Kultura Popkultura

Kraina Lodu – film idealny na zimę!

Kraina Lodu, w języku angielskim Frozen, to film animowany, który na całym świecie zdobył ogromną popularność nie tylko wśród dzieci, ale także w gronie dorosłych. Ta piękna animowana opowieść, której fabuła luźno powiązana jest z klasyczną bajką Hansa Christiana Andersena “Królowa Śniegu”, mocno chwyta za serce, momentami bawi i wiele uczy. Jeżeli Twoja pociecha jeszcze nie poznała wyjątkowych bohaterów Krainy Lodu z Elsą, Anną i Olafem na czele, to czas nadrobić filmowe zaległości. 

Całą rodziną na kilka godzin przenieście się do magicznej krainy wiecznej zimy i obejrzyjcie Krainę Lodu i Krainę Lodu 2. Jeżeli chcesz, aby Twoja pociecha dodatkowo nauczyła się kilku nowych wyrażeń po angielsku, połącz przyjemne z pożytecznym i oglądajcie filmy w języku angielskim. Gwarantujemy, że bohaterowie Krainy Lodu są równie autentyczni i zabawni w oryginalnej, angielskiej wersji językowej jak i z polskim dubbingiem! Kraina Lodu po angielsku obejrzana z wspólnie z pociechą to najlepszy sposób na niezobowiązującą, lekką i przyjemną naukę języka angielskiego!

Kraina Lodu – postacie

Głównymi bohaterami w filmie Kraina Lodu (ang. Frozen) są siostry Elsa i Anna, magiczny, gadający bałwan Olaf, książę Hans, Kristoff i jego renifer Sven. Towarzyszą im również inni, pomniejsi bohaterowie drugoplanowi. 

Główną rolę w Krainie Lodu odgrywają dwie siostry, księżniczki Arendelle, niegdyś bardzo mocno ze sobą związane. Z czasem jednak siostry oddalają się od siebie. Wszystko zaczyna się, gdy obdarzona magicznymi mocami Elsa w czasie zabawy przypadkowo rani zaklęciem swoją ukochaną siostrę Annę. Dziewczynka zostaje uratowana, ale to trudne wydarzenie kładzie kres wspólnym zabawom i przyjaźni. 

Księżniczka Elsa resztę swojego dzieciństwa spędza w komnacie, próbując zapanować nad swoją mocą. Mijają lata, dziewczęta dorastają i nadchodzi dzień koronacji Elsy. Mimo starań, by ukryć swoje magiczne zdolności, świeżo upieczona królowa zamraża salę balową, po czym przerażona i zawstydzona swoim zachowaniem ucieka. Nie wie, że oto sprowadziła na swoje królestwo niekończącą się zimę

Anna postanawia wyruszyć w niełatwą podróż, by odnaleźć ukochaną siostrę i aby położyć kres pogodowym anomaliom. W drodze czeka na nią sporo przygód, a towarzyszyć jej będą handlujący bryłami lodu Kristoff, jego wierny renifer Sven oraz magiczny śniegowy bałwan Olaf.

Kraina Lodu – piosenki 

Poza wciągającą fabułą, barwnymi animacjami i interesującymi bohaterami, Kraina Lodu ma również przepiękną warstwę muzyczną, która płynnie przeplata się z dialogami i przygodami przeżywanymi przez bohaterów filmu. Same piosenki z Krainy Lodu stały się tak popularne, że często bywają puszczane w radio lub pojawiają się w różnych kontekstach w masowej pop kulturze. 

Najpopularniejszymi piosenkami z Frozen, które doczekały się niezliczonej ilości coverów i wykonań są: “Mam tę moc” i “Ulepimy dziś bałwana?”. Zostawiamy Wam linki do tych piosenek na YouTube zarówno po polsku jak i po angielsku, do zaśpiewania razem z dzieckiem! 

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, koniecznie sprawdź inne nasze publikacje:
Mam tę moc – piosenka z Krainy Lodu
Vaiana: Skarb Oceanu
Kalambury po angielsku
Zwroty grzecznościowe po angielsku
Native speaker a nauczyciel lokalny – którego wybrać?

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: