Angielski poprzez zabawę Gry i zabawy Materiały do nauki

Gry dla rodziców i dzieci (10-12 lat)

Każdy rodzic stara się nauczyć swoje dziecko pewnych nawyków, które w przyszłości pomogą mu osiągać sukcesy. Dla nikogo nie jest sekretem, że język angielski to klucz do świetlanej przyszłości.

Często jednak bywa tak, że rodzice nie za bardzo wiedzą, jak wygląda proces nauczania w szkole lub na kursach językowych. Wybraliśmy dla Was proste, ale skuteczne gry, które pomogą Waszemu dziecku zapamiętać to, czego się nauczyły, a zarazem będą świetnym powodem do tego, aby miło spędzić czas w gronie rodziny!

Gry dla dzieci 10-12 lat – nasze propozycje

„15 przedmiotów”

Wszystko, czego potrzebujecie to czysty stół i 15 dowolnych przedmiotów (wybierzcie takie, których nazwy dziecko już zna) – od szczoteczki do zębów, po paczkę ulubionych ciasteczek. Wcześniej przygotujcie listę tych przedmiotów, które znajdują się na stole (to dla Was).

Połóżcie przedmioty na stole i dajcie dziecku chwilę, aby zapamiętało te przedmioty. Nakryjcie stół obrusem (lub czymkolwiek podobnym). Dziecko ma za zadanie napisać na kartce jak można najwięcej przedmiotów w języku angielskim. Kiedy skończy, pokażcie dziecku swoją listę i pozwólcie mu poprawić błędy, jeśli takowe będą.

„Kategorie”

Poproście dziecko, aby na kartce narysowało trzy kolumny i na górze napisało kategorie (wybierzcie te, które dziecko już poznało na lekcjach angielskiego w szkole) np. jedzenie, ubrania, imiona, miasta, czasowniki itd. Wybierzcie dowolną literę i wypowiedzcie ją na głos. Dajcie dziecku wystarczająco czasu, aby mogło napisać słowo zaczynające się na tę literę w każdej kategorii.

„Domino”

Użyjcie naszych materiałów do wydruku, aby urozmaicić naszą grę w „Domino”! Ukazane są tu różne tematy. Najważniejsze jest, aby dziecko czytało na głos to, co jest napisane na kostce.

(http://www.esl4kids.net/printable/Weather_Dominoes.pdf (tu macie przykład. Jeśli się spodoba, można zrobić swoje)

Click to access Rhyming_Word_Dominoes–Word_to_Word_Version.pdf

Match the correct spelling to the picture (jako drugi wariant).

“Krzyżówki”

Tak, tak, stare, dobre krzyżówki – to najlepszy sposób na ćwiczenie pamięci i ćwiczenie pisania. Po prostu wydrukujcie nasze materiały, które podzielone są na kategorie i urozmaićcie rozwiązywanie krzyżówek!

„Ubierz mnie”

To lekka i przyjemna gra, dzięki której możemy ćwiczyć czasowniki wyrażające uczucia i emocje. Przygotujcie karteczki ze słowami i za pomocą ruchów i mimiki twarzy przedstawiajcie dane słowo. Dziecko musi odgadnąć słowo i czynność. Później możecie zamienić się rolami.

„Ślepy artysta”

Zawiążcie dziecku oczy i poproście je, aby narysowało przedmioty. Często wychodzą śmieszne rzeczy😊 Po kilku słowach, możecie zamienić się rolami.

„Co jest w worku?”

Wrzućcie do nieprzezroczystej torebki kilka przedmiotów. Zawiążcie dziecku oczy – jego zadaniem będzie wyciągnięcie rzeczy z worka i nazwanie jej po angielsku.

Gry dla dzieci 10-12 lat – nie tylko po polsku

Pamiętaj, że warto zawsze łaczyć przyjemne z pożytecznym, dlatego podczas zabawy z dzieckiem zacznij używać języka angielskiego, tak aby przy okazji uczyć podstawowych słów i zwrotów. Gdyby okazało się, że jest to ponad Twoje możliwości spieszymy z pomocą.

Novakid – to nauka języka angielskiego dla dzieci poprzez gry i zabawę. Twoje dziecko jeszcze się u nas nie uczy? Zapisz je na bezpłatną lekcję próbną i przekonaj się o skuteczności naszej metody. Łącząc zajęcia w Novakid z zabawami w domu, dasz swojemu swojemu dziecku możliwość pogłębienia wiedzy i, co najważniejsze, wspieracia nauce języka obcego. Taka sytuacja win-win.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: