Angielski poprzez zabawę Edukacja Rozwój

Angielski od podstaw – jak uczyć małe dzieci w domu.

Wszyscy wiemy, że język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie – uważa się, że jest on drugim językiem obcym, który służy komunikacji. Chcemy, aby Wasze dzieci były wykształcone i znalazły dobrze płatną pracę, dużo podróżowały i komunikowały się z ludźmi z różnych krajów oraz poznały nowe kultury i tradycje tam panujące.

Jak można im w tym pomóc?

-Świat wokół

Zwróćmy uwagę na to, co widzi i słyszy i czyta dziecko. Wszystko to w języku polskim: książki, tv, bajki, internet. Ale jak to zmienić, zapytacie?

Oglądajcie bajki w języku angielskim, co pomoże mu w zrozumieniu jego ulubionych bajek w obcym języku. Wszystkie zabawki i gadżety powinny być w języku angielskim. Nasze dzieci znacznie lepiej znają się na technice niż my z Wami. Najlepiej dla nich będzie, jeśli telefon lub tablet będzie miał menu w języku angielskim.

-JA-nauczyciel

Rodzice są naszym przykładem i wsparciem. Co możecie zrobić, aby Wasze dziecko lepiej poznało język obcy?

-Gry w języku angielskim

Kupcie monopoly, scrabble lub jakąkolwiek inną grę w języku angielskim, aby łączyć przyjemne z pożytecznym.

-Rozgrzewka w języku angielskim

Na YouTube znajdziecie wiele kanałów, na których można znaleźć różnego typu rozgrzewki w języku angielskim.

Np., wesołe tańce

Zumba

Piosenki po angielsku

Edukacyjne piosenki dla dzieci po angielsku nie zawsze są nudne dla rodziców, mogą być też współczesne:

-Angielski dzień

Wybierzcie dzień lub porę dnia (np. rodzinny obiad), kiedy razem dzielicie się tym, co się wydarzyło w ciągu dnia – wykorzystajcie to i rozmawiajcie po angielsku! Zaczynajcie od samych prostych wyrażeń i z czasem dodawajcie coraz to trudniejsze słówka.

-Karteczki i słówko dnia

Karteczki to najprostszy sposób do nauki nowych słówek lub zasad. Możecie je wykonać ze wszystkiego, z tłumaczeniem lub bez, nakleić naklejki z przedmiotami itd. Tu znajdziecie kilka przykładów, jak można wykonać takie karteczki:

Leave a Reply

%d bloggers like this: