Kultura Popkultura

Mój Brat Niedźwiedź – piękna bajka dla całej rodziny

Mój Brat Niedźwiedź to jedna z tych disneyowskich bajek dla dzieci, która chwyta za serce i na długo pozostaje w pamięci. Animacja, mimo że skierowana jest głównie do najmłodszych odbiorców, zainteresuje także dorosłych, a dzięki uniwersalnym i cennym wartościom, które pokazywane są w filmie, z pewnością zostawi Was z kilkoma cennymi przemyśleniami.

 Jeżeli ciekawi Cię, o czym jest film Mój Brat Niedźwiedź i zastanawiasz się, czy obejrzeć właśnie tę animację wspólnie z pociechą, koniecznie przeczytaj naszą krótką recenzję i poznaj wstęp do fabuły filmu. Mój Brat Niedźwiedź poleca się do obejrzenia całą rodziną, podczas Waszego następnego wieczoru filmowego!

Mój brat niedźwiedź – o filmie 

Film Mój Brat Niedźwiedź opowiada historię chłopca, który zostaje zamieniony w niedźwiedzia. W tej niełatwej drodze towarzyszy mu niedźwiedź Koda, który staje się życiowym przewodnikiem chłopca. Premiera filmu miała miejsce w 2003 roku, jednak mimo upływu lat, treści poruszane w filmie wciąż pozostają aktualne. Film zdobył popularność na całym świecie, dzięki czemu w 2006 roku doczekał się sequela pt. „Mój Brat Niedźwiedź 2”. 

Mój Brat Niedźwiedź – fabuła 

Chłopiec imieniem Kenai to młody, odważny Indianin, który nie lubi niedźwiedzi. Kiedy jego brat Sitka zostaje zabity przez jednego z nich, Kenai z kolei zabija niedźwiedzia, jendak na skutek tego działania sam zostaje magicznie przemieniony w jednego. 

Co gorsza, jego drugi brat Denahi przysięga zabić niedźwiedzia, którym stał się Kenai. Jedyną nadzieją Kenai jest magiczna góra, na której, jak wierzy, można go zmienić z powrotem w człowieka. Zanim wyruszy w drogę pełną przygód, werbuje prawdziwego niedźwiadka Kodę, by go tam zabrał. Wspólnie z Kodą razem odkrywają świat i rządzące nim wartości. 

Mój brat niedźwiedź po angielsku

Jeżeli Twoja pociecha uczy się w przedszkolu lub w szkole angielskiego, nie ma lepszego sposobu na połączenie przyjemnego z pożytecznym, niż nauka języka obcego z filmów i bajek. Puść dziecku bajkę Mój Brat Niedźwiedź w oryginalnej wersji językowej, czyli po angielsku i pozwól mu niezobowiązująco osłuchiwać się z językiem. 

Nawet jeżeli pociecha nie zrozumie wszystkiego po angielsku, będzie miała przed oczyma nakierowujące na kontekst wypowiedzi obrazy w filmie i pozna prawdziwy, angielski akcent aktorów, którzy wcielają się w postacie w filmie. Film Mój Brat Niedźwiedź w angielskiej wersji językowej to “Brother Bear”.  

Mój brat niedźwiedź piosenki

W filmie Mój Brat Niedźwiedź, na szczególną uwagę zasługują także piosenki. Melodie w filmie szybko wpadają w ucho, a teksty piosenek są łatwe do zapamiętania i wspólnego podśpiewywania. Jak to zwykle w filmach Disneya bywa, główna piosenka w filmie śpiewana jest przez znaną gwiazdę i staje się szybko równie popularna co sam film.  

W przypadku filmu Mój Brat Niedźwiedź najbardziej znaną piosenką jest: “Duchy tych co co mieszkali tu” w polskiej wersji językowej wykonaną przez Kayah, a w oryginalnej wersji językowej “Great Spirits” w wykonaniu Tiny Turner. 

Równie popularny jest hit Phila Collinsa nagrany specjalnie do filmu Mój Brat Niedźwiedź, zatytułowany “Look through my eyes”. W polskiej wersji językowej, piosenkę “I ty możesz zostać z nami” świetnie zaśpiewał z kolei Kuba Badach. 

Zachęcamy Was do wspólnego śpiewania piosenek z filmu Mój Brat Niedźwiedź zarówno po polsku jak i po angielsku. W tym celu zostawiamy linki do wybranych piosenek na YouTube. 

Duchy tych, co mieszkali tu – Kayah

Looking through my eyes – Phil Collins

I ty możesz zostać z nami – Kuba Badach 

Sprawdź też inne nasze artykuły:
Happy Feet – filmowy hit dla całej rodziny!
Kraina Lodu – film idealny na zimę!
Vaiana: Skarb Oceanu
Certyfikaty język angielski – jakie są rodzaje, czy warto, który zdać?

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: