Tradycje

Sylwester w Anglii

Sylwester to jedna z najbardziej magicznych nocy w roku, kiedy z radością żegnamy stary rok oraz z nadzieją witamy Nowy Rok. Tego wieczora, na całym świecie organizuje się najróżniejsze obchody sylwestrowe, głównie w formie mniejszych lub większych imprez. Każdy kraj ma swoje sylwestrowe tradycje i obyczaje, jednak nie różnią się one od siebie aż tak mocno, jak na przykład tradycje Bożonarodzeniowe. 

W Polsce przyjęło się świętować Sylwestra na domówkach albo na zorganizowanych imprezach, czy eleganckich balach Noworocznych. Anglicy podchodzą do obchodów Sylwestra podobnie. Najczęściej spotykają się ze znajomymi i rodziną w pubach lub we własnych domach i w radosnej atmosferze oczekują na nadejście Nowego Roku.

Sylwester w Anglii różni się od Polskiego kilkoma drobnymi tradycjami, dlatego jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda Sylwester w Anglii, koniecznie przeczytaj nasz najnowszy wpis. Sprawdź, gdzie najlepiej udać się na Sylwestra w Anglii i na czym skupione są oczy wszystkich Brytyjczyków o północy 31 grudnia. 

Jak wygląda Sylwester w Anglii? 

Sylwester w Anglii ma swoje tradycje. Co do zasady, radosne obchody Sylwestra w Anglii mają miejsce w pubach lub na domówkach ze znajomymi i rodziną. Wszystko odbywa się w radosnej atmosferze, nie brakuje dobrego alkoholu i przekąsek. Uczestnicy sylwestrowej zabawy spędzają czas na rozmowach i podsumowaniach minionego roku, a młodsi chętnie uczestniczą w imprezach tanecznych. 

Sylwester w anglii

Gdy wybija północ, Brytyjczycy włączają swoje telewizory lub jeżeli są w Londynie, kierują wzrok na Big Bena. Wówczas z okolic London Eye w niebo lecą tysiące fajerwerków, które wyglądają absolutnie spektakularnie. Fajerwerki najlepiej jest obserwować z mostu Westminster, z brzegów Tamizy lub będąc na łódce na Tamizie. Ci, którzy Sylwestra spędzają w swoim domu z dala od Londynu lub w pubie, oglądają fajerwerki w telewizji. 

Ciekawostką jest fakt, że Brytyjczycy uwielbiają sztuczne ognie, które równie spektakularnie wyglądają na Guy Fawkes Day – 5 listopada. Jednak co Sylwester, to Sylwester i pokazy sztucznych ogni w Londynie w tym dniu zorganizowane są z ogromnym rozmachem. 

Gdzie udać się na Sylwestra w Anglii?

Sylwestra w Anglii można spędzać zarówno w pubie w swojej miejscowości jak i w domu z rodziną lub znajomymi. Jeżeli jednak chcemy być w centrum sylwestrowych wydarzeń w Anglii, to zdecydowanie 31 grudnia warto wybrać się do Londynu. 

Punktem kulminacyjnym londyńskich obchodów Sylwestra jest spektakularny pokaz fajerwerków w okolicach London Eye, mostu Westminster oraz Big Bena. Roztańczona sylwestrowa impreza odbywa się także w Londynie na Trafalgar Square, a poza tym w niemalże każdym londyńskim pubie i klubie coś się dzieje. Opcji na dobrą sylwestrową zabawę w Londynie zdecydowanie nie brakuje! 

Sylwester w Anglii

Nowy Rok w Anglii – tradycyjne obchody 

Po sylwestrowym szaleństwie większość osób odsypia w Nowy Rok i spędza go na spokojnie, w rodzinnym gronie. Z Nowym Rokiem w Anglii związana jest jednak pewna tradycja, która mówi o tym, aby tuż po północy otworzyć tylne drzwi domu i wypuścić stary rok, a następnie otworzyć frontowe drzwi, aby wpuścić Nowy Rok. Tradycja mówi także, że pierwsza osoba, która przyjdzie z wizytą po wybiciu północy przez otwarte, frontowe drzwi – przyniesie szczęście gospodarzom na cały kolejny rok. 

Z racji tego, że Londyn to wielomilionowa metropolia, która prawie nigdy nie śpi, 1 stycznia w Nowy Rok, na ulicach miasta organizowana jest ogromna parada noworoczna. Udział w wydarzeniu biorą liczni tancerze, akrobaci i inni artyści, a mieszkańcy miasta tłumnie wychodzą na ulice, aby ich obserwować. Uczestnicy parady maszerują ulicami miasta w rytm uderzeń bębna. 

Całe wydarzenie jest niezwykle kolorowe, radosne i energiczne. Na paradę co roku zaprasza się znane osobistości, które poprzez swoją działalność wyróżniły się w minionym roku i “zasłużyły sobie” na to, aby Nowy Rok przywitać w wyjątkowy sposób. 

Sylwester z dziećmi? 6 najlepszych zabaw sylwestrowych z maluchami!
Boże Narodzenie w Anglii
Najlepsze seriale komediowe do nauki języka angielskiego
Bajka dla dzieci po angielsku – 5 propozycji, dzięki którym Twoje dziecko rozwinie swoje umiejętności językowe
Filmy animowane dla dzieci – co oglądać z dzieckiem?

Leave a Reply

%d bloggers like this: