Edukacja

Nauczyciele języka angielskiego w Novakid: wymagania dla kandydatów oraz historie nauczycieli

Native speakerzy w Novakid pochodzą z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, RPA, Filipin i innych krajów na całym świecie. 

Bardzo poważnie traktujemy rekrutację nauczycieli języka angielskiego do naszej szkoły internetowej. Wszyscy nauczyciele przechodzą przez wieloetapowy proces selekcji. 

Kandydaci na stanowiska nauczycieli w internetowej szkole języka angielskiego Novakid muszą spełniać następujące wymagania:

  • Znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie C1 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference, CEFR). Dzieci uczą się przez naśladownictwo, dlatego też poprawna wymowa jest niezwykle ważna.
  • Wykształcenie na poziomie wyższym, najlepiej w zakresie nauczania/edukacji lub języków/lingwistyki
  • Doświadczenie w zakresie nauczania. Nie ma wątpliwości, że nauczanie dzieci języka obcego jest prawdziwą formą sztuki!
  • Cechy osobiste. Dzieci absorbują wiedzę, gdy są zainteresowane. W związku z tym najważniejszym zadaniem nauczyciela jest skupienie zainteresowania dziecka. 

Za sprawą starannego procesu selekcji, przez który przechodzą nasi nauczyciele, uczniowie Novakid mogą równie efektywnie uczyć się języka angielskiego zarówno z lektorami rodzimymi, jak i dwujęzycznymi. 

Oprócz sprawdzania międzynarodowych certyfikatów nauczycieli i ich doświadczenia zawodowego, podczas wybierania naszych lektorów sprawdzamy też umiejętność pracy z dziećmi. Tylko specjalista z wystarczającą inteligencją emocjonalną może szybko zbudować zaufanie u dziecka inadawać na tych samych falach co ono, nawet podczas zajęć cyfrowych.

Internetowi nauczyciele języka angielskiego w Novakid

Surowe kryteria stosowane podczas selekcji pomagają Novakid wybierać utalentowanych i doświadczonych nauczycieli. Najważniejsza jest jednak osobowość nauczyciela oraz zamiłowanie do zawodu i samych dzieci. Słowo od nauczycieli języka angielskiego w Novakid!

Darth Dabon

— Czym różni się nauczanie języka angielskiego dzieci od nauczania dorosłych?

— Dzieci uczą się w inny sposób niż osoby dorosłe. Podczas nauczania dorosłych czegoś nowego, mają oni tendencję do myślenia w następujący sposób: „Ach, mogłem się tego nauczyć od kogoś innego lub gdzieś indziej”, ale kiedy uczysz dzieci czegoś nowego, uważają one, że jesteś jedyną osobą, która wie daną rzecz i że jesteś najlepszym nauczycielem na świecie.

Cassandra Vibandor

— W jaki sposób po raz pierwszy zaangażowałaś się w nauczanie języka angielskiego w Novakid? 

— Jako najstarsza córka w mojej rodzinie, moim obowiązkiem było opiekowanie się moim rodzeństwem. Uwielbiam przebywać z dziećmi i rozmawiać z nimi na przeróżne tematy. Dzieci mają najczystsze serca i najpiękniejsze dusze. Tak więc po skończeniu studiów zaczęłam realizować swoją pasję, którą jest nauczanie.

Ann Green

— Co lubisz w nauczaniu dzieci języka angielskiego?

— Najlepszym elementem w przypadku nauczania języka angielskiego dzieci jest obserwowanie, jak rosną i budują pewność siebie podczas nauki nowego języka. Na początku są nieśmiałe i nie wiedzą, jak powiedzieć „cześć” albo się przedstawić. Po kilku lekcjach w Novakid uczniowie rozwijają jednak umiejętność komunikowania się w języku angielskim, nabierają takiej pewności siebie, że zaczynają rozmawiać i dzielić się innymi rzeczami podczas zajęć. Jest to coś niezapomnianego, a także coś, co zawsze mnie motywuje.


Oddaj swoje dziecko w ręce nauczycieli w internetowej szkole języka angielskiego Novakid. Zapisz się na lekcję próbną. Za darmo!

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: