Rozwój

Pożyteczne gry! Jak grać z dziećmi w wieku 6-8 lat?

„My z mężem uczyliśmy się niemieckiego i w ogóle nie rozmawiamy po angielsku”, „Języki obce to w ogóle nie moja bajka, ale upiec trzypiętrowy tort – proszę bardzo!”, „Gry, mówicie… ostatni raz to ja grałem 20 lat temu”. Proszę, przed Wami najpopularniejsze wypowiedzi rodziców, którzy wyjaśniają nam, dlaczego nie grają ze swoimi dziećmi w angielskojęzyczne gry. Nie wszystko jest takie skomplikowane, jak się na pierwszy rzut oka wydaje! Obecnie, można znaleźć w internecie mnóstwo gotowych przykładów, które pomogą rodzicom spędzić czas z dziećmi przyjemnie i pożytecznie: można będzie się pośmiać i nauczyć kilkunastu nowych słów i wyrażeń w języku angielskim.

Gry dla dzieci 6-8 lat – nasze top 5

Dostępnych na rynku gier jest mnóstwo. Poniżej znajdziesz najlepsze wg nas propozycje, które nie tylko przyniosą godziny dobrej zabawy,ale również pomogą w rozwoju Twojego dziecka.

1) „Memory”.

Jest to chyba najpopularniejsza gra z użyciem kart. Gra polega na znalezieniu jak największej ilości par kart z takimi samymi rysunkami. Odwracając kartę, dziecko na głos wypowiada słowo, które nazywa to, co znajduje się na karcie. Gra świetnie rozwija pamięć (co można wywnioskować z jej nazwy), a tematyka tego, co znajduje się na kartach jest nieskończona! Karty można kupić lub zrobić samemu. Świetne pomysły znajdziecie na www.pinterest.com – są tu przykłady kart na różne tematy: ciało człowieka, pogoda, ubrania, owoce, warzywa, zawody itd.

2) Flash Cards

Wszystkim dobrze znane, kolorowe karteczki, których można używać na różne sposoby, wszystko zależy od Waszej wyobraźni:

– rodzic szybko przekłada kartki, a dziecko nazywa to, co na nich widzi,

– można trochę utrudnić to zadanie i położyć, np. 10 kartek na stół lub na podłogę. Rodzic mówi: „Please, give me a….!” i nazywa przedmiot. Dziecko powinno podać Wam prawidłową kartkę.
-połóżcie kilka kartek (4-5), które mają podobne znaczenie i jedną, która do nich nie pasuje. Zadaniem dziecka jest ją znaleźć i nazwać. Przykładowo, karteczki z napisaem: pineapple, grapes, plum,orange, tomato. Dziecko wskazuje na „tomato”, dlatego, że to warzywo, a wszystkie inne słowa dotyczą nazw owoców.

Proponujemy Wam, abyście kupili (lub zrobili sami) karteczki nie tylko z obrazkiem, ale też ze słowami, które nazywają to, co jest przedstawione na obrazku. Dzięki temu dziecko zapamięta nie tylko to, jak brzmi dane słowo, ale też jak je napisać. Nie zapomnijcie zamienić się rolami – tak będzie znacznie ciekawiej!

3) Spot it!

Jest to gra, która świetnie sprawdzi się jako gra w warunkach domowych. I tu znów z pomocą przychodzi Internet! Gotowe karteczki możecie znaleźć tu: https://www.pinterest.com/pin/328973947779122205/, wydrukować i obłożyć. Jest to gra, w której używa się 55 karteczek przedstawiających różne przedmioty lub pojęcia. Cel gry- jak najszybciej znaleźć takie same przedmioty znajdujące się na dwóch różnych karteczkach i powiedzieć o tym na głos (po angielsku!) Ten, kto znalazł jak najwięcej par – wygrywa. Podczas gry dziecko zapamiętuje wiele słów w języku angielskim, a także rozwija swoją spostrzegawczość i szybkość reakcji.

4) What’s missing?

Połóżcie kilka przedmiotów lub kartek z narysowanymi przedmiotami na stół. Dziecko stara się zapamiętać je wszystkie. Później zamyka oczy, a rodzic zabiera jeden z przedmiotów. Zadaniem dziecka jest nazwać to, co zniknęło w języku angielskim.

5) Snowball.

Dorosły mówi słowo w języku angielskim, a dziecko je powtarza i dodaje swoje słowo. Dorosły kontynuuje, dodaje swoje słowo, a następnie dziecko powtarza je wszystkie itd. Przegrywa ten, kto zapomniał jedno słowo z powstałego „łańcuszka słów”. Jest to świetny trening pamięci i w super sposób na zapamiętanie tych słów, których długo nie mogliśmy się nauczyć.

 

Tak więc nie bójcie się próbować i eksperymentować. Korzystajcie z takich zabaw jak zabawa w chowanego, zimno-ciepło, zjadliwe-niezjadliwe itd., i używajcie ich do nauki języka angielskiego. Spędzajcie czas ze swoimi dziećmi ciekawie i z pożytkiem!

Gry dla dzieci 6-8 lat – nie tylko po polsku

Po znalezieniu najlepszej gry dla Twojego malucha, czas spędzony na zabawie można wykorzytsać dodatkowo na naukę języka angielskiego. Jeśli czujesz się na siłach próbuj samodzielnie dorzucać proste słówka, które pomogą w rozpoczęciu przygody z tym językiem. Gdyby natomiast samodzielna nauka przerosła Twoje możliwości mamy opracowane programy na różne poziomy języka angielskiego. Nasi lektorzy doskonale łapią kontakt z dziećmi w różnym wieku, a przprowadzane lekcje są doskonałą zabawą. Sprawdź już dziś. Umów się na lekcję próbną.

Leave a Reply

%d bloggers like this: