Edukacja Kultura

Lifehacki dla podróżujących: frazy, które na pewno się Wam przydadzą!

 

 

Stare metody nauczania języka angielskiego wyrobiła w nas nawyk nie tylko o każdej porze dnia i nocy wypowiedzieć frazę „London is the capital of Great Britain” i natychmiastowo odpowiadać na pytania „Who is on duty today?” i „How do you do”, ale też totalny strach przed zrobieniem błędu podczas rozmowy. Próbując wybrać prawidłowy przedimek lub prawidłową formę czasu przeszłego, przypomina nam się Pani Maria, uderzająca pięścią w stół z całej siły i krzycząca: „siadaj, dwa!” i jednocześnie wyciągamy białą flagę w wojnie z angielską gramatyką.

 

Najbardziej przykre jest to, że, jak wielu z nas myśli, niewystarczająca znajomość języka obcego staje się przeszkodą w podróżowaniu. W tym artykule postaramy się przekonać Was, że podróżować można i trzeba, nawet jeśli nie zna się języka na poziomie tłumacza języka angielskiego, a także damy parę wskazówek jak nie zgubić się w mieście i nie stresować na granicy!

Angielski w podróży – podstawowe zasady

1. Pierwsze i najważniejsze, to przestać się bać, zrobić błąd. To, że użyliście niepoprawnego przedimka lub zmieniliście kolejność słów w zdaniu, wcale nie oznacza, że obcokrajowiec nie zrozumie,o co go prosicie.

 

2. Jeśli nie chce się Wam za bardzo wysilać, to możecie po prostu zainstalować w telefonie słownik lub rozmówki offline. Wasz operator może być niedostępny w innym kraju, dlatego dla takiej offline aplikacji wystarczy tylko naładowany telefon.

 

3. YouTube będzie Waszym głównym pomocnikiem w przygotowaniach do podróży. Vlogi podróżnicze są teraz bardzo popularne i można je oglądać w języku angielskim. Tym samym złapiecie wszystkie sroki za ogon: ćwiczycie umiejętności słuchania (najlepiej będzie, jak wyłączycie napisy!), dowiecie się nowych nazw zabytków w języku angielskim, a także, jeśli vlog prowadzi mieszkaniec danego miasta, to możecie od razu przyzwyczaić się do specyfiki danego akcentu w języku angielskim, co znacznie ułatwi Wam życie.

 

4. Starajcie się wprowadzać, jak można najwięcej można praktyki języka angielskiego. Poszukajcie w swoim mieście zajęć grupowych, ściągnijcie Tandem lub Italki – są to aplikacje, dzięki którym możecie rozmawiać w obcych językach z ludźmi z całego świata. Możecie ze sobą pisać i prowadzić rozmowy telefoniczne!

 

5. Nie bójcie się komunikacji z otoczeniem! Sprawdźcie wcześniej gdzie i o której organizowane są piesze wycieczki po mieście i obowiązkowo weźcie w nich udział! Tym samym, jeśli obcokrajowiec pyta Was, jak ma dojść do jakiegoś zabytku, to nawet nie myślcie wymigiwać się od odpowiedzi – postarajcie się udzielić odpowiedzi, nawet jeśli wydaje się Wam to bardzo trudne.

Angielski w podróży z dzieckiem

Jeśli planujesz podróż wakacyjną na przyszły rok wraz ze swoją pociechą, zadbaj o jej rozwój w języku angielskim. W Novakid specjalizujemy się w nauce tego języka już od najmłodszych lat. Angielski dla dzieci razem z nami to przyjemnie spędzony czas, który owocuje poznaniem podstawowych słówek i zwrotów. Na pewno taka wiedza przyda się Twojemu dziecku podczas dalekiej podróży do anglojęzycznych krajów.

Leave a Reply

%d bloggers like this: