Inne

Pokój dla chłopca – 10 pomysłów na dekoracje

Przyjście na świat dziecka to najważniejszy moment w życiu każdego rodzica. Zwykle ten wielki dzień poprzedzają miesiące skrupulatnych przygotowań, a wszystko po to, aby nowemu członkowi rodziny zapewnić wszystko, co najlepsze. Rodzice dwoją się i troją, aby przed przyjściem maluszka na świat skompletować całą wyprawkę, zdobyć jak najwięcej wiedzy na temat zajmowania się dzieckiem w pierwszych dniach jego życia oraz… przygotować pokój marzeń. Praca nad idealnym pokojem dziecięcym to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy płeć dziecka jeszcze nie jest znana… A nawet jeśli przyszli rodzice wiedzą już, że szykują pokój dla chłopca, to w dzisiejszych czasach pomalowanie ścian na niebiesko i powieszenie kilku piłkarskich dekoracji już nie wystarczy… Jeżeli masz w planach przygotowanie pokoju dla nowo narodzonego chłopca lub masz już w domu rezolutnego kilkulatka płci męskiej, który marzy o nowym, ekscytującym pokoju, koniecznie dowiedz się jakie są trendy i najlepsze pomysły na dekoracje do pokoju dla chłopca. Sprawdź, na jakie pomysły wpadli inni rodzice, którzy już wyczarowali swoim chłopcom niesamowite pokoje i dowiedz się, co sami chłopcy uważają za najlepsze w swoim idealnym pokoju. 

 

Pokój dla chłopca tematyczny

Przygotowując pokój dla chłopca, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze zastanówmy się, co lubi nasze dziecko, jakie ma zainteresowania, pasje i hobby oraz w jakim jest wieku. O ile niemowlak zapewne nie będzie miał nic przeciwko błękitnym ścianom w pokoju, o tyle kilkulatek może już mieć swoje wizje tego, co mu się podoba a co nie. Ponadto, nie każdy chłopiec musi być od najmłodszych lat fanem piłki nożnej czy miłośnikiem wyścigów samochodowych. Warto tak przygotować pokój dla chłopca, aby przez możliwie najdłuższy czas pozostawał uniwersalny i aby szybko nie znudził się dziecku.  

pokój dla chłopca

Ciekawą koncepcją na kompleksową aranżację pokoju dla chłopca jest wykorzystanie jednego, lubianego przez dziecko motywu, np. statek piracki, dżungla, kosmos, czy pokój piłkarski. Oparcie się na wybranym motywie pozwoli stworzyć spójną koncepcję całego pokoju dla chłopca i wykreować magiczny świat, który dziecko szybko pokocha. Taki spójny tematycznie pokój będzie zachęcał dziecko do zabawy i spędzania czasu u siebie, a dodatkowo stworzy wrażenie uporządkowania i harmonii. Jeżeli Twoje dziecko wyjątkowo polubiło jakiegoś bohatera z bajki, możesz także oprzeć cały wystrój pokoju właśnie o taki bajkowy motyw. 

 

10 pomysłów na dekoracje w pokoju chłopca 

Rodzice młodszych i starszych chłopców co rusz prześcigają się w kreowaniu interesujących i użytecznych dekoracji dla swoich dzieci. Sprawdź wybrane przez nas 10 najciekawszych pomysłów na dekoracje w pokoju chłopca. Zainspiruj się i przygotuj swojemu dziecku pokój marzeń! 

  • Piracka skrzynia pełna skarbów

Duża, drewniana piracka skrzynia to nie tylko super pomysł na element wystroju pokoju dziecka, ale także praktyczny schowek na zabawki i skarby pociechy. Taką skrzynię możesz wykonać samodzielnie z prostych desek, albo kupić ją w sklepie ogrodniczym i pomalować tak, aby wyglądała na starą i zniszczoną. Możesz też poszukać na strychu starej skrzyni i wspólnie z pociechą ją odnowić i nadać jej drugie życie. 

skrzynia skarbów dla dzieci

  • Hamak w pokoju

To super pomysł na dekorację do pokoju chłopca, który kocha przygody, biwakowanie i życie podróżnika. Hamak bez problemu kupisz w sklepie turystycznym, a do jego zamontowania w pokoju pociechy będziesz potrzebować specjalnego stelaża lub kołków do wkręcenia do ściany. Twoje dziecko szybko pokocha hamak w pokoju i będzie tam drzemać w ciągu dnia, czytać książki i miło spędzać czas. 

hamaka w pokoju chłopięcym

  • Ścianka wspinaczkowa 

To propozycja dla młodych miłośników aktywnego trybu życia. Ścianka wspinaczkowa to idealny sposób na rozładowanie niekończącej się energii malucha i motywowanie do podejmowania nowych wyzwań. Dzięki domowej ściance wspinaczkowej dziecko będzie angażować i rozwijać wszystkie mięśnie w swoim ciele, a przy okazji ma szansę zostać kolejnym Spidermanem. 

ścianka wspinaczkowa w pokoju chłopca

  • Namiot w pokoju

Kolejna wyjątkowa propozycja dekoracji do pokoju chłopca, który kocha podróże i przygody. Nawet jeżeli pogoda nie pozwala Wam na udanie się pod namioty, do lasu czy nad jezioro, dzięki tipi w pokoju pociecha poczuje się jak podczas kolejnej wielkiej wyprawy. W tipi dziecko może spać, czytać, grać w gry i wspólnie z rodzicami urządzać małe przyjęcia. Ręka do góry rodzice, kto z Was za dziecka nie robił bazy z koców i nie marzył o własnym namiocie w pokoju? 

namiot w pokoju chłopięcym

  • Ściana jak tablica 

Jeżeli masz w domu małego artystę-plastyka, pozwól mu iść na całość i rozwijać swoją artystyczną duszę. Kartki papieru i sztalugi po pewnym czasie mogą się dziecku znudzić, dlatego jeżeli maluch bardzo lubi rysować, przygotuj dla niego całą ścianę do artystycznego wyrażania się. Obecnie w sklepach dostępna jest szeroka oferta ściennych farb tablicowych, dzięki którym zwykłą nudną ścianę w pokoju dziecka zamienisz na niekończący się obszar do rysowania.

ściana-tablica w pokoju

  • Piłkarskie pufy kibica

Zamiłowanie dziecka do sportu warto rozwijać od najmłodszych lat, dlatego jeżeli Twoja pociecha jest fanem futbolu, zadbaj o piłkarskie akcenty w pokoju. Świetnym i niedrogim pomysłem będzie umieszczenie w pokoju chłopca kilku puf do siedzenia w kształcie i wzorze piłki nożnej. Na takich pufach dziecko będzie mogło czytać i uczyć się, spędzać czas z kolegami, a gdy pojawi się taka chęć, również zagrać mecz z przymrużeniem oka piłką-gigantem. 

chłopięcy pokój zpufą piłką

  • Dywan jak murawa boiska

Wystroju piłkarskiego pokoju dla chłopca dopełni także zielony dywan z malowaniem niczym murawa boiska. Na takim dywanie Twoje dziecko będzie mogło grać w piłkę nożną nawet wtedy, gdy warunki na dworze nie będą ku temu sprzyjały. Gra w domu oczywiście powinna odbywać się miękką piłką, aby pociecha przez przypadek nie narobiła szkód. Poza tym na miękkim dywanie każda inna zabawa wymyślona przez dziecko również będzie przyjemniejsza i bezpieczniejsza. 

dywan-murawa

  • Mapa świata młodego odkrywcy 

Jako element dekoracyjny w pokoju dla chłopca możesz zawiesić na ścianie korkową, kartonową lub drewnianą mapę świata z konturami wszystkich kontynentów. Na takiej samodzielnie wykonanej mapie świata dziecko może zaznaczać miejsca, które już odwiedziło lub takie, które najbardziej je interesują. Jeżeli nie dysponujesz wystarczającą ilością miejsca na ścianie, możesz także kupić dziecku podkładkę na biurko z mapą świata lub specjalny plakat-zdrapkę, na której można oznaczyć swoje kolejne podróżnicze cele. 

chłopiec z mapą świata

  • Gwiazdozbiór na suficie 

Dla młodych miłośników kosmosu polecamy wykonanie na suficie fluorescencyjnego gwiazdozbioru. Taki rozgwieżdżony sufit, który pod wieczór pięknie bije świetlistym blaskiem, nie tylko zachęci pociechę do odkrywania tajemnic kosmosu, ale także pomoże w zasypianiu i przywoła całą masę kreatywnych snów. 

sufit z konstelacją świetlną

  • Łóżko auto wyścigowe

Kolejnym oryginalnym pomysłem na dekorację w pokoju chłopca może być kreatywne łóżko w kształcie auta wyścigowego. Stworzenie takiego projektu wymaga nieco czasu i umiejętności stolarskich, ale możecie nad tym dziełem sztuki pracować wspólnie z dzieckiem. Maluch, który co noc będzie mógł kłaść się do swojego unikatowego łóżka-wyścigówki z pewnością będzie zachwycony, a samodzielne zasypianie stanie się normą. 

łóżko wyścigówka

 

Sprawdź też inne nasze artykuły:
Pokój dla dziewczynki – 10 pomysłów na dekoracje
Czasy w języku angielskim – jak je rozpoznać?
Czy nauka przy muzyce jest efektywna? Jak muzyka wpływa na skupienie?
Jak uczyć angielskiego dzieci w wieku od 4 do 6 lat?
Jak przełamać barierę językową u dziecka?

Leave a Reply

%d bloggers like this: