejnych zajęć. Dzięki native speakerom, którzy prowadzą zajęcia z angielskiego dla dzieci z różnych zakątków świata, dziecko osłuchuje się z naturalnym brzmieniem języka. Szkoła językowa online pozwala osiągnąć szybki sukces w nauce angielskiego już od najmłodszych lat. Zapisz swoją pociechę na lekcję próbną i sprawdź, czy spodoba się Wam taka forma zajęć! 

Jak wykorzystać YouTube przy nauce języka angielskiego?
Angielski od podstaw dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły językowej
Ćwiczenia z gramatyki angielskiej – kiedy zacząć naukę gramatyki
Systematyczność w nauce języków – dlaczego jest tak ważna?
Zalety wczesnego rozpoczęcia nauki angielskiego

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: