Kultura Rozwój

Wakacje z dzieckiem – najlepsze miejsca dla rodzin z dziećmi

Sezon wakacyjny w pełni, dlatego zapewne zastanawiasz się gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem i jakie miejsca dla rodzin z dziećmi będą najlepsze, aby skorzystać z letniego słońca, odpocząć od codzienności i spędzić miło czas z całą rodziną. Podpowiadamy jak zorganizować wspólny wyjazd na wakacje z dzieckiem, tak aby każdy cieszył się z dostępnych atrakcji. Dowiedz się gdzie na wakacje z dzieckiem pojechać za granicę oraz co ma do zaoferowania Polska. 

Miejsca dla rodzin z dziećmi za granicą 

Interesujące, pełne atrakcji i fajne miejsca dla rodzin z dziećmi można znaleźć zarówno w Polsce jak i za granicą. O wyborze wakacji nad Bałtykiem czy nad Adriatykiem wcale nie musi decydować zasobność naszego portfela. Obecnie, wyjazdy zagraniczne, na przykład do: Grecji, Turcji, Bułgarii, Albanii czy Czarnogóry kosztują tyle samo co pobyt w Gdańsku, Ustce czy Kołobrzegu. Dodatkowo, wakacyjny wyjazd za granicę może mieć wiele korzyści dla całej rodziny. 

Rodziny z dziećmi, które zdecydowały się już kiedyś na spędzenie wakacji za granicą, często powtarzają, że pogoda poza Polską jest mniej kapryśna. Zwłaszcza na południu Europy, w basenie morza Śródziemnego przez całe lato mamy niemalże gwarantowaną słoneczną i ciepłą pogodę. To główny argument, który wiele rodzin przekonuje do wyjazdu z kraju. Drugim solidnym argumentem, przemawiającym za wyjazdem za granicę są niższe koszty. Biura podróży mają latem naprawdę atrakcyjne cenowo oferty wyjazdów na południe Europy. Niejednokrotnie koszt wykupienia zorganizowanej wycieczki z przelotem, hotelem i wyżywieniem, na przykład w ofercie last minute czy first minute jest mniejszy niż zorganizowanie wypadu nad polskie morze samodzielnie. 

wakacje z dziećmi

Poza tym, wyjazd na zagraniczne wakacje to doskonała okazja dla malucha do szlifowania swojego angielskiego. Nawet w prostych sytuacjach, takich jak kupowanie pamiątek, lodów, czy zamawianie czegoś w restauracji, dziecko będzie zmuszone użyć za granicą języka angielskiego. Dzięki takiej konieczności tzw. bariera językowa zostaje przełamana, a maluch zdobywa większą swobodę komunikowania się w języku angielskim. Ponadto, wakacje za granicą to doskonała okazja do poznania nowych i ciekawych kolegów i koleżanek z innych krajów. 

Jeśli chodzi o najlepsze miejsca dla rodzin z dziećmi za granicą, to najlepiej jest skorzystać z bogatej oferty zorganizowanych wczasów dla rodzin z biura podróży. Dobrym rozwiązaniem jest wybór hotelu z dużą liczbą udogodnień dla rodzin z dziećmi, czyli bliskością basenu, dużą liczbą placów zabaw, animacjami dla dzieci prowadzonymi przez cały dzień i różnorodnym wyżywieniem. Wśród najczęściej wybieranych przez polskie rodziny lokalizacji znajdują się: Złote Piaski w Bułgarii, Kreta i Zakynthos w Grecji, miejscowości na wybrzeżu Chorwacji oraz Wyspy Kanaryjskie, czyli Teneryfa i Fuerteventura położone u wybrzeży Afryki.

Ciekawe miejsca dla rodzin z dziećmi w Polsce

Jeśli masz powody, dla których nie chcesz w tym roku wyjeżdżać z dziećmi na wakacje za granicę, w naszym kraju również znajdzie się sporo atrakcji, które zapewnią całej rodzinie różnorodny, aktywny lub leniwy wypoczynek. 

Wybierając się na wakacje w Polsce, warto poszukać miejsc spokojnych i mniej zatłoczonych, gdzie faktycznie wypoczniemy z dziećmi na łonie natury. Obojętnie, czy marzy nam się wypad nad morze, wycieczka w góry czy czas spędzony nad jeziorem, warto poszukać takiego noclegu, który będzie oferował sporo atrakcji dla najmłodszych, tak aby dzieci nie miały czasu na nudę. 

wakacje z dziećmi

Jeśli podczas wakacji w Polsce planujemy nocować w jakimś większym mieście, warto sprawdzić jakie atrakcje, np. muzea, park wodny, park rozrywki, oceanarium będą dostępne w okolicy. Dzieci uwielbiają doświadczać nowych rzeczy wszystkimi zmysłami, dlatego podczas wakacji w polskich górach warto zajrzeć do kopalni, jaskiń czy do tematycznego muzeum, a będąc nad morzem świetnie jest wybrać się całą rodziną do oceanarium, do parku wodnego czy na zwiedzanie ogromnego okrętu. 

Wśród ciekawych miejsc dla rodzin z dziećmi w Polsce, gdzie fajnie można spędzić wakacyjny czas z całą rodziną znajdują się: park rozrywki Energylandia w Zatorze, Zoo we Wrocławiu wraz z Afrykarium, aquapark Suntago – Park of Poland we Wręczy,  Farma Iluzji w Mościskach, kopalnia złota w Złotym Stoku, kopalnia soli w Wieliczce, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Bieszczadzka Kolej Leśna, Hevelianum w Gdańsku, podziemne miasto na wyspie Wolin, Zamek w Malborku oraz Muzeum Lizaka w Jaśle. To zaledwie kilka z bardzo wielu przykładów atrakcji dla rodzin z dziećmi w Polsce. Gwarantujemy, że coś dla młodszych i starszych znajdzie się zarówno nad morzem, w górach, na Mazurach jak i w każdym dużym i mniejszym mieście. 

Wybierając się w podróż z dzieckiem, sprawdź nasze artykuły: Angielski w podróży – przydatne zwroty oraz 10 pomysłów na letnie zabawy z dziećmi.

Leave a Reply

%d bloggers like this: