Kultura Popkultura

7 filmów dla dzieci, które warto zobaczyć w ferie

Ferie zimowe to nie tylko okazja do białego szaleństwa na stoku, ale także czas odpoczynku całą rodziną w domu. Wszak nie zawsze na ferie trzeba wyjeżdżać w góry, aby pojeździć na nartach, łyżwach czy snowboardzie. Ferie zimowe spędzone z dzieckiem we własnym domu również mogą okazać się niesamowitą przygodą i pozwolą Wam wszystkim solidnie odpocząć. Ten luźniejszy, zimowy czas warto wykorzystać na wykonywanie z pociechą prac plastycznych, na porządki w zabawkach i ubrankach oraz na rodzinne nadrabianie zaległości filmowych. 

Reżyserzy i producenci filmowi na przestrzeni lat dostarczyli nam całej masy pogodnych, świątecznych i zimowych filmów, które w sam raz będą się nadawały do oglądania całą rodziną podczas ferii zimowych w domu. Przekonaj się, które tytuły naszym zdaniem zasługują na obejrzenie podczas ferii i wspólnie wybierzcie tytuł, który koniecznie chcecie zobaczyć. A może obejrzycie wszystkie zimowe filmy z naszej listy? Szykujcie popcorn, kubek kakao, ciepłe skarpety i do zobaczenia przed ekranem telewizora! 

Filmy familijne i dla dzieci idealne na ferie

Kraina Lodu 

Kraina Lodu 2

To piękna opowieść o siostrzanej miłości oraz wartości przyjaźni, osadzona w magicznej, mroźnej, zimowej scenerii. Kraina Lodu to propozycja zarówno dla młodszych oraz starszych dzieci jak i dorosłych! Główną bohaterką filmu jest posiadająca moc kontroli nad śniegiem i lodem Elsa, która pewnego dnia przypadkowo sprowadza wieczna zimę na swoje królestwo. Zrozpaczona Elsa ucieka, a w pogoń za nią rusza jej siostra Anna. Dziewczęta w trakcie swojej wędrówki muszą uporać się z niejednym wyzwaniem, jednak na szczęście przez cały czas towarzyszą im niesamowite postaci takie jak Bałwan Olaf czy Renifer Sven.

Happy Feet: Tupot małych stóp 

Pingwinek z Happy Feet

To kolejny film na ferie osadzony w pięknej, zimowej scenerii, w samym sercu Antarktydy. Głównym bohaterem jest tutaj mały pingwin Mambo, który nieco różni się od swojej pingwiniej rodzinki, która pięknie śpiewa. Mambo ma inną pasję – kocha tańczyć. Oczywiście przekonanie najbliższych, że tańczenie jest równie pięknym talentem co śpiewanie zajmuje Mambo nieco czasu, jednak na końcu cała pingwinia rodzinka odnajduje upragniony spokój. 

Dzień Świstaka

Dzień Świstaka to nie tylko tytuł doskonałego, zimowego filmu familijnego z Billem Murrayem w roli głównej, ale przede wszystkim prawdziwe święto, obchodzone w krajach anglosaskich 2 lutego. Tego dnia w USA i Kanadzie, na podstawie zachowania prawdziwego świstaka przewiduje się, jak długo jeszcze w danym roku potrwa sroga zima. W filmie Murray wciela się w rolę dziennikarza, który ma relacjonować dla telewizji to wydarzenie. Jednakże, na skutek pewnych nieoczekiwanych okoliczności, okazuje się, że Dzień Świstaka powtarza się w kółko raz za razem, przez kilka kolejnych dni. Zdezorientowany dziennikarz musi rozwiązać zagadkę tego magicznego dnia, aby odnaleźć spokój i szczęście. 

Kevin sam w Nowym Jorku 

Kevin sam w Nowym Jorku

Ta kultowa amerykańska produkcja większości widzów kojarzy się wyłącznie ze Świętami Bożego Narodzenia, jednak ze względu na piękną zimową scenerię Nowego Jorku oraz liczne nawiązania do amerykańskiej kultury, film świetnie sprawdzi się do oglądania również w ferie zimowe. Wszak nie ma lepszego sposobu na tanią i szybką podróż do zimowego Nowego Jorku, niż właśnie dzięki seansowi drugiej części przygód rozrabiaki Kevina. Wybierzcie się wspólnie do tego wyjątkowego, amerykańskiego miasta i poznawajcie jego zakątki śledząc przygody Kevina i dwójki niezrównoważonych złodziejaszków. 

Ekspres Polarny 

Ekspres Polarny

To kolejna produkcja filmowa, która mimo iż związana jest ściśle z tematyką Świąt Bożego Narodzenia, to za sprawą zimowej aury pozostaje aktualna przez całe ferie. Ekspres Polarny opowiada historię chłopca, który zatracił wiarę w Święta oraz istnienie Świętego Mikołaja. Do czasu… Gdy chłopiec niespodziewanie trafia do magicznego pociągu zmierzającego w kierunku Bieguna Północnego, do siedziby Świętego Mikołaja, jego perspektywa zaczyna się zmieniać. W czasie jazdy pociągiem chłopiec przeżywa niejedną przygodę i poznaje wielu niezwykłych przyjaciół. W angielskiej wersji językowej głos głównemu bohaterowi podkłada niezastąpiony Tom Hanks. 

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa 

Opowieści z Narnii, Lew, Czarownica i Stara Szafa

Ten film to doskonała ekranizacja bestsellerowej powieści C.S. Lewisa o tym samym tytule. Już sama historia rozgrywająca się na ekranie jest niesamowicie wciągająca, a całości  harmonijnie dopełniają przepiękne zimowe krajobrazy. Marzeniem tytułowej Czarownicy było, aby śnieg i lód spowiły całą Narnię, jednak czwórka rodzeństwa Pevensie udaje się w pełna przygód wyprawę, aby uniemożliwić Czarownicy ten występek. Na szczególna uwagę zasługują również niecodzienne stroje zimowe Czarownicy. 

Harry Potter i więzień Azkabanu 

Harry Potter i więzień Azkabanu

Ferie zimowe to doskonały moment, aby całą rodziną obejrzeć kilkuczęściowe serie filmów. Jedną z takich kultowych produkcji jest seria filmów o przygodach dorastającego czarodzieja Harrego Pottera i jego najlepszych przyjaciół: Rona Weasleya i Hermiony Granger. Na uwagę zasługuje szczególnie trzecia część przygód Harry’ego, która w przepiękny sposób pokazuje determinację do stawania w obronie własnej rodziny oraz ilustruje wartość ludzkiej przyjaźni i miłości do zwierząt. Dodatkowo, w tej właśnie części przygód młodego czarodzieja, do Hogwartu zawitała zima, z której czarodzieje czerpią pełnymi garściami. Dodatkowym atutem będzie piękna brytyjska wymowa, w przypadku filmu oglądanego w oryginalnej, angielskiej wersji językowej. 

Sprawdź także inne nasze wpisy i porady:
Najpopularniejsze kolędy po angielsku – śpiewajcie całą rodziną
Najlepsze kreskówki do nauki angielskiego
Systematyczność w nauce języków – dlaczego jest tak ważna?
Jakiego języka warto się uczyć najbardziej?
Jak uczyć się efektywnie? Skuteczne metody i najczęstsze błędy

Leave a Reply

%d bloggers like this: