Materiały do nauki

Jak wykorzystać YouTube przy nauce języka angielskiego?

angielski dla dzieci Youtube

Dzieci uczą się angielskiego od najmłodszych lat, korzystając również z internetu, a szczególnie z YouTube. Żeby uatrakcyjnić angielski dla dzieci YouTube udostępnia wiele form: oglądanie filmów, lekcje online prowadzone przez nauczycieli oraz gry i zabawy.

Jak wybrać najlepszą formę nauki dla naszego dziecka?

Przede wszystkim musimy zastanowić się co może zainteresować naszą pociechę. Urozmaicając angielski dla dzieci YouTube oferuje wiele kanałów, jednak wybór konkretnej formy jest kwestią indywidualną. Wszystko zależy od wieku dziecka, jego upodobań i łatwości nauki nowego języka. Często rodzice nie wiedzą jak dokonać takiego wyboru. Od czego zacząć? Można zacząć metodą prób i błędów, zobaczyć co pomoże najlepiej przyswoić wiedzę naszemu dziecku. Warto pamiętać również o tym, że im bardziej będzie ono zainteresowane wybraną formą, im więcej radości będzie mu ona sprawiać, tym nauka stanie się owocniejsza.

Co dla młodszych dzieci?

Młodsze dzieci najczęściej w pierwszej kolejności zwracają uwagę na kolory oraz zwierzęta, dlatego wiele kanałów skupia się na prezentacji mówiących, kolorowych zwierząt. Obecnie często już dzieci 4-letnie korzystają z telefonów i oglądają filmiki po angielsku na YouTube. Dobrze jest, gdy rodzice starają się wtedy połączyć to z nauką. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu angielski dla najmłodszych, przedszkolaka, 4 latków czy angielski dla dzieci, a YouTube otwiera “szeroko drzwi”. Filmiki i piosenki w języku angielskim wpadają maluchom w ucho i często są przez nie powtarzane. Dzieci następnie chcą pochwalić się nowo nauczoną piosenką przed resztą rodziny. Jest to efektywna forma nauki, ponieważ zapamiętane w ten sposób słowa pozostają w ich pamięci. Gry i zabawy zapewniają zajęcie, naukę oraz czas spędzony z najbliższymi, którego tak często nam dziś brakuje. Takie metody na angielski dla najmłodszych praktykuje również Novakid!

A co ze starszymi dziećmi?

Angielski dla dzieci na YouTube jest obecnie tak rozwinięty, że każdy znajdzie dla siebie coś dobrego. Starsze dzieci, np. 8-10-latki interesują się już zwykle innymi tematami, niż maluchy. Dla starszaków, które pasjonują się np. zagadnieniami przyrodniczymi, istnieje wiele anglojęzycznych filmów tematycznych, jeszcze starsi natomiast mogą znaleźć niemało kanałów o tematyce motoryzacyjnej, muzyce czy modzie. 

Poprzez słuchanie języka, również bardzo efektywnie go przyswajamy, poprawiamy wymowę wielu słów, ponieważ dzieci starają się powtarzać je w odpowiedni sposób. Oczywiście te najchętniej oglądane propozycje, związane z zainteresowaniami ucznia będą najbardziej efektywne. Jeśli widzimy u dziecka zainteresowanie konkretną bajką czy dokumentem możemy włączyć mu ją po angielsku. Oglądając, nawet nieświadomie nauczy się wielu słów i zwrotów.

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube gdzie znajdziecie wiele ciekawych materiałów do nauki angielskiego 🙂

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: