Edukacja Rozwój

Czy w 2021 wciąż warto uczyć się angielskiego?

Świat, w którym obecnie żyją nasze dzieci, różni się znacząco od świata, w którym jeszcze kilkanaście lat temu dorastaliśmy my sami. Praktycznie wszystko, co nas otacza, jest obecnie międzynarodowe, a co za tym idzie anglojęzyczne. Obecnie nikogo nie dziwią angielskie slogany i hasła reklamowe na billboardach, angielskie nazwy produktów, czy dzieciaki oglądające bajki i kreskówki nie w ojczystym języku, a po angielsku właśnie. W 2021 roku, jak nigdy wcześniej, wszyscy mamy nadzieję na liczne zagraniczne podróże i mnóstwo sytuacji, w których znajomość języka angielskiego będzie koniecznością. Na przykład podczas międzynarodowych spotkań biznesowych, konferencji prowadzonych po angielsku czy w ramach spotkań ze znajomymi z innych krajów. Odpowiedź na pytanie, czy w 2021 roku wciąż warto uczyć się angielskiego jest oczywista – TAK! Język angielski jest od lat uniwersalnym kluczem, który otwiera praktycznie wszystkie drzwi w kraju i za granicą. Warto się go uczyć nie tylko po to, by zdobyć lepiej płatną pracę lub dostać się na dobre studia, ale po to, by móc pełnoprawnie funkcjonować w dzisiejszym, międzynarodowym świecie. Dowiedz się, dlaczego Twoje dziecko powinno już od samego początku 2021 roku uczyć się angielskiego i jak ułatwić mu to zadanie. Poznaj sprawdzone i efektywne sposoby nauki języka angielskiego online na miarę XXI wieku.  

Nauka angielskiego w 2021 – jak zacząć? 

Pierwsze miesiące Nowego Roku to doskonały czas, żeby wdrażać swoje postanowienia noworoczne w życie. Jeśli zatem na Twojej lub pociechy liście postanowień znalazła się nauka języka angielskiego – doskonale! Najwyższy czas, aby podjąć kroki, które doprowadzą Was do zamierzonego celu. W nauce języka angielskiego od podstaw wcale nie trzeba myśleć globalnie i stawiać przed sobą niewykonalnych zadań. Oczywistym jest, że ani Ty, ani Twoja pociecha nie opanujecie języka angielskiego perfekcyjnie w miesiąc, dwa, czy trzy. Nauka języka angielskiego od podstaw w 2021 roku powinna opierać się na systematycznym realizowaniu wcześniej ustalonego planu nauki. Dzięki takiemu podejściu Wasza nauka będzie efektywna. 

nauka angielskiego

W przypadku najmłodszych uczniów naukę języka angielskiego warto w 2021 roku rozpocząć od słówek i najpotrzebniejszych wyrażeń. Na naukę gramatyki u pociechy przyjdzie jeszcze czas. Na pewno nie wolno od samego początku zniechęcać dziecka do nauki poprzez wkuwanie długich list słówek i pamięciowe uczenie się dość skomplikowanych angielskich reguł gramatycznych. Lepiej połączyć przyjemne z pożytecznym i zaproponować maluchowi naukę przez zabawę w domu lub w formie zajęć online, lub stacjonarnych. Nauka przez zabawę pozwoli dziecku stopniowo zanurzać się w świecie języka angielskiego i zdobywać nową wiedzę w bezstresowy i interesujący sposób. Najmłodsi najskuteczniej uczą się angielskiego poprzez oglądanie anglojęzycznych bajek i kreskówek, śpiewanie angielskich piosenek i recytowanie wierszyków oraz liczne gry i zabawy ruchowe po angielsku.

Dorosłym, którzy w 2021 roku chcą rozpocząć naukę angielskiego i szybko zobaczyć jej efekty, zaleca się jednoczesną naukę słownictwa i gramatyki. Metodą, która w 2021 roku wciąż jest polecana dla młodzieży i dorosłych uczących się języka obcego, są fiszki. Dzięki fiszkom łatwiej można zapamiętać nowe wyrazy po angielsku, idiomy, a nawet niektóre reguły gramatyczne. Chcąc osiągnąć lepsze efekty w nauce, możesz zapisać się do szkoły językowej, gdzie podczas spotkania z lektorem da się poćwiczyć również angielską wymowę, oraz doszlifować umiejętność czytania i pisania po angielsku. Świetnym rozwiązaniem na miarę 2021 roku będzie szkoła języka angielskiego online, która oferuje zajęcia w wybranym języku obcym dostosowane do poziomu umiejętności ucznia. 

nauka angielskiego

Nauka angielskiego w domu online 

To chyba najskuteczniejsza i najbardziej efektywna metoda nauki języka angielskiego wśród dzieci w 2021 roku. Podczas zajęć online, w których dziecko uczestniczy z własnego pokoju bez konieczności wychodzenia z domu i dojeżdżania gdziekolwiek, pociecha otrzymuje 100% uwagę nauczyciela i w interesujący sposób zgłębia tajniki angielskiego. Nauczycielami w szkole języka angielskiego online najczęściej są native speakerzy, z różnych anglojęzycznych krajów świata, takich jak Wielka Brytania, USA, Kanada czy RPA. Dlaczego? Ponieważ forma zajęć online umożliwia bezproblemowe spotkania z nauczycielami z każdego miejsca na świecie. Podczas zajęć z języka angielskiego online dziecko uczy się poprzez zabawę i uczestniczy w niesamowitej anglojęzycznej przygodnie, dopasowanej do poziomu swoich umiejętności i zainteresowań.

 Jeżeli chcielibyście sprawdzić jak wyglądają w praktyce takie zajęcia online – możecie zapisać się na pierwszą, bezpłatną lekcję próbną. Bardzo możliwe, że już po niej Twoja pociecha nie będzie mogła się doczekać kolejnych zajęć z angielskiego online!

Przeczytaj też więcej na naszym blogu:

Jakich języków warto się uczyć w 2021
Zalety wczesnego rozpoczęcia nauki angielskiego
Nauka przez zabawę – czy bez kar da się skutecznie nauczać?
Gramatyka czy słówka – co jest ważniejsze w nauce angielskiego?
Czy małe dzieci powinny uczyć się języków obcych?

Leave a Reply

%d bloggers like this: