Kultura Tradycje

Sylwester z dziećmi? 6 najlepszych zabaw sylwestrowych z maluchami!

Sylwester większości osób kojarzy się z szampańską zabawą do białego rana, wielkim noworocznym balem lub hucznym towarzyskim spotkaniem ze znajomymi. Wizja ta jednak nieco się zmienia, gdy w domu pojawiają się małe dzieci. Wówczas nie ma już mowy o szalonej zabawie do rana, jednak nie oznacza to, że Sylwester z dziećmi musi być nudny i smutny. Wręcz przeciwnie, Sylwester spędzony z dziećmi to wyjątkowa okazja do zorganizowania nietypowych gier i zabaw dla całej rodziny, spróbowania czegoś nowego oraz przeprowadzenia ciekawych atrakcji, które mogą okazać się lepsze niż zwykłe przetańczenie całej nocy! Poznaj 7 najlepszych zabaw sylwestrowych z maluchami i przekonaj się, że rodzinny sylwester może być naprawdę ciekawy. Sprawdź nasze sprawdzone sposoby na Sylwestra z dziećmi i wspólnie wybierzcie najciekawsze atrakcje, które umilą Wam czas oczekiwania na Nowy Rok. 

sylwester  z dziećmi

Sylwestrowy wieczór gier planszowych

Sylwester z dziećmi w domu wcale nie musi być nudny! Wszystko zależy od rozrywek i zabaw, które zaplanujesz dla całej rodziny. Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie całonocnego maratonu gier planszowych. Jeżeli macie dużo różnych gier planszowych – tym lepiej! Gry planszowe niesamowicie wciągają, dlatego dzięki graniu w nie całą rodziną, czas pozostały do północy szybko Wam zleci na dobrej zabawie. Może warto pomyśleć o zakupie jakiejś nowej planszówki na prezent pod choinkę…? 

Sylwestrowe zabawy ruchowe

Wszelkie zabawy ruchowe są tym, co pełne energii maluchy kochają najbardziej. Poza tym, zabawy ruchowe w sylwestrową noc dostarczą dziecku mocy wrażeń i solidnie je zmęczą, co pomoże później w zasypianiu, nawet mimo głośnych odgłosów fajerwerków po północy. Jakie są zatem najlepsze ruchowe zabawy na Sylwestra dla dzieci? Koniecznie spróbujcie: “Taniec z balonami”, gdzie należy odbijać balony w rytm muzyki i nie pozwolić im spaść na ziemię; ”Taniec na gazetach”, w którym każdy może tańczyć tylko na małym skrawku gazety, który w czasie trwania zabawy należy zmniejszać celem utrudnienia zabawy oraz “Gorące krzesła”, gdzie należy tańczyć wokół krzeseł (musi być o jedno krzesło mniej od liczby uczestników), a ten kto nie załapie się na miejsce po ustaniu muzyki – odpada. 

przebieranki ojca z córką

Sylwester przebierany w domu 

Nie ma lepszego czasu na bal przebierańców, niż sylwestrową noc! Tego wieczoru każde z Was może przebrać się za dowolną, ulubioną postać lub możecie ustalić jeden, wspólny temat przewodni dla wszystkich kostiumów. Niesamowite wrażenia gwarantowane! W ciekawym przebraniu spędzanie Sylwestra w domu z dziećmi będzie dobrą rozrywką dla całej rodziny, zwłaszcza jeżeli Waszym tematem przewodnim będą szalone lata ‘80 lub superbohaterowie! 

Sylwestrowe odliczanie do północy 

Zabawy sylwestrowe dla dzieci można również zorganizować w formie atrakcyjnych wyzwań – challange’y, dzięki którym wspólnie możecie odliczać do północy. Zasady tej zabawy na Sylwestra dla dzieci w domu są niezwykle proste. Wystarczy przygotować baloniki lub papierowe torebki z kolejnymi godzinami, które dzielą Was od Nowego Roku, a w każdym z nim umieścić inny challenge. Przykładowo, przez pierwszą godzinę oczekiwań na Nowy Rok możecie się umówić, że będziecie się ze sobą komunikować tylko przez pokazywanie, a w kolejną godzinę możecie mówić tylko po angielsku. W dalszych godzinach oczekiwań możecie np. Przez całą godzinę grać w gry karciane, a przez kolejną możecie wspominać miniony rok. 

sylwester z dziećmi

Sylwestrowy pokaz zdjęć

Sylwester to również idealny moment na wspomnienie najpiękniejszych chwil z minionego roku. Wyjmijcie tradycyjne albumy ze zdjęciami lub urządźcie multimedialny pokaz zdjęć i wspólnie powspominajcie tegoroczne wakacje, urodziny, ciekawe wycieczki i wszystkie radosne chwile. Przy okazji wspomnień możecie również zrobić plany na Nowy Rok. 

Sylwestrowa kapsuła czasu

Ta zabawa wymaga nieco więcej przygotowań, jednak będzie wspaniałą pamiątką zarówno dla dzieci jak i rodziców. Aby przygotować sylwestrową kapsułę czasu będziecie potrzebować skrzynki lub kuferka, kartki papieru i długopisu oraz kilku ulubionych przedmiotów. Na kartce papieru zapiszcie Wasze ulubione w tym roku: kolory, potrawy, miejsca, bajki i osoby itp., po czym wrzućcie kartkę do wnętrza kapsuły. Przed jej zamknięciem wybierzcie jeszcze kilka przedmiotów, które najmocniej kojarzą Wam się z ustępującym rokiem i gotowe! Zamknijcie szczelnie kapsułę czasu i nie otwierajcie jej aż do następnego Sylwestra. Zabawę można powtarzać cyklicznie w każdego Sylwestra. Moc emocji i dobrych wspomnień gwarantowana! 

Sprawdź także inne nasze porady:
Ćwiczenia z gramatyki angielskiej – kiedy zacząć naukę gramatyki
Naucz dziecko oszczędzać
10 zabaw z dzieckiem, gdy na dworze chlapa
Gramatyka czy słówka – co jest ważniejsze w nauce angielskiego?
Jak zachęcić dziecko do uprawiania sportu?
Zwierzę dla dziecka – jakie wybrać i czy to dobry pomysł?

Leave a Reply

%d bloggers like this: