Popkultura

Happy Feet – filmowy hit dla całej rodziny!

Zastanawiasz się jak w zabawny sposób spędzić zimowe popołudnie z pociechą w domu, gdy na dworze ziąb i niepogoda? Dobrym rozwiązaniem będzie wspólne oglądanie filmu, a jeżeli szukacie ciekawej animowanej propozycji, która rozbawi do rozpuku dorosłych i dzieci, to koniecznie obejrzyjcie “Happy Feet: Tupot małych stóp”. 

Film miał swoją premierę w 2006 roku i od tego czasu stał się prawdziwym animowanym hitem, wśród filmów dla dzieci. Głównym bohaterem bajki jest pingwin cesarski Mambo, który nie posiada jak reszta rodziny talentu do śpiewu, ale za to potrafi… stepować.  

Jeżeli ciekawi Was cała historia pingwina Mambo i reszty bohaterów filmu Happy Feet, koniecznie zasiądźcie wspólnie przed telewizorem i poznajcie tę wyjątkową historię. Jeżeli Twoja pociecha uczy się angielskiego, możecie wspólnie oglądać Happy Feet po angielsku, w oryginalnej wersji językowej, z angielskimi lub polskimi napisami. To świetny sposób na naukę angielskiego poprzez zabawę, w całkowicie bezstresowy sposób! 

Happy Feet – zarys fabuły

Film opowiada historię jednego z pingwinów cesarskich o imieniu Mambo, który urodził się bez najmniejszego talentu do śpiewu. Został jednak obdarzony zdolnością do stepowania. Mama małego pingwinka, Norma Jean, w przeciwieństwie do jego taty, Memphisa, nie widzi w tym nic złego. Mimo to, oboje obawiają się, że z powodu braku „pieśni serca” Mambo może nigdy nie odnaleźć pokrewnej duszy. Akcja na początku toczy się na Antarktydzie w Imperium Pingwinów.

Boogie Wonderland

Mambo od czasu wyklucia się z jajka przyjaźni się z Glorią, która jest uznawana przez wszystkich za najlepszą śpiewaczkę w okolicy.

Pewnego dnia spotyka ptaka, który twierdzi, że został porwany przez kosmitów, czyli w tym przypadku ludzi.

Potem dorosły już pingwin przypadkowo spotyka grupę pingwinów, które zdecydowanie nie przypominają mu pingwinów cesarskich – paczkę pingwinów Adeli, Amigos. Są one kierowane przez Ramona. Mambo prezentuje nowym znajomym swoje umiejętności taneczne, które ku jego wielkiej uciesze wzbudzają w nich zachwyt, aż do tego stopnia, że pingwin zostaje zaproszony do dalszej zabawy.

Znalazłszy się już w Krainie Adeli, Mambo poznaje tam znacznie różniącego się wyglądem od innych pingwina skalnego, Lovelace’a Guru. Po głębszym poznaniu okazuje się, że ów pingwin w zamian za jeden kamyczek jest w stanie odpowiedzieć na każde pytanie. Zachęcony tym faktem Mambo, pyta się Lovelace’a o to, czy kosmici maja coś wspólnego z panującymi od niedawna brakami ryb. Niestety nie dowiaduje się zbyt wiele na ten temat, ale przypomina sobie, że niedługo rozpoczyna się okres godowy.

The Song of the Heart 

Amigos postanawiają pomóc Mambo, będąc czymś w charakterze playbacku. Niestety wszystko się wydaje, ale za to Mambo udaje się wywołać zbiorowy taniec. Przerywa to dopiero srogi i przesądny przywódca pingwinów Noa Starszy, który na dodatek skazuje głównego bohatera na wygnanie, twierdząc, że to on jest odpowiedzialny za niedobór pożywienia (swoim tańcem miał niby rozgniewać pingwiniego boga Wielkiego Pingwina).

Mambo, wraz z Lovelace’em i Amigos wybiera się w podróż mającą na celu odnaleźć kosmitów, których Mambo uważa za sprawców braku ryb (które są słuszne). Odnajdują oni bazę rybaków na Antarktydzie. Mambo oddziela się od grupy i podąża za jednym ze statków, w wyniku czego trafia do ZOO.

Po trzech miesiącach w ZOO zatańczył przed zwiedzającymi, czego nie robił od trzech miesięcy, dzięki czemu ludzie go wypuszczają by zobaczyć jego zachowanie w grupie i grupy. Podobnie jak wcześniej wywołuje zbiorowy taniec pingwinów, dzięki czemu połowy w okolicach Antarktydy zostają zabronione, a on sam zostaje zaakceptowany przez inne pingwiny i przywrócony do ich grona.

Końcowe sceny filmu pokazują Władcę Pingwinów tańczącego, wraz ze swoimi wiernymi przyjaciółmi – Amigos, świętując swój triumf. Tańczący mały pingwinek widziany w ostatnim ujęciu jest dzieckiem Glorii i Mamba.

Happy feet – piosenki z filmu 

W animacji Happy Feet nie brakuje dobrych piosenek, które szybko wpadają w ucho. Poniżej wrzucamy linki do kilku z nich, abyście wspólnie z pociechą mogli nauczyć się ich tekstów po angielsku oraz melodii, a następnie wspólnie je zaśpiewać, a może nawet do nich zatańczyć! 

Hit me up

Tell me something Good 

Do it Again

Spodobał Ci się ten artykuł? Sprawdź także inne:
Kraina Lodu – film idealny na zimę!
Filmy animowane dla dzieci – co oglądać z dzieckiem?
7 filmów dla dzieci, które warto zobaczyć w ferie
Od jakiego wieku można zacząć naukę języków obcych?
Czasy w języku angielskim – jak je rozpoznać?

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: