Angielski poprzez zabawę Edukacja

Wirtualne podróże w Novakid to coś więcej niż lekcje angielskiego

Kurs Virtual Explorer to ponad 60 tematycznych wycieczek VR do najbardziej niezwykłych miejsc na całym świecie: na Wyspy Galapagos i do wodospadów Iguazu w Ameryce Południowej, do muzeów w Londynie, Paryżu i Waszyngtonie. Dzieci będą mogły na własne oczy obserwować pingwiny na Antarktydzie i podziwiać malowidła jaskiniowe w Altamirze w Hiszpanii. Wirtualne wycieczki 3D w Novakid pozwolą im również zwiedzić pierwszy samolot w historii, „kupować” przyprawy na targu w Indiach, jeździć na deskorolce w Londynie, a nawet odwiedzić w Nowej Zelandii miejsca, w których nagrywano „Władcę Pierścieni”! Podczas zajęć będą razem z nauczycielem odkrywać świat i rozmawiać po angielsku. 

„Do każdej lekcji dołączone są słówka i zestawy konstrukcji leksykalnych i gramatycznych, których dzieci będą musiały użyć – z pomocą nauczyciela – podczas swoich „wycieczek”. Oprócz umiejętności językowych, pomagamy rozwijać krytyczne myślenie i kreatywność: na przykład, na jednej z lekcji dzieci wymyślają własną grę komputerową” – mówi Amy Kroveletskaya, kierownik programów edukacyjnych w Novakid. 

Kurs Novakid Virtual Explorer oparty jest na metodzie Content and Language Integrated Learning (CLIL) – zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego. Metoda ta została stworzona przez Davida Marsha pod koniec ubiegłego wieku, a jej główną zasadą jest nauka języka obcego poprzez autentyczne tematy i materiały w danym języku. „Po co uczyć się języka, jeśli nie niesie on ze sobą znaczenia? Właśnie z tego powodu dzieci napotykają trudności w nauce języka obcego” –  mówi. 

Dzięki CLIL uczniowie przestają postrzegać język jako szkolny przedmiot i zaczynają go używać jako narzędzia, które pozwala im nauczyć się czegoś nowego i poszerzyć horyzonty. 

Metoda ta skierowana jest do uczniów, znających angielski na poziomie średniozaawansowanym – tematyka wirtualnych wycieczek może się okazać zbyt trudna dla młodszych dzieci. Z tego właśnie względu metodycy Novakid polecają kurs Virtual Explorer starszym uczniom w wieku 11-12 lat.

”Dobierając tematy lekcji zawsze uwzględniamy indywidualne cechy dzieci w tym wieku, jednak najważniejszym czynnikiem jest trafność tego tematu. Na przykład, ważną kwestią globalną jest ochrona środowiska i rozmawiamy o niej w czasie niektórych naszych wirtualnych podróży. Z drugiej strony, planując treści nowych lekcji, staramy się brać pod uwagę tło kulturowe naszych nauczycieli. Novakid to międzynarodowa społeczność, w której dzielimy się osobliwościami naszej kultury i uczymy o nich naszych uczniów” – mówi Amy Kroveletskaya

Dzięki panoramicznym wycieczkom 3D uczniowie mogą „podróżować” bez wychodzenia z domu: [panoramiczne slajdy obracają się o 360°, co pozwala uczniom dokładnie przestudiować każdy szczegół]. „Najważniejsze jest to, że dzieci mogą obejrzeć różne miejsca, przejść się po nich, a następnie porozmawiać o tym z nauczycielem. To dla nich pasjonująca przygoda; technologia VR sprawia, że wszystko jest bardzo realistyczne” – zauważa Amy Kroveletskaya. Wszystkie lekcje Virtual Explorer prowadzone są na platformie Novakid, nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. 

 

 

Co miesiąc metodycy Novakid tworzą nowe, pasjonujące wycieczki dla kursu Virtual Explorer. Podczas lekcji, które wystartowały na platformie Novakid w październiku, uczniowie razem z nauczycielem poznają ekoturystykę i turystykę masową, odwiedzają 8 nowych krajów: Nową Zelandię, Islandię, Maroko, RPA, Japonię, Indię, Turcję i Brazylię, uczą się opowiadać o swoich ambitnych planach odnośnie przyszłych podróży.

Kliknij link, żeby zapisać się na darmową lekcję próbną w Novakid: https://www.novakid.pl/

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: